Мой кабинет

Для активации аккаунта, перейдите по ссылке, отправленной на Ваш электронный адрес

При изменении почты на Ваш текущий адрес будет отправлено письмо для подтверждения изменения.
Новый адрес не будет активирован до подтверждения со старого адреса.
Выйти

Гравець Team Liquid YEKINDAR став 15-м у списку 20 найкращих гравців у CS:GO у 2022 році за версією порталу HLTV.org. Потрапити у престижний список Марексу вдалося насамперед завдяки тим результатам, до яких він зміг привести американську команду після того, як пішов з VP у травні 2022 року.

Вперше проявив себе гравець ще у 2017 році, потрапивши на HLTV, але розквітати його талант почав під керівництвом легендарного Zeus у команді pro100. 

Зрештою, хоча його і вважали перспективним тривалий час, серйозно заявити про себе гравцю вдалося лише у 2020 році, коли він приєднався до VP замість buster. В той момент склад VP перебував у стагнації, завершивши чотири з п’яти останніх турнірів на лані на останніх місцях. 

Додавання молодого та амбітного Yekindar пішло на користь команді й протягом року VP змогли піднятися з 30 місця до першої десятки світового рейтингу. 

Але справжнім проривом для молодого гравця став 2021 рік, коли він зробив позитивну статистику на всіх 13 змаганнях, у яких брав участь і не схибив навіть на своєму першому Мейджорі. Зруйнувати статистику не змогла навіть роль ентріфрагера, тому, беручи до уваги всі його особисті нагороди, статистику та командні результати, Марекса назвали восьмим найкращим гравцем 2021 року.

Початок 2022 року був досить вдалим для гравця в плані персонального рейтингу, проте невдовзі Росія почала повномасштабне вторгнення в Україну і це не могло не вплинути на хлопця з Євросоюзу, що грав в російській команді. 

«Очевидно, коли почалася війна [в Україні], мені було важко знайти душевний спокій у російській організації. Під час Катовіце я намагався зрозуміти себе та свої принципи, і після тієї події, коли ми програли G2, у мене були думки покинути команду, але, звісно, я ​​не хотів забирати шанс для своїх товаришів по команді у циклі Мейджора.

Тож це було наче довге прощання, і під час EPL і Major [в Антверпені] все вже було вирішено, всі це знали. Можливо, це якось вплинуло на мотивацію тренуватися з командою, але під час ігор ми були готові боротися до кінця», — каже гравець у коментарі HLTV.

PGL Antwerp Major у травні став останнім виступом Yekindar за Outsiders і хоча доля гравця була невизначеною, він показав високий клас, зробивши найвищий рейтинг у команді 1,05. 

Після виходу зі складу Outsiders гравець не довго перебував без справ і приєднався до Liquid та турнірі у Кельні. На здивування багатьох, свіжа кров в команді американців одразу пішла на користь і обидві сторони відчули, що потрібні один одному. 

На наступному турнірі BLAST Premier Fall Groups Liquid змогли перемогти G2 та своїх американських колег Complexity. Надалі Liquid перемогли Heroic та NiP, а Yekindar був дуже переконливим, зробивши рейтинг 1,32 на дев’яти зіграних картах (другий показник за всю подію після m0nesy).

«Перехід пройшов досить гладко, мова не була проблемою, і коли я прийшов, я просто відчув, наскільки мої товариші по команді поважають мене, і це дозволило мені використати деякі ідеї та бути з ними на одній хвилі.

Оскільки це мій перший перехід з команди ТІР-1 до команди ТІР-1, було дуже круто дізнатися про особистості та характери таких чудових гравців і порівняти їх певним чином з попередніми товаришами по команді, але, звичайно, ви приходите до висновку, що кожен окремий гравець у цьому світі відрізняється, і з цих відмінностей можна багато чому навчитися», — каже про свій перехід до Liquid Марекс.

Після відмінного виступу на ESL Pro League Season 16, де Yekindar демонстрував чемпіонську гру, команда підійшла до Мейджора в Ріо в якості фаворита. Проте все пішло не так, як планувалося. Команда почала зі стадії легенд і одразу розгромно поступилася MOUZ. Далі американці здобули необхідні перемоги над Sprout та NAVI, але потім знову програли Heroic та Spirit і завершили виступ на невтішному 9-11 місці, що було провалом у порівнянні з грою у фіналі EPL лише чотири тижні до того.

«[Скромний виступ на IEM Rio був] комбінацією факторів. Ми дуже добре грали на тренуваннях перед турніром, але не змогли застосувати цю форму на самому турнірі. Відсутність індивідуальних сильних виступів ризводять до певної невизначеності в макрорішеннях.

Нам вдалося отримати багато досвіду в Ріо. Розуміння правильного розкладу, підготовки та ролей у грі були основними аспектами, які були ключовими для нас, вони дали нам напрямок для вдосконалення. Індивідуально я не був повністю зосереджений, і втрата балансу макрогри призвела до того, що я задумався та втратив концентрацію», — пояснює гравець поразку в Ріо.

На BLAST Premier Fall Yekindar показав рейтинг 1,27 у груповому етапі, проти NAVI його рейтинг склав 1,25, а проти Heroic взагалі підскочив до 1,3. 

Хоча турнір і не став успішним для Liquid, на ньому Марекс заробив другу за рік відзнаку EVP та настріляв другий на турнірі рейтинг 1,27, поступившись лише своєму земляку broky (1,29).

Чому Yekindar став 15-м найкращим гравцем 2022 року?

Yekindar успішно, хоча й невражаюче, розпочав рік, граючи за Virtus.pro та Outsiders. Пізніше його перехід до Liquid зробив гравця претендентом на повернення до списку двадцяти найкращих другий рік поспіль.

Його свіжа кров повернула життя Liquid, завдяки чому вони постійно прогресували та навіть змогли посісти друге місце на найпрестижнішій лізі з CS:GO і на фінальному Бласті року. 

«Перемога у великому турнірі завжди була не лише моєю, а й нашою [Liquid] метою. І тепер ми бачимо, що стаємо все ближче й ближче до мети і ми зробимо все, щоб отримати максимум від кожного турніру, і навіть якщо ми не виграємо, ми вчимося та готуємося до наступного змагання. Це наше мислення», — каже гравець.

До кінця року латвієць був одним із найвпливовіших гравців у світі, закінчивши 2022 рік із зірковим рейтингом імпакту 1,30. Його винятковий рейтинг 1,14 проти п’ятірки найкращих команд і неперевершені 0,17 початкових вбивств за раунд часто забезпечували Liquid перевагу в грі. Головним показником цих перших вбивств стала точність світового класу, бо Yekindar робив найбільшу кількість хедшотів за раунд (0,43). Він також продемонстрував майстерність у кількох вбивствах за раунд (18,3%). На його місце у ТОР-15 вплинуло і те, що його команда вигравала у 82,4% випадків, коли Yekindar робив вбивство.

З іншого боку, регулярна відсутність YEKINDAR на змаганнях елітного рівня, та його низький рейтинг 1,05, завадили йому піднятися вище. Латвієць також отримав один із найнижчих рейтингів Big Match (1,05) з усіх ТОР-20 гравців року, лише трохи випередивши Валерія b1t⁠ Ваховського. Також на рейтинг негативно вплинуло те, що якщо гравець помирав першим, то Liquid могли виграти лише у 35,1% раундів — це найгірший показник серед усіх у рейтингу.

Читайте також про інших найкращих гравців з ТОР-20 у 2022 році за версією HLTV.org

Материалы по теме

Олександр s1mple⁠ Костилєв посів перше місце у списку ТОР-20 найкращих гравців 2022 року за версією HLTV

Олександр s1mple⁠ Костилєв увійшов в історію, як перший триразовий Гравець року за версією HLTV. Протягом року він заробив п’ять відзнак EVP, два MVP і привів NAVI до трофею та двох гранд-фіналів елітних турнірів.

Матьє ZywOo⁠ Ербо посів друге місце у списку ТОР-20 найкращих гравців 2022 року за версією HLTV

0

Видатна статистика та найпереконливіший MVP у 2022 році призвели до того, що Матьє ZywOo⁠ Ербо вдруге поспіль посів друге місце в рейтингу 20 найкращих гравців року за версією HLTV.

Дмитро sh1ro⁠ Соколов посів третє місце у списку ТОР-20 найкращих гравців 2022 року за версією HLTV

0

Дмитро sh1ro⁠ Соколов увійшов до трійки лідерів у рейтингу найкращих гравців року за 2022 рік. Гравець показав винятковий рівень і зафіксував найвищий рейтинг року.

Сергій Ax1Le⁠ Ріхторов посів четверте місце у списку ТОР-20 найкращих гравців 2022 року за версією HLTV

0

Сергій Ax1Le⁠ Ріхторов покращив своє місце у ТОР-20 в порівнянні з 2021 роком завдяки чудовій грі проти найсильніших суперників та отриманій на великому турнірі нагороді MVP.