Мой кабинет

Для активации аккаунта, перейдите по ссылке, отправленной на Ваш электронный адрес

При изменении почты на Ваш текущий адрес будет отправлено письмо для подтверждения изменения.
Новый адрес не будет активирован до подтверждения со старого адреса.
Выйти

Стратегічній комп’ютерній грі Starcraft виповнилося 25 років. Насьогодні її нащадок Starcraft II все ще існує, як кіберспортивна дисципліна, проте переживає не найкращі часи, насамперед через недбалу політику розробника гри компанії Blizzard.

Колись перший Starcraft разом з Quake III стали першими по справжньому масовими дисциплінами, які отримали величезну популярність по всьому світу і були локомотивами швидко зростаючого кіберспорту. 

Ще на початку двохтисячних, коли в Україні тільки зароджувалися перші турніри в комп’ютерних клубах, пройшли перші турніри WCG, через які українські кіберспортсмени змогли потрапити на перші міжнародні змагання у Південній Кореї вже вирував бум Starcraft. Турніри по стратегії не просто транслювали на телебаченні, а були створені цілі канали, де гру показували цілодобово. В місцевих лігах брали участь професійні команди, які вже тоді жили на тренувальних базах, мали тренерів і психологів і заробляли чималі гроші. 

Зірки Starcraft ставали національними героями і були широко відомі в країні, їх портрети прикрашали літаки і упаковки з продуктами в супермаркетах. Starcraft в Кореї став своєрідним прикладом того, як може розвинутися кіберспорт для всього світу і саме корейську модель розвитку ліг та команд копіювали організатори та інвестори в інших країнах. 

Хоча для молодого покоління Starcraft – це лише олдскульна гра, для автора цих рядків Starcraft – це основа, одна з трьох найкращих ігор всіх часів, без якої неможливо уявити еволюцію кіберспорту. Про шалену популярність гри на початку ери кіберспорту говорить і той факт, що в чисельних клубах України і світу 95% гравців грали тільки у дві гри – Starcraft і Quake і вже пізніше популярності почав набирати Counter-Strike. 

Читайте також: Всі зміни, які на нас очікують в Counter-Strike 2

Материалы по теме

На Esports World Cup 2024 зіграють екстремальний фінал за рекордний призовий фонд в дисципліні Starcraft II

0

Організатори Esports World Cup 2024 анонсували найбільший призовий фонд в історії Starcraft. На турнірі зі Starcraft II буде розіграно 1 мільйон доларів США. Враховуючи, що це соло-дисципліна, гравці зможуть виграти фантастичні для не самої популярної кіберспортивної дисципліни гроші.

Росіянин, що відмовився від російського прапора і підтримував Україну, приєднався до Team Liquid

Американська організація Team Liquid офіційно підписала гравця у Starcraft II 21 річного росіянина Микиту SKillous Гуревича.

Легендарному коментатору Starcraft ALEX007 виповнилося 30 років. Ювілей він відсвяткував, зібравши 260 тисяч гривень на допомогу українцям

Легендарному українському коментатору Starcraft Олексію ALEX007 Трушлякову виповнилося 30 років. Українець своєрідно привітав себе з Днем Народження, зібравши 260 тисяч гривень для фонду “Повір у себе“, який допомагає постраждалим від війни.