Мой кабинет

Для активации аккаунта, перейдите по ссылке, отправленной на Ваш электронный адрес

При изменении почты на Ваш текущий адрес будет отправлено письмо для подтверждения изменения.
Новый адрес не будет активирован до подтверждения со старого адреса.
Выйти

Андрій Поздняков продовжує лідирувати в загальному заліку монокубку Porsche Supercup 2024. Як так сталось? Зараз дізнаємось.

Третій етап Porsche Supercup 2024 від КМАМК SimRacing відбувся минулої середи 17 квітня. Пілоти стартували на трасі, що знаходиться в північній Голандії – Зандворт. Гонка тривала  сорок п’ять хвилин в незвичних для багатьох умовах. На першому етапі гонки не було складних погодних умов. Але не всім пілотам одразу вдалось звикнути до керування автомобілем без Traction Control, що стоворило деякі труднощі в управлінні. На попередньому етапі учасники вже встигли освіжитись під зливою. Цього ж разу на пілотів чекала пітьма ночі.

За період практики найкращий час показав Олег Піцик, Андрію Позднякову довелось задовольнятись лише другою сходинкою. Однак на кваліфікації пілоти все ж обмінялись позиціями і з поул позиції стартував Андрій Поздняков. Обом пілотам вдалось покращити час кваліфікації. Домінік Хорошавін та Олександр Бородай також обмінялись позиціями. Павло закрив трійку лідерів. Микита Шапошнік та Олексій Панченко не змогли вийти на старт. Це лише підігріває очікування розв’язки цієї зустрічі.  Адже відсутність одразу двох пілотів з п’ятірки лідерів обіцяє серйозну зміну позицій в турнірній таблиці.

Коло прогріву пройшло без інцидентів, чого не скажеш про перше коло. Вже в першому повороті трапляється завал за участі великої кількості пілотів. До кінця першого кола Павло Денисенко перемістився на останню позицію, адже його розвернуло в першому повороті. Окрім цього три пілоти опинились в боксах – Артем Кальнєв, Віктор Кальмус та Владислав Лавриненко. Перша ж четвірка пілотів залишилась незмінною.

Решта з п’яти кіл були не такі насичені подіями, як перше, але за цей час відбулось чимало важливих подій. Так винуватець аварії на першому колі отримав справедливе покарання у вигляді стоп’н’гоу на тридцять секунд. Кальнєв та Кальмус затримались в боксах і не збирались їх покидати. Бородай помилився при виході з десятого повороту і Хорошавін скористався цим піднявшись на третю сходинку.

За десять кіл гонки змін було небагато. Поздняков поставив найшвидший час кола і встиг відірватись від свого переслідувача на дві з половиною секунди. Владислав Греков теж втратив свою позицію. Його обійшов Андрій Шумарін на сьомому колі. Загалом топ-четвірка пілотів відірвалась від решти пілотів на двадцять п’ять секунд.

Третя п’ятірка кіл була наповнена подіями. Спочатку Нагайченко в спробі втримати позицію зіштовхується з Микитою Дембітським, що призводить не лише до контакту, але й розвороту винуватця зіткнення. Загалом Олександр втратив чотири позиції та наприкінці кола поїхав в бокси. Лідери також вирушили на обов’язковий піт-стоп. На трасі залишився тільки Домінік Хорошавін. Піцик виходить попереду Позднякова. На наступному колі Хорошавін також в боксах. Піцик і Хорошавін на виїзді з боксів опинились в позиції колесо в колесо. Піцик мав перевагу у вигляді розігрітих шин, тому Хорошавін втрачає  своє потенційне лідерство. Це також означає, що Андрій Поздняков переміщується з потенційно другої сходинки на третю. 

Кола з п’ятнадцятого по двадцяте –  це чудовий майданчик для любителів випробовувати свої аналітичні здібності. Головне питання цього відрізку гонки – як вплине пізній піт-стоп Антона Лисенка на розподіл сил та позиції на фініші? Тогочасний лідер гонки залишився єдиним пілотом, який не виконав свою обов’язкову зупинку. З рештою він став частиною боротьби, ще до того, як поїхав в бокси. Розуміючи своє становище він доволі легко віддав свою позицію.

Остання п’ятірка кіл, як хороший фільм жахів. Поступово і продумано наростає напруга. До кінця невідомо, чи помилиться хтось з пілотів, чи зможуть вони доїхати до фінішу в такому ж порядку? Розв’язка все ближче, таймер добігає кінця. Фініш за два кола. Яким він буде?

Жахастик продовжуються, адже під тривожну музику з пітьми в боротьбу вриваються колові. Вони не просто виникають перед пілотами, а один з них допускає помилку на гальмуванні, що призвело до розвороту. Олег Піцик встигає проскочити, Домінік Хорошавін ухиляється від зіткнення, але втрачає час. Андрій Поздняков не зміг скористатись моментом і обігнати Хорошавіна. Фінішну лінію пілоти перетинають в такому ж порядку. 

 За остаточними підсумками в змаганні лідирує Андрій Поздняков. Фініш на третій сходинці не вплинув на його позицію в загальному заліку, але дозволив скоротити відрив його переслідувачам. Олексія Бородая відділяє всього п’ятнадцять балів від лідерської позиції. Олегу Піцику не вистачає двадцяти балів.

Дізнатись як розгорнуться події на наступному етапі та стати частиною трансляції можна буде 24 квітня о двадцять першій годині на YouTube каналі bitlook.. Саме там пройде пряма трансляція фінального етапу кубку та ми дізнаємось чи позбавить хтось перемоги Андіря Позднякова. Більше про ці та інші події в світі українського симрейсингу, поспілкуватись з учасниками змагань чи знайти собі напарника можна на Discord сервері КМАМК SimRacing.

© Олександр Шимків

Фото Євген Сайко

Посилання на пряму трансляцію фінального етапу: https://www.youtube.com/watch?v=gtftl-c7WqI

Материалы по теме

KMAMK GT3 Sprint Championship 2024 – стартував перший етап чемпіонату

Сьогодні і завтра на віртуальній трасі в Барселоні стартуватиме перший етап річного регулярного Чемпіонату KMAMK GT3 Sprint Championship 2024. О 21:00 водії другого спліта розпочнуть кваліфікаційні заїзди задля визначення стартових позицій на перегони тривалістю 60 хвилин.

Перемога ховається за дощем. Другий етап Porsche Super Cup 2024

Друга зустріч учасників монокубку Porsche Supercup 2024 організованого КМАМК SimRacing відбулась десятого квітня на британському треку у графстві Норфолк. Трек, що колись був військовою базою США приймав у своїх боксах п’ятнадцятьох відчайдухів, які вирішили позмагатись один з одним на доволі непростому в керуванні автомобілі – Porsche 911 GT3 Cup (992) 2021. 

Новачки рвуться в бій. Як пройшов другий етап Warm Up League Spring Cup 2024

Між другим і третім етапом Warm Up League Spring Cup 2024 була незвично довга перерва – цілих три тижні. Тому давайте напередодні нової гонки, згадаємо як пройшла і чим завершилась попередня зустріч пілотів.