Мой кабинет

Для активации аккаунта, перейдите по ссылке, отправленной на Ваш электронный адрес

При изменении почты на Ваш текущий адрес будет отправлено письмо для подтверждения изменения.
Новый адрес не будет активирован до подтверждения со старого адреса.
Выйти

Valve випустили оновлення Доти, присвячене китайському Новому Року з назвою Дар дракона. Найцікавішим з погляду кіберспорту в цьому оновленні стало оновлення античита, який навчився визначати використання популярної забороненої програми Overplus.

Overplus – це розробка російських програмістів, яка продається по підписці і дозволяє використовувати чимало читерських функцій, наприклад показує, яких героїв планують обрати суперники і пропонує найкращий бан. Також користувач програми має можливість задоджити матч, який йому не подобається без покарання. 

На програму і безкарність її користувачів вже давно скаржилися в інтернеті, але після оновлення Valve повідомляється про масові бани читерів, які використовували Overplus. Виявилося, що новий античит працює вже кілька тижнів і збирав базу тих, хто користується програмою. 

Під каток VAC-банів потрапив і нинішній тренер команди B8, колишній тренер NAVI українець Андрій Mag Чіпенко. Його основний акаунт отримав довічний VAC-бан від Valve. 

Український спеціаліст поспішив виправдатися, мовляв, чисто заради цікавості встановив програму кілька днів тому (хоча про цей чит загальновідомо вже дуже давно). Віриться в це виправдання дуже слабко, особливо знаючи бекграунд тренера.

Привіт всім. Нещодавно через мою цікавість і дурість мій обліковий запис Dota2 (50+ тисяч годин і включно з інвентарем усіх предметів) був забанений VAC. Вчора (8 лютого) вдень я випадково почув від когось про це програмне забезпечення під назвою Overplus, мені стало цікаво, і я вирішив завантажити його та використати як експеримент під час тренувальних матчів команди, щоб отримати статистичні дані про те, що суперники грали в матчах за останні кілька днів (щоб не копіювати ідентифікатор Steam і не відкривати профіль Dotabuff кожного з гравців окремо, що я зазвичай роблю щодня, щоб підготуватися з чернетками). Я НІКОЛИ не використовував цю програму з метою нечесної гри і НЕ ГРАВ з нею в жодну гру, я просто видалив її того ж дня пізніше ввечері. Очевидно, це не знімає з мене відповідальності. Як тренер, я граю рідко і з метою тестування певних героїв, але НЕ для гриндінгу mmr або використання чітів проти інших гравців у підборі матчів.

Я просто хотів прояснити будь-які можливі непорозуміння щодо цієї ситуації, тому що я справді вірю, що є різниця між моєю історією та іншими гравцями, яких забанили, тому що я НІКОЛИ не грав з цим і мої дії не вплинули негативно на гравців чи ігри . Я провів 13 років у Dota 2, граючи/навчаючи та розвиваючись із спільнотою, і довічна заборона на мій обліковий запис Dota 2 через цю ситуацію змушує мене почуватися спустошеним. Сподіваюся на розуміння, дякую.

 

Нагадаємо, що до початку повномасштабного вторгнення Андрій Mag Чіпенко тренував NAVI, а після вторгнення продовжував тренувати російську команду Winstrike, з якої перейшов до російської команди російського букмекера BetBoom. Поки над Україною літали ракети і масово гинули українці, Чипенко з квітня по листопад 2022 року допомогав росіянам фінансувати війну, працюючи на команду росіян. 

З травня 2023 року, наче нічого і не було, тренер опинився в B8 і тренує склад Денді й до цього часу. Тепер до реноме колаборанта Mag додав і статус читера, який, являючись тренером команди першого дивізіону DPC, використовував заборонене програмне забезпечення ще й російського виробництва. 

Цікаво, чи відреагує на це команда B8, по іміджу якої вочевидь завдано чергового нищівного удару.

Материалы по теме

“Кіберспорт поза політикою”, або як президенти шести країн відкривали “Ігри майбутнього” в Казані

Коли у 2014 році Росія анексувала Крим і розпочала війну на Донбасі, переважна більшість українських кіберспортсменів і кіберспортивних діячів продовжили грати в російських командах, на російських турнірах і їздити на заробітки до Москви, облаштовуючи студії і виступаючи зі сцени міжнародних змагань, чи коментуючи матчі цих змагань, організованих путінським олігархом для відмивання репутації вбивць і загарбників.

Кінець казки? Monte не пройшли на Мейджор і ось основні причини, чому так сталося

Український клуб Monte, який здійснив революцію у CS:GO і в українському кіберспорті, не зміг пройти на перший Мейджор з CS2. Ця поразка може привести команду до швидкого згасання на тлі проблем, з якими вона стикається прямо зараз.

Англомовні запроданці та інші зашквари трансляцій турніра Путіна “Ігри майбутнього”

В Росії розпочався турнір Путіна “Ігри майбутнього”. Попри сподівання, на турнірі з Dota 2 була присутня англомовна трансляція і на ній працювали відносно відомі англомовні таланти, один з яких навіть коментував The International.

Відома українська стримерка і подруга Сімпла зилишила Україну і стала амбасадором російської команди Aurora

Відома українська  стримерка та інста-блогерка Diana Rice, знаходячись в Києві після початку повномасштабного вторгнення, остаточно обрала бік Росії. Дівчина, широко відома в кіберспортивному ком’юніті, стала амбасадором та ведучою російської команди Aurora, головним спонсором якої є російський букмекер 1xbet.