Мой кабинет

Для активации аккаунта, перейдите по ссылке, отправленной на Ваш электронный адрес

При изменении почты на Ваш текущий адрес будет отправлено письмо для подтверждения изменения.
Новый адрес не будет активирован до подтверждения со старого адреса.
Выйти

Портал Dust2 провів цікаве дослідження очікувань гравців щодо зарплат у кіберспорті в Північній Америці. Для дослідження автор взяв 50 гравців без контрактів, кожен четвертий сказав, що погодився б на зарплату у розмірі 15 тисяч доларів на рік, що менше мінімальної федеральної зарплати у США. Три з п’яти гравців згодні працювати за зарплату від 15 до 30 тисяч доларів на рік.

Для дослідження автор брав активних гравців та тренерів з ліг ESEA Advanced і ESL Challenger League віком від 17 до 32 років. 84% піддослідних виступають в ESEA Advanced.

Опитування проводилося з 9 по 14 червня 2022 року; респондентами були кваліфіковані таланти, які вирішили взяти участь у відкритому опитуванні з наміром вплинути на потенційних інвесторів, щоб вони, можливо, замислилися над фінансуванням їхньої команди.

Опитування виявило багато цікавої інформації про самооцінку гравців-аматорів і напівпрофесіоналів і про те, чим вони готові особисто пожертвувати заради можливості побудувати професійну кар’єру в CS:GO.

Гравці та їх вік

Майже три чверті (74%) опитаних талантів повідомили, що їм 22 роки або менше. Майже п’ята частина (16%) повідомили, що їм не більше 25 років, тобто майже весь фонд талантів (90%) знаходиться у фізичному розквіті.

Переїзд в інше місто чи штат

Майже вся опитана група (94%) одноголосно заявила, що переїде в інший штат, щоб грати в CS за зарплату, і лише троє гравців (6%) заявили, що вони не погодяться на переїзд задля кар’єри у CS:GO. 

Заглиблюючись у специфіку розташування, опитуваних талантів запитали, чи хотіли б вони жити в меншому та менш населеному місті на відміну від великого міста, для зменшення витрат організації? У відповідь усі, окрім одного гравця, заявили, що переїдуть до меншого міста, щоб грати в CS. Для інвесторів це зменшує тиск, який може виникнути через те, що команда живе в мегаполісі з непомірними накладними витратами.

Зарплата гравців

Перш ніж обговорювати зарплату, опитуваних попросили розповісти, чи отримували вони коли-небудь оплату за свої послуги в лігах Advanced або ECL. Більш ніж половина (54%) зазначили, що вони ніколи не отримували зарплату. Майже одна третина (30%) заявили, що отримували зарплату раніше, причому сума варіюється в залежності від ряду змінних, що стосуються ситуації. Майже одна п’ята (16%) талантів вирішила не розголошувати цю інформацію.

Коли обговорювалася річна зарплата, більше однієї чверті (28%) сказали, що погодяться на зарплату в 10 000-20 000 доларів США, що є близьким до поточної федеральної зарплати у 7,25 доларів США на годину, або близько 15 000 доларів США на рік. Третина (36%) готова грати за 21 000-30 000 доларів США, тобто понад три з п’ятих гравців погодяться на зарплату на повний робочий день, нижчу за середню величину в 15,00 доларів США на годину.

Майже чверть (24%) гравців заявили, що їх задовільнить зарплата від 31 000-40 000 доларів США, тобто переважна більшість (88%), готові грати за 40 000 доларів і менше на рік. Кожен талант у цій виборці заявив, що переїде до меншого штату, і не залежить від великого міста.

Останні 12% гравців заявили, що вони хочуть не менше 41 000 доларів США у якості зарплати на рік.

Обери зарплату сам

Гравцям і тренерам запропонували обрати «справедливу» місячну зарплату для гравців ліг Advanced та ECL, якщо наприклад з’являться інвестори. Більше однієї десятої (14%) погодилися, що досвідчені спеціалісти не повинні отримувати жодної зарплати. Майже три п’ятих (56%) погодилися, що місячна зарплата в 1,00-500 доларів США є справедливою.

Цифри зменшуються після позначки в 500 доларів, а найменш популярний показник зарплати становить 501-1000 доларів (12%). Спостерігається незначне збільшення голосів (18%), якщо розглядати зарплату у 1001-2000 доларів США.

Оптимізм щодо зарплати підвищується, коли гравцям запропонували розглянути зарплату для гравців ECL. Чотири п’ятих опитуваних у цьому відношенні розділилися посередині: половина з них (40%) готова грати за 0-1000 доларів США щомісяця, а інша половина (40%) влаштовує 1001-2000 доларів США.

Що стосується іншої п’ятої частини (20%) , то їх оцінка власних зусиль гіпотетично стартувала б від 2000 доларів у разі появи інвестора команди для гри на рівні ECL.

Освіта

Відповідаючи на запитання, переважна більшість (90%) респондентів не мала жодних сумнівів щодо відмови від освіти заради можливості грати професійно.

Лише невелика частина (10%) заявили, що вони не пожертвували б освітою заради професійної гри повний робочий день.

Висновок

Середньостатистичний безробітний гравець Advanced and Challenger League у Північній Америці не старіше 22 років, переїхав би в будь-який штат, а також жив би в меншому та дешевшому місті, щоб зменшити накладні витрати. Вони ніколи раніше не отримували грошей і відмовилися б від університетської освіти, а також від інших основних обов’язків, щоб погодитися на річну зарплату в розмірі 10 000-30 000 доларів на повний робочий день.

Додаткові коментарі опитуваних

—  Зараз я працюю посудомийником, щоб триматися на плаву, поки я намагаюся стати професіоналом. 

— Для мене немає варіантів, які я не розглядаю! Я знаю, чим я хочу займатися в житті, але для мене CS:GO безперечно має пріоритет у цьому етапі мого життя. Я спеціалізуюся на комп’ютерних науках і на математиці, але відклав би це, щоб продовжити грати у CS:GO .

— Цікавить будь яка можливість переїхати з групою однодумців і жити десь, де у нас є власний простір, але не обов’язково у великому будинку, не обов’язково у великому місті, за умови, що воно безпечне та чисте і я зможу вижити, я був би щасливий. Примітка для будь-якої організації чи особи, яка читає це: я вважаю, що найважливішим у фінансових інвестиціях у цей регіон є хороше сприйняття мислення та особистості, які сприяють зростанню.

— Я справді думаю, що отримання базової зарплати ECL допоможе NA, враховуючи, що поточний шлях до Pro League не дає жодних гарантій, навіть якщо ви зараз виграєте ECL кожного сезону.

— Мінімальне фінансування ECL допомогло б мені дуже сильно. Оренда та їжа — це все, що мене хвилює.

— Я вже призупинив навчання в коледжі, щоб тренуватися кожен день, а всі мої товариші по команді звільнилися. Усі ми — штатні гравці без контракту, які прагнуть зробити наступний крок як команда. Цього сезону ми пройшли в Лігу претендентів, і це має ще покращити нашу гру.

Читайте також цікаву статтю про залізну завісу, яка розділить світ кіберспорту через війну в Україні. 

Материалы по теме

Dust 2 вернули в соревновательный режим CS:GO

0

В новом обновлении для Counter-Strike: Global Offensive разработчики добавили в соревновательный режим карту de_dust2.

Переработанная версия Dust2 в скором времени появится в бета-клиенте

8

В твиттере Valve появился первый анонс обновленной версии одной из самых известных карт в Counter-Strike — Dust2. Карта должна выйти вместе со следующим патчем для бета-клиента, правда точная дата на данный момент не известна. Хотя, если судить по тому, с какой скоростью выходят обновления в последнее время, появления Dust2 можно ожидать в ближайшие пару недель. Что именно