Мой кабинет

Для активации аккаунта, перейдите по ссылке, отправленной на Ваш электронный адрес

При изменении почты на Ваш текущий адрес будет отправлено письмо для подтверждения изменения.
Новый адрес не будет активирован до подтверждения со старого адреса.
Выйти

У 2021 році російський ринок відеоігор виріс на 9%, до 177,4 млрд руб., Підрахували в маркетплейсі ігор My.Games (належить VK). У 2019 році він становив лише 121,3 млрд руб. Але в лютому-березні 2022 року розробники зіткнулися «з безпрецедентною ситуацією на ринку», яка може призвести до найбільшого падіння за всю історію, пишуть «Відомості» з посиланням на учасників ринку.

«Багато закордонних компаній призупиняють продажі своїх ігор у РФ. Найчастіше ви можете грати вже в куплені ігри, при цьому купити нове не можна», — пояснив представник My.Games. На початку березня найбільші міжнародні маркетплейс ігор, включаючи PlayStation Store, Nintendo та Steam, перестали приймати платежі з російських карток.

З цього моменту доходи російських компаній впали в середньому на 15-17% по відношенню до показників того ж періоду минулого року, сказав гендиректор російського розробника відеоігор CarX Technologies Дмитро Фокін. Він додав, що за доходами вдарила неможливість платити за ігри в закордонних магазинах додатків та на платформах – AppStore, PlayMarket, PS Store, Xbox Store та Steam.

«Ринок на очах перетворився на ринок Шредінгера: він як би є, але його немає», — сказав виданню засновник проекту rawg.io Гаджі Махтієв. Він вважає, що за найоптимістичнішими прогнозами, за підсумками 2022 року вітчизняний ринок відеоігор скоротиться на 50% у порівнянні з 2021 роком. Але падіння може бути й більшим — до 75-85%.

За словами незалежного експерта з відеоігор Олександра Кузьменка, на лютий 2022 року близько 90% російського ринку відеоігор припадало на великих закордонних гравців, включаючи Steam, Xbox тощо. З їх відходом на російському ринку з’явиться велика кількість піратських продуктів: до того, що ми вже переживали 20 років тому, коли купити офіційну версію гри було дуже складно. Це буде найсерйозніше падіння за всю історію сегмента з кінця 1990-х», — сказав Кузьменко. Він оцінив падіння за підсумками року до 50-60 млрд руб.

Материалы по теме

За аналітикою Newzoo у 2023 році ринок ігор зростає майже у п’ять разів повільніше, ніж прогнозувалося раніше

Аналітична компанія Newzoo значно погіршила свої прогнози щодо зростання ігрового ринку. Так за новими даними ринок комп’ютерних та мобільних ігор зросте лише на 0,6% (до $184 мільярдів) у порівнянні з прогнозованими 2,6%.