Мой кабинет

Для активации аккаунта, перейдите по ссылке, отправленной на Ваш электронный адрес

При изменении почты на Ваш текущий адрес будет отправлено письмо для подтверждения изменения.
Новый адрес не будет активирован до подтверждения со старого адреса.
Выйти

Власники команд і професійні гравці в Call of Duty судяться з Activision Blizzard, звинувачуючи розробника CoD в монополізації кіберспорту по їх улюбленій грі.

Справа розглядається в суді Лос-Анджелесу. Позивачі скаржаться на те, що раніше проходили чисельні турніри та ліги з CoD, де команди платили скромні внески, але були незалежними і могли заробляти на спонсорах, донатах та своїй популярності. У 2019 році Activision взялася за кіберспорт і закрила всі сторонні турніри, зосередивши весь кіберспорт гри у власній лізі.

Оскільки всі ліги та турніри були передані під контроль Activision, гравці перестали заробляти на стороні, а кілька популярних команд були виключені з кіберспорту CoD, бо не захотіли погоджуватися на умови Activision.

Позивач Гектор Родрігес, давній лідер професійної команди Call of Duty OpTic, був змушений укласти за його словами «фінансово руйнівне» партнерство, щоб його команда могла грати й надалі – йдеться у скарзі. Activision нібито змусила Родрігеса, відомого як «H3CZ», співпрацювати з інвесторами-мільярдерами, які вимагали 92,5% частки власності в його компанії.

Згідно з позовом, Родрігес повинен був заплатити великий вступний внесок, поділитися частиною доходів від інвестицій з розробником гри і не мав права залучати інших спонсорів. Родрігес подав до суду разом із Scump – одним з найкращих гравців в історії гри.

Позивачі звинувачують Activision у використанні їх торгової марки та права власності на Call of Duty для контролю над ринком професійних ігор. Родрігес і Абнер спільно вимагають понад 680 мільйонів доларів компенсації.

В зустрічній заяві Activision Blizzard звинуватили позивачів у безпідставному вимаганні десятків мільйонів доларів, що підриває кіберспорт CoD. 

Результати цієї судової справи можуть мати величезний вплив на розвиток кіберспорту в майбутньому. Багато років вважається, що розробники ігор мають абсолютну владу над усім, що стосується їхніх ігор і це дуже не подобається всім, хто опікується кіберспортом в тому числі гравцям, командам і турнірним операторам. В разі перемоги Родрігеса і Абнера над Activision Blizzard буде створено важливий прецедент, який похитне владу видавців принаймні в США. 

Материалы по теме

Microsoft звільнили 80% працівників кібертивного підрозділу Activision Blizzard

Microsoft продовжує звільняти працівників придбаної нею Activision Blizzard, причому особливо потужного удару зазнав відділ кіберспорту, де звільнили 80% співробітників. За інформацією від обізнаних людей, які працюють в компанії, в кіберспортивному відділі залишилося лише 12 осіб.

Microsoft звільняють 1900 працівників ігрового підрозділу, в тому числі директора і головного дизайнера Blizzard

Microsoft звільнить 8% свого ігрового підрозділу, що становить 1800 працівників. Величезне звільнення відбувається через кілька місяців після історичного придбання софтверним гігантом Activision Blizzard.

Activision Blizzard заплатить понад 50 мільйонів доларів, щоб врегулювати позов, який стимулював їх поглинання Microsoft

Видання The Wall Street Journal повідомило про те, що Activision Blizzard заплатить понад 50 мільйонів доларів, щоб врегулювати резонансний скандал і позов щодо дискримінації всередині компанії.