Мой кабинет

Для активации аккаунта, перейдите по ссылке, отправленной на Ваш электронный адрес

При изменении почты на Ваш текущий адрес будет отправлено письмо для подтверждения изменения.
Новый адрес не будет активирован до подтверждения со старого адреса.
Выйти

У російському Бєлгороді пройшло імпортозаміщення кіберспорту. Замість змагання на міжнародних турнірах команди змагалися на Чемпіонаті Росії з комп’ютерного спорту. Турнір відвідали й дискваліфіковані з Мейджора по Dota 2 скандальні Virtus.pro

Чемпіонат проходив з 21 по 22 травня у багатофункціональному спорткомплексі «Бєлгород-Арена» де було розіграно 3,6 мільйона рублів у шести кіберспортивних дисциплінах.

Чемпіоном з Dota 2 стала команда Х3 з Мордовії, яка у фіналі обіграла збірну Челябінської області з рахунком 2:1. Бронзу отримав колектив cybermos NonTeachable із Москви. Переможці здобули 800 тисяч рублів.

Не новина, що кіберспорт в Росії давно став інструментом “патріотичного виховання” та пропаганди серед молоді. Так на турнірі виконували відомі ще з радянських часів та реанімовані в путінській Росії нормативи ГТО. 

Кубки переможцям зробили у вигляді ядерних ракет, які виглядають з ракетної шахти. Хтось ще думає, що кіберспорт поза політикою?

Нагадаємо, що Федерація комп’ютерного спорту Росії є фактичною частиною підсанкційного холдингу ESForce, вона знаходиться в тому самому приміщенні, що й офіси Virtus.pro та інших юнітів холдингу російського олігарха Усманова.

Саме ФКСР за підтримки EEE займається проведенням Чемпіонату Росії з комп’ютерного спорту і саме вона є частиною пропагандистської машини холдингу, яке несе “правильне” виховання в маси російської молоді.

Президент Федерації комп’ютерного спорту Росії Дмитро Сміт зробив заяву на турнірі

Упевнений, що чемпіонат Росії з комп’ютерного спорту 2022 року надовго запам’ятається глядачам та учасникам напруженим ритмом змагань та насиченою розважальною програмою. Величезний інтерес до цієї важливої ​​кіберспортивної події з боку людей різного віку та шквал позитивних емоцій у дні змагань свідчать про активний розвиток та зростання популярності комп’ютерного спорту в Росії.

За статистикою ресурсу esportscharts, трансляції турніру на піку дивилося 2 791 глядачів, а загальна кількість годин перегляду була зовсім мізерною – лише 19 221 година

Судячи з цифр, поки що імпортозаміщення в кіберспорті наших східних сусідів іде так само “за планом”, як і війна в Україні, однак зараз вже абсолютно очевидно, що кіберспорт в Росії буде розвиватися лише за певними наративами, бо його перетворено на інструмент російської пропаганди та псевдопатріотичного виховання. 

Материалы по теме

Денис electronic Шаріпов перейшов в Virtus.pro. Цим вчинком він знищив агрументи, що в NAVI грали росіяни тільки з правильною позицією

Денис electronic Шаріпов перейшов в російську команду Virtus.pro, ця новина стала абсолютною несподіванкою для всієї спільноти Counter-Strike.

Європейські команди масово відмовляються від участі в Російській Кіберспортивній Лізі на тлі тиску української спільноти

Після потужного скандалу, який спалахнув на тлі заявленої участі багатьох відомих європейських команд в турнірі Російська Кіберспортивна Ліга, який курується безпосередньо Федерацією комп’ютерного спорту Росії, фактично всі відомі європейські клуби відмовилися від участі в змаганнях.

В Росії за комп’ютерні ігри взявся Путін. Вони будуть контролюватися “Єдиним регулятором по контролю азартних ігор”

В Росії комп’ютерні ігри фактично прирівняли до азартних принаймні в плані рівня контролю за ними. Більш того президент країни-терориста доручив “Єдиному регулятору по контролю азартних ігор” проводити моніторинг всіх фінансових операцій на території Росії, які відбуваються в іграх, що належать іноземним компаніям.

Росіян забанили з турніру Malta Cyber Serie: VII з гри R6, а Maincast заявили, що розпочнуть транслювати змагання з цієї гри українською

0

Російська команда Virtus.pro, яка маскується під вірменську організацію для уникнення санкцій, обурилася дискваліфікацією свого складу з Rainbow Six Siege з турніру Malta Cyber Serie: VII.