Мой кабинет

Для активации аккаунта, перейдите по ссылке, отправленной на Ваш электронный адрес

При изменении почты на Ваш текущий адрес будет отправлено письмо для подтверждения изменения.
Новый адрес не будет активирован до подтверждения со старого адреса.
Выйти

Колишній директор HellRaisers проаналізував командні бандли в Dota 2, що вийшли днями. На думку експерта, за останні роки Dota 2 перетворилася з головного конкурента LoL на «ще один проект для монетизації».

Текст колишнього СЕО HellRaisers Олексія Слабухіна

Днями Valve випустили командні бандли в Dota 2. Я спочатку сподівався що через рік все-таки вийде щось і Valve зрозуміють фідбек аудиторії та системи, але все залишилося так само. З одного боку, я їх розумію (Навіщо міняти якщо все й так працює. Приносить мало, але працює). З іншого боку, як я зрозумів, вони не додають скіни, оскільки це прямий дохід, а в бандли йде все інше (А з цікавого лише пару фраз у команд).

Голосові фрази це, напевно, єдине, що комусь десь потрібно. Пам’ятаю, коли вийшла новина про бандли рік тому, ми всі зраділи. І найбільше ми переживали щодо голосових фраз, адже ми хотіли юзати багато різних мемів ком’юніті, але з іншого боку могло прилетіти питання авторського права, і в результаті наш набір не додали б зовсім. Зрештою ми не ризикнули та записали фрази своїх гравців. А насправді всі брали чужі фрази й Valve було все одно.

Їм було скоріше за все все одно, тому що немає особливої ​​дисципліни. Наприклад, Valve додала лише 36 команд у першому етапі. Чому не всі? Причин всього 2. Перша – не всі команди подали у строк. Минулого разу Valve давала місяць на розробку, а випустила через 3. Коли прийшов дедлайн, лише 40% команд встигли зробити. Більш того, Тір-1 команди Європи були у списку тих, хто не підготував. Зрештою Valve просто підганяла, нагадувала. У результаті бандли вийшли вже згодом. Другий момент – технічний, а саме завантаження стікерів. Начебто нічого складного. Але є цілий список правил, навіть сам сайт Valve не приймав архіви більше 100 МБ! У результаті багато хто просто годинами чекав поки архів завантажиться на сайт. А після цього все потрібно ще й в гру додати.

Але в гру потрапляють не всі набори — спочатку дійсно банили образливі, але іноді не приймали «просто тому що». Наприклад, історія з NS і бандлом KBU.US де не додали фразу «У патрулі розберуться» — образливого нічого немає, але в результаті і це банять. І в цілому виглядає наступна тенденція: з одного боку Valve не ускладнюють гру і перестали випускати глобальні патчі, щоб не відлякувати гравців-початківців. З іншого боку, якщо вже працюють на одну аудиторію, то для неї майже нічого не роблять – з останнього Dota Plus, за передплату, скрині, які теж коштують грошей. Ну і командні бандли, які не особливо приносять грошей, але приносять.

В результаті з одного боку маємо Dota, з 40 млн $ призовим на TI11, з іншого боку – екосистему, яка не має перспектив. Ще років 5 тому Dota була головним конкурентом LoL, а тепер перетворилася на ще один проект для монетизації.

Читайте також про те, як працюють тендери на трансляцію The International. Розбирає справжній профі, до якого варто дослухатися.

Материалы по теме

HellRaisers повідомили про підписання Романа RAMZES666 Кушнарьова

0

HellRaisers оголосила про підписання до команди російського гравця Романа RAMZES666 Кушнарьова.  Таким чином колишня головна зірка VP возз’єдналася зі своїм капітаном по VP, а потім і по NAVI Олексієм Березіним.

Зеленський ввів санкції проти 287 компаній. У список потрапили Weplay, Parimatch та інші компанії, відомі в українському кіберспорті

Президент України Володимир Зеленський ввів у дію рішення РНБО щодо запровадження санкцій проти 120 фізичних та 287 юридичних осіб  серед яких опинилися і дуже відомі в українському кіберспорті організації. Всі компанії потрапили під дію санкцій строком на 50 років.

«Українець» Артем Yuragi Голубєв виступить на Мейджорі в Перу за російський клуб HellRaisers

Російський клуб, який виступає під українським історичним тегом HellRaisers, анонсував п’ятого гравця, який поїде з командою на Lima Major. Цим гравцем стане черговий український колаборант, гравець команди OG  Артем Yuragi Голубєв.

Daxak розповів всю внутрішню кухню BetBoom та HellRaisers — повний переклад підкритого листа скандального гравця

В регіоні Східної Європи триває скандал навколо кіка з кіберспортивного клубу HR кері команди Нікити Daxak Кузьміна. Команда, що відібралася на Мейджор, несподівано звільнила свого найбільш медійного і скандального гравця. Швидку чутки про конфлікт Daxak і no fear підтвердилися, а з часом Кузьмін на одному з російських кіберспортивних порталів опублікував відкритого листа, в якому детально