Мой кабинет

Для активации аккаунта, перейдите по ссылке, отправленной на Ваш электронный адрес

При изменении почты на Ваш текущий адрес будет отправлено письмо для подтверждения изменения.
Новый адрес не будет активирован до подтверждения со старого адреса.
Выйти

Олександр Петрик провів власне розслідування і фактично довів, що клуб Aurora не припиняв контрактних відносин зі своїм академічним складом. Більше того академка грала на відбіркових до Мейджора на тренувальній базі Aurora.

Аналітик закликав Valve змінити правила, щоб запобігти повторенню такої ситуації у майбутньому.

Давайте додам контексту та нових фактів про кейс Крейсера Aurora — кричущого порушення правил Valve та чергової спроби росіян набрехати усім навколо з метою отримати максимум вигоди для себе.

Отже, ще у 2019 році Valve випустили заяву, в якій чітко написали, що вони проти конфлікту інтересів на CS-мейджорах: “Ми вважаємо конфліктом інтересів будь-який випадок, коли турнір, команда або гравець мають фінансові відносини з будь-якою іншою командою-учасником або її гравцями”. Пункт про конфлікт інтересів залишається у правилах мейджорів від Valve донині. Це правило не дозволяє молодіжним ростерам усіх кіберспортивних клубів брати участь на мейджорах від Valve. Аналогічне правило існує у 99% усіх турнірних операторів, тому майже ніколи не буває ситуацій, коли академка грає на одному турнірі з основним ростером якогось клубу. Тому NAVI Junior, Monte Gen, MOUZ NXT та інші сильні академки не мають права грати кваліфікації на мейджори. 

Основний ростер Aurora отримав запрошення на закриті кваліфікації до RMR, а тому Aurora Young Blood, за правилами Valve, заборонено було реєструватися на відкриті кваліфікації. 

Який вихід з цієї ситуації придумали росіяни з Aurora? Зареєструватися на кваліфікації під іншою назвою — 30 seconds to win. Але цього мало, бо якщо буде доведено, що у гравців 30 seconds to win та основним складом Aurora є фінансові відносини, то це той самий конфлікт інтересів.

За словами організації, контракти гравців Aurora Young Blood з клубом завершилися наприкінці 2023 року, а нові вони не підписували, щоб гравці могли зіграти відкриті кваліфікації до RMR. Також гравці та клуб мали усну домовленість про те, що контракти будуть продовжені після кваліфікацій. І ще PGL отримали підтвердження цьому та дозволили 30STW грати відбори на мейджор — ось таке прокоментували в клубі. Керівництво Aurora підтвердило, не приховує та навіть пишається тим, що дали можливість своїй академці пройти на мейджор. Але є нюанс.

І навіть не один.

По-перше, це створює небезпечний прецедент. Інші клуби тепер теж можуть на час кваліфікації “призупинити” або навіть “розірвати” контракт з гравцями своєї академки, на словах або навіть юридично домовитися про поновлення після кваліфікацій. Усі гравці будуть тільки за, бо не хочуть пропустити шанс потрапити на мейджор. Але що буде, якщо десь на шляху вони зустрінуться з основним ростером клубу, з яким щойно розірвали контракт, але домовилися відновити його у майбутньому? Конфліктик інтересів такий, невелииииичкий. Тому якщо жодним чином на покарати Aurora за таку “креативність” або хоча б не змінити регламент, щоб в ньому не було такої прогалини, то усі клуби візьмуть кейс Aurora за приклад і правило Valve перестане працювати. Про це я написав у твіттері та мене навіть процитувало HLTV.

По-друге, чи дійсно Aurora та Aurora Young Blood не мали підписаних контрактів на момент старту кваліфікацій на мейджор (8 січня 2024)? Aurora кажуть, що вони “надали PGL контракти” та “жодних питань у організаторів не виникло”. Наприклад, ми їм віримо. Але чому тоді, якщо контракти академки (за словами CEO Aurora) “закінчилися наприкінці 2023 року”, 4 січня 2024 року Aurora YB починає виступ у груповому етапі European Pro League S14 Division 2 під тегом клубу, а анонс їхнього матчу проти Lazer Cats з’являється у соціальних мережах Aurora? Так закінчився у них контракт наприкінці року чи ні? Щось не сходиться… Бо якщо контракту нема, то гравці не мають права грати турнір під тегом команди, а команда не має права публікувати анонси ігор цього колективу у себе в соціальних мережах, ще й зі спонсорами… Хтось тут набрехунькав.

Материалы по теме

На Мейджор в Шанхаї не буде відкритих кваліфікацій. Пояснюємо, чому Valve вбили мрію десятків тисяч гравців

Perfect World – організатори наступного Мейджора з CS2, який відбудеться в Шанхаї, повідомили про те, що не будуть проводити відкриті відбіркові на головний турнір року в Європі та Америці. Фактично організатори при мовчазній підтримці Valve вбивають головну мрію всіх кіберспортсменів з цих регіонів окрім професіоналів, які знаходяться високо в рейтингу Valve.

Aurora перемогли на Skyesports Masters 2024. Турнір показав рекордно низьку кількість переглядів

0

Російський клуб Aurora переміг на другорядному турнірі Skyesports Masters 2024, де розігрувалося 350 тисяч доларів. Хоча призовий фонд турніру дійсно вражав, а подія проходила онлайн, її проігнорувала переважна більшість грандів.

Valve планують відмовитися від турнірів RMR. Прогнозуємо, як виглядатиме нова система відбіркових на Мейджори з 2025 року

Ймовірно, починаючи з 2025 року, Valve змінить систему відбіркових на Мейджори. Деякі джерела, серед яких і відомий журналіст Річард Льюїс, повідомляються, що турніри RMR буде скасовано, а команди будуть проходити на Чемпіонати світу за рейтингом Valve.

Росіяни зруйнували школи, де вчився Олександр Петрик

0

Кіберспортивний блогер і аналітик Олександр Петрик повідомив, що після російського обстрілу прилетіло в його квартиру, де він провів дитинство та зруйновано гімназію, де він навчався з 5 по 11 класи.