Мой кабинет

Для активации аккаунта, перейдите по ссылке, отправленной на Ваш электронный адрес

При изменении почты на Ваш текущий адрес будет отправлено письмо для подтверждения изменения.
Новый адрес не будет активирован до подтверждения со старого адреса.
Выйти

На одному з російських кіберспортивних порталів з’явилася дуже цікава колонка про таку надзвичайно важливу річ, як шахрайство в кіберспорті, а також нікчемну роль компанії ESIC в боротьбі з цим.

Автор розповідає про те, що має величезний власний досвід роботи в провідній букмекерській компанії, сам займався шахрайством, а потім перейшов в ESIC для того, щоб з шахрайством боротися, використовуючи свій великий досвід. Після 3-х місяців роботи автор зрозумів, що мета ESIC не боротьба за чесність в кіберспорті, а побудова ще однієї схеми заробітку на кіберспорті.

Ми проконсультувалися з знайомим експертом з питань БК і шахрайства в кіберспорті і він підтвердив правдивість принаймні частини описаного в колонці, особливо відносно схем зі старкрафтом, а також все те, що говориться автором в бік ESIC.


Переклад колонки українською

У цьому блозі я хочу розповісти історію свого життя, протягом якої я йшов пліч-о-пліч поруч із букмекерською справою, шахрайством, а також кіберспортом. Але дозвольте мені почати з самого початку:

Колись давно, коли я був молодий юний і не зовсім дурний я зареєструвався на такому чудовому сайті як IP.pokerlite, зараз більшість з вас не знають про цей сайт, але старожили кіберспорту можуть згадати про нього, оскільки згодом цей сайт займе місце монополіста на ринку кіберспортивних ставок і буде спонсором усіх тих головних організацій світу, що ви любите і досі. Як ви могли зрозуміти, реєстрацію я здійснив для того, щоб не просто дивитися трансляції турнірів з дота2, але й спробувати заробити на них. Я може і був звичайним студентом, але я був найвідданішим фанатом доти, який дивився спочатку стрими Каспера та Вілата, а потім перемикався на американські турніри, які коментував Ayesee (дивно, що я досі пам’ятаю, як пишеться його нікнейм).

На цьому сайті я здійснював свої ставки по долару і жив звичайнісіньким життям до тих пір, поки в групі під вже новою назвою і брендом цієї ж компанії і цього ж сайту не з’явився окремий пост, в якому можна було залишити невеликий опис себе і потрапити на відкритий конкурс, в якому визначалися майбутні співробітники цього сайту. Конкурс був, звичайно, нереально цікавий, я б сказав ідіотський, ви – оператор сапорта на годину, чим більше і краще ви відповісте на запитання користувачів – тим більше шансів, що вас візьмуть на роботу. Я посів друге місце і мене взяли на заміну для першого, якщо знадобиться, тобто про запас. Моєму щастю не було межі, робота пов’язана з кіберспортом (оператор чату) та все ж! Правда це тривало не довго.

А не довго тривала не моя робота в компанії, а моя посада, тому що через те, що начальник і багато співробітників офісу поєднували свої основні обов’язки та роботу в підтримці, поєднані з моніторингом сайту, ставок і всього того, що робить модератор букмекерської компанії, вони відразу ж віддали все це мені і перевели мене в розряд основного співробітника з фіксованими змінами. Ці зміни до речі у мене були 7 днів на тиждень, але ви навіть не уявляєте наскільки я був тоді щасливий на цій роботі. Я повинен був не просто відповідати людям у сапорті, але ще й стежити за всім кіберспортом, що був у мою зміну, я мав створювати лінії, давати коефіцієнти, закривати всякі сайд події, які з’являлися з розвитком кіберспорту, на кшталт першої крові, першої вежі чи 10 вбивств. Іноді коли був якийсь Дрімхак, я сидів із 20+ відкритими стрімами і встигав за кожним, дивно, але що зробиш – молодість.

Зарплата в компанії була погодинна – у доларах і відкрита. Відкрита – це означає, що був загальний канал, куди писали хто скільки заробив за місяць. В ідеальному світі мого начальника та засновника компанії це мало мотивувати нас працювати більше, але це лише викликало питання до інших співробітників. Що це за питання?

Уявіть собі, ви знаєте людину кілька років по роботі, ви бачите її зарплату, розумієте її річний бюджет, тому що крім роботи у неї нічого немає, а потім ви дізнаєтеся, що він купив собі старий колекційний GTR з Японії, полетів відпочивати в дорогу країну, а потім взагалі купив за готівку собі цілий будинок в обхід податків та громадянство цієї країни. Як він це зробив? Інвестиції? Крипта? Помер багатий родич?

Підставні ставки та шахрайські події, так, ви прочитали правильно, частина співробітників компанії була зацікавлена ​​в особистому збагаченні. Через те, що ми довгий час були монополістами на ринку кіберспортивних ставок не лише СНД, а й світу, то всі шахраї прилипали саме до нас, це ми зловили Олексія Solo Березіна і не змогли зловити Володимира PGG Аносова, але вони лише невелика частина від тієї кількості, яка приходила до нас на водопій.

Так чи інакше, працюючи весь час зі ставками, цифрами та командами, я почав складати свою власну базу шахрайських гравців, команд і людей, з якими вони співпрацюють. Я виявляв працівників інших компаній, братів сестер і друзів кіберспортсменів, встановлював зв’язки та зайнявся розробкою бази та системи захисту своїх ставок, щоб не займатися по 10 разів блокуванням акаунтів, а в ідеалі не отримувати мінус у статистику, оскільки за це робили догану. Поки я збирав цю базу для захисту, деякі співробітники збирали її для нападу і оскільки я досить товариська людина, одного дня один із таких співробітників у розмові запропонував мені можливість “заробити на стороні“. Для мене це не було чимось дивним, ми всі були на мітингах, на яких деякі хвалилися фінансовими успіхами, отриманими з інших компаній, а що начальство? Начальство влаштовувала відповідь: “Ми грабуємо конкурентів, а значить робимо нашому сайту плюс” і знаєте, звучить якось просто, але цього вистачало. Так ось мені запропонували не поринути у процес захисту власних ставок, а поринути у процес нападу на інші компанії.

Поки я вносив у чорний список людей, які організують 322 та інші схеми, деякі співробітники писали цим людям і пропонували свою аналітичну допомогу в процесі здійснення ставок, оскільки краще за нас ніхто не знав як зловити нечесного користувача, а значить ми могли за підсумком імітувати чесних, але не бути такими. І знаєте, я погодився, без задньої думки ми почали займатися ставками на Старкрафт 2, організатором цього всього та ідеологом був Revolver (завантажте він давно забанений блізардами за матчіфксінг). Я робив потрібні дії та отримував свій відсоток. Саме тоді я зрозумів і побачив на особистому прикладі, що 99% компаній на ринку не просто не знали, що бувають підставні чи шахрайські матчі, але й не вірили в це, а отже ми спокійно знімали не одну, не дві, і навіть не 10 тисяч доларів за один раз. Згодом це стало дуже підозріло, акаунти почали закривати і система себе зжила, згадуючи це я можу тільки сказати: “блін, треба було просити за свою роботу більший відсоток“. До речі, коли нас почали намагатися відловлювати, в одній із країн навіть возили до поліції за вказівкою одного з головних представників кіберспорту (Степан Шульга це привіт я передаю вам). Але де кіберспорт і де закони щодо нього я думаю ви розумієте, попитали одного з членів команди, як йому вдалося вгадати події, скасували ставки та відпустили додому, нічого кримінального.

Так як ставки на ск2 себе зжили, потрібно було займатися чимось іншим і наша маленька команда перекваліфікувалася на доту, а потім і на cs:go. Дуже багато можна всього написати, тому що після участі в цьому в моїй власній базі є понад 500 імен кіберспортсменів, які взяли активну участь у зароблянні грошей, але це все вийшло не лише тому, що ми були акулами, а тому, що нас взяли під крило КИТАЙЦІ.

Китайці? До чого тут китайці? А при тому, що 99% ринку підставних матчів належить саме їм, вони головні боси, вони платять гроші, вони створюють турніри та виплачують зарплати, коли черговий “експерт, що розуміється” у кіберспортивному шахрайстві скаже вам, що все робиться в Китаї – він ідіот. Китайці безпосередньо володіють гравцями та командами, поки кіберспортивні організації платять зарплату команді в білу, вони навіть не підозрюють, що ця команда має другого власника в Китаї, який платить не лише зарплату вище організації, а й відсоток про завершений матч. Гроші, не такі великі, як ви можете уявити, на ск2 ми отримували за раз багато, а на дистанції мало, а тут ми отримували мало, але на дистанції якісь надто нереальні гроші, тільки на своєму злиденному відсотку від цього всього вже не був тільки я, але й людина, яка мене в це привела, зрівняли нас, так би мовити. Ми робили ставки в Європі та СНД – а вони в Китаї, так і працювали довгий час.

З часом з простого студента і фаната дота2 я перетворився на учасника шахрайських банд і не однієї, китайців багато – замовлень теж, а схем для виконання ще більше. Я переїхав до іншої країни, купив собі машину, їздив відпочивати у дорогі країни та одружився. Загалом успішна доросла людина, як не подивися.

Так, у заголовку вказані шахраї, про шахраїв ви прочитали, хоч це і вершина айсберга, але я повинен був ввести вас у курс справи, але до чого тут ESIC?

Весь цей час ми були співробітниками букмекерської компанії та професіоналами своєї справи, аналітики, здатні виставляти коефіцієнти і думати наперед, ми навіть були одні з перших, хто запустив лайв на кіберспорт, а я був тією людиною, хто його робив. Але все має час закінчуватись, так і закінчилася монополія нашої компанії, почалися проблеми, внутрішні сварки між співробітниками за кожну копійку (нагадую зарплати все ще були відкриті). Тому я вирішив піти з компанії та спробувати влаштуватися в іншу. Пройшло чимало часу, поки хтось справді зацікавився моєю вакансією, але так і знайшов нову роботу і був радий, не знаю чому, але не дивлячись на всі фінансові плюси від моєї “темної” роботи, я був радий знову повернутися до букмекерської компанії. І замість того, щоб робити ставки, я був радий ловити тих, хто намагається нас обдурити (нас це моя нова компанія). Це дозволило мені отримувати знову задоволення від роботи та в якийсь момент перестати займатися ставками, бо походи до психолога (а як ви думали багата людина могла собі дозволити особистісний розвиток) Я зрозумів, що краще отримувати менше, але із задоволенням до своєї справи, ніж отримувати більше, але ненавидіти себе.

Так чи інакше я працював, жив, усміхався, а база контактів залишилася, разом з людьми, які постійно намагалися затягнути мене назад, я хоч і не займався нічим, але завжди був і що найголовніше ЗАЛИШАЮСЯ в курсі всього, що відбувається з кіберспортом, хто на кого працює і хто і коли здійснює підставну подію, шахрайство чи ще щось, видів того, як можна заробити на ставках, зараз просто нескінченно.

Моя нова компанія була членом асоціації ESIC, а значить, ми отримували від них листи з проханнями перевірити деякі події, на предмет підозрілої активності на ставках. У якийсь момент я почав відповідати на ці листи не просто інформацією так/ні, а з описом команди або турніру, на якому це було, як він працює, ким створений, які команди в долі. Це зацікавило головного засновника компанії Ian Smith, ми з ним кілька разів переговорили, він запропонував мені посаду голови відділу розслідувань, але з контрактом консультанта на 3 місяці. Поки ми з ним домовлялися, я не переставав надсилати інформацію про кожну подію, яку я знав або бачив за час тільки нашого з ним знайомства. Робота отримана, я голова відділу розслідувань у компанії із захисту чесності кіберспорту на 3 місячний тест, тепер я не просто ловитиму шахраїв на ставках, але й у всьому кіберспорті, ура!

Чи не ура, зовсім не ура. Коли я прийшов я був шокований, по-перше системою компанії зсередини, по-друге їх базою даних, яка виявилася в 50 разів менше моєї, по-третє їх знаннями кіберспорту і способів шахрайства в ньому, це майже середина 2022 року, а я пояснюю на пальцях, що таке GRID, що таке обсервер, як команда може отримати доступ до нього і виграти. Ви скажете і що, ми теж не все знаємо, але спершу візьміть за факт, що цьому методу 4 роки, а найгучніший скандал був з AKUMA, в якому компанія ESIC обіцяла розібратися, також заснований на цьому.

Тобто компанія, яка обіцяла розібратися, навіть не знає, в чому вона повинна розібратися, більш як через рік я їм говорю про це, а вони просто не розуміють, про що я говорю. До речі про кількість співробітників, я прийшов і очолив цілий відділ розслідувань пов’язаних із шахрайством у ВСЬОМУ кіберспорті, знаєте скільки було людей у ​​цьому відділі до мене? 0, а зі мною цілий 1!

1? Ти що серйозно? – Так, у компанії ESIC всього кілька співробітників, усі вони юристи, усі вони не те, що далеко від кіберспорту, вони абсолютний нуль у цьому. Є ще бідна секретарка, яка відповідає там за все, чудова жінка, але має чисто технічні обов’язки.

  The Esports Integrity Commission (ESIC), formerly the Esports Integrity Coalition, is a non-profit members’ association established in 2016 to promote and facilitate competitive integrity in esports. 

Прошу тут виділити НЕКОМЕРЦІЙНА організація, насправді ще яка комерційна, система роботи ESIC полягає не в тому, щоб забезпечувати чесність у кіберспорті, а в тому, щоб бути монополістом ринку і підключити на платній основі більшу кількість букмекерів до своєї системи “безпеки” і збирати з них річну оплату, переказуючи гроші на свої рахунки та зарплати.

До речі про безпеку, крім того, що їхня база менша за мою, так ще й датується вона 2+ роки, безліч команд які там є просто не існують більше.

Ну, розповів ти нам це і що? Ну, заробляють гроші і що? Ти чим незадоволений?

Незадоволений я тим, що прийшов у компанію робити розслідування і ловити шахраїв. Я зробив досить резонансні розслідування за ці 3 місяці від і до, почав чистити їхню базу і думав її оновити (слава богу я це не зробив). Але останній місяць у компанії став для мене вирішальним.

Я провів розслідування, пов’язане з однією з букмекерських контор, яка не була в числі учасника системи ESIC, тому що в цій компанії очевидно був кріт, який крав гроші з компанії – пускав їх на підставні турніри, заробляв на ставках із них та ще відмивав бюджет, що йому давали. Зробив я це тому, що просто став свідком цього, а отже, як голова розслідувань мав розслідувати. Зв’язався, пояснив, розповів, крота знайшли, кіберспорт очищений. Успіх!

Ні, не успіх, по-перше я отримав догану за те, що це зробив, але її пом’якшили, оскільки один із ключових співробітників придумав як це монетизувати, а саме:

Ми спочатку попросимо їх заплатити за розслідування, а потім пропонуватимемо допомогти їм очистити свою репутацію, і це їм обійдеться ДУЖЕ дорого, а оскільки вони хочуть отримати місце в асоціації, ми отримуватимемо з них гроші, а в кінці відмовимо, так як у них проблеми з легальністю у США, ми використовуватимемо це як причину відмови”.

Спочатку я подумав, що чогось не розумію, потім я звернув увагу, що за майже 3 місяці жодне моє розслідування не було опубліковано, жодна людина не була покарана. Я був учасником розслідувань, робив інтерв’ю зі свідками, а також я був на дзвінках з видавцями ігор, але це було зроблено не для того, щоб допомогти кіберспорту, а для того, щоб компанія ESIC засвітила своє ім’я.

Тобто ви берете ГУЧНУ назву – говорите компаніям про себе, дзвоните, розповідаєте, що знаєте про це і все, більше ви нічого не робите, ну прям зовсім нічого.

У якийсь момент партнери компанії почали звертатися до мене з питаннями, а що щодо розслідувань? Чи буде якась інформація хоч про щось? Чи можемо ми поділитись із ними списком нечесних команд? А я нічого їм не мігвідповісти, бо мені на це ніхто не збирався відповідати.

До речі, деякі зроблені мною розслідування дійсно великі, одне навіть пов’язане з RIOT і 322 в Південній Америці, так що, якщо ESIC колись вирішать його викласти і ввести “санкції” ви зможете оцінити мою працю 🙂 Та в принципі, будь-яке розслідування яке вони опублікують – це моя праця.

Тобто система в ESIC побудована так: Букмекерські компанії та великі організатори платять ESIC> ESIC кладе гроші собі в кишеню і думає, як би покласти більше, некомерційна організація до речі. Так, до моєї кишені це теж клалося 3 місяці, клалося непогано і могло б кластися ще дуже довго. То чим же я незадоволений?

Тим, що таке існує, я досить у своєму житті заробив нечесно, щоб відмовитися від цього, я перейнявся ідеєю змінити кіберспорт і очистити його від шахрайства, а потрапив до компанії шахраїв, які присмокталися до кіберспорту, складаються з дідів 40+, які прекрасні юристи, але нульові кіберспортсмени.

У них у всіх своє життя та паралельні кар’єри, їм нецікаво, щось міняти чи робити, але класти собі гроші в кишеню цікаво. Але чому ж я вирішив, що їм це нецікаво? Так все просто, після 3-х місяців моєї старанної роботи, з нулем публікацією розслідувань і нульовою участю компанії ESIC у цьому (не рахуючи моментів де мене брали для крутого заголовка, щоб показати як ми обізнані про нові проблеми) Мені сказали прямо, ось новий контракт – розслідування робити не треба, нічого в принципі робити не треба, потрібно іноді давати аналітику події і ділиться своєю внутрішньою інформацією, а так сиди на зарплаті і радуйся свободі, можеш навіть другу роботу знайти. Ааааа, образили означає зарплатою, так ні, не образили, зарплата вказана в контракті в 6 разів вище за середню зарплату в місці, де я живу, враховуючи що мені треба бути 1 раз на тиждень на дзвінку і більше нічого не робити, та ще й можу другу роботу мати – це лафа.

Але пропрацювавши 3 місяці і борючись з тим, що я колись сам створив і розвинув, для мене стало важливо те, чим я займатимуся в своєму житті і для чого, я не хочу ставати шахраєм знову і знову наживатися на букмекерських компаніях та їх відірваності від кіберспорту, я хочу змінити це, що мабуть просто нереально.

Колись давно я писав особисто Вілату, з приводом: “у мене є прямі докази участі т1 гравців у 322 у доті“, а він мені відповів – “усім ***“. Це було багато років тому, але ця істина залишається й досі, всім ***, немає жодного органу та компанії зацікавленої у ловлі шахраїв, всі зацікавлені у своєму особистому збагаченні, а там нехай роблять 322, нехай виграють із образами, нехай створюють підставні турніри та відмивають гроші, нікому до цього немає справи і не буде. Медійні особистості та ком’юніті – ця правда для вас, учасники шахрайських команд, які продають свої матчі за гроші – радійте, вас ніхто ніколи не зловить і навіть не планує ловити, але я все про вас знаю, пам’ятаю і бачу, ви не в тіні, ви завжди будете на очах у тих, хто в цьому розуміється.

Я не письменник і висловив свої думки як умів, багато чого, зрозуміло я не можу написати, це досить проблематично, але буду радий, якщо вам ця тема цікава і хтось захоче її розвинути і дізнатися більше про це у форматі реального діалогу, тому я залишаю тут свої дані, за якими мене дуже легко знайти.

Телеграм : @yarabeu

Почта: [email protected]

Материалы по теме

Міжнародний олімпійський комітет і Комісія доброчесності в кіберспорті (ESIC) оголосили про історичну співпрацю

Комісія з доброчесності в кіберспорті (ESIC) і Міжнародний олімпійський комітет (МОК), зокрема Відділ олімпійського руху МОК із запобігання маніпуляціям змаганнями (OM Unit PMC), оголосили про співпрацю. Організації обмінюватимуться інформацією і досвідом для боротьби з корупцією та іншими порушеннями в кіберспорті. 

ESIC підсилили свої позиції, створивши Глобальну консультативну раду індустрії кіберспорту, до якої увійшли директори BLAST і ESL

ESIC оголосили про створення Глобальної консультативної ради індустрії кіберспорту. Ймовірно, створення нового органу є хоч і не своєчасною, але логічною відповіддю на критику ESIC з боку як професійних гравців, так і спільноти, яка лише підсилюється в останні роки.

ESIC запустили Академії FairPlay, щоб навчити гравців, тренерів, організаторів і вболівальників чесності в кіберспорті

0

Комісія з доброчесності в кіберспорті ESIC, яку визнають Valve і всі великі турнірні оператори, оголосила про створення Академії FairPlay.

ESIC дискваліфікували російського гравця Forze, який заробив на договірних матчах сотні тисяч доларів

Комісія з доброчинності в кіберспорті ESIC забанила на два роки професійного російського гравця команди Forze Ерхана «Gokushima» Багинанова. За рядом джерел 23-річний росіянин був замішаним у кількох десятках договірних матчів, на яких, за різними оцінками заробив від 100 до 400 тисяч доларів США.