Мой кабинет

Для активации аккаунта, перейдите по ссылке, отправленной на Ваш электронный адрес

При изменении почты на Ваш текущий адрес будет отправлено письмо для подтверждения изменения.
Новый адрес не будет активирован до подтверждения со старого адреса.
Выйти

Журналістка Діана Федченко, яка є одним зі співавторів проекту Кацапське Інферно, опублікувала великий пост щодо того, чи можна вважати NAVI українською командою та чи можна за них уболівати. Також авторка торкається важливої теми толерування росіян у світовому кіберспорті і робить висновок, що чималий вклад у це зробили саме NAVI.

Ми публікуємо цей цікавий текст цілком зі збереженням орфографії автора.


В твітері цілий день прилітають реплаї що від українців, що від росіян типу «а що було б, якби б виграли NAVI», «а нічо, що NAVI грають з росіянами»?

Справедливі питання, на які у мене є однозначна відповідь — це зашквар, вважати NAVI — українською командою і для мене особисто зашквар за них продовжувати вболівати, апелюючи тим, що «ну це ж єдиний топ-клуб, де є українці»

1. Мене особисто нудить кожен божий день, коли я згадую, що там й досі грають росіяни, а ще більше потім воротить, коли в інших дисциплінах знову підписують росіян. Якщо ви не знаєте про що йдеться мова, то читати тут.

2. Зокрема й на NAVI зараз лежить тягар відповідальності за те, що більшість толерує росіян в кіберспорті. Винні не лише вони, але й вони у тому числі. 

Пояснюю:

Уявіть, якби s1mple та b1t в лютому в Катовіце вийшли на сцену не з промовою «ми всі браття, кіберспорт поза політикою, я люблю росіян, які стоять поруч». А з промовою «усі аполітичні та патріотично налаштовані росіяни мусять виступати у себе в Єкатеренбургах та Саратовах, а не на міжнародних сценах. Або ви перестаєте толерувати злочини громадян своєї країни і про них говорите голосно, або ж йдете за руським кораблем». Уявіть, що могло би теоретично бути, якби NAVI були б проти виступу росіян на крупних турнірах. Якби такий крупний гравець NAVI виступив проти мовчазних, аполітичних, патріотичних росіян. Тоді,  можливо б, ми не побачили forZe та Лукойл, які спонсорують війну, на мейджорі в Антверпені та на РМР в Мальті. Можливо ми б не побачили чемпіонство Outsiders. Можливо ми б не побачили продаж росіян з Gambit американській організації. Можливо б ми не побачили як поляка mantuu заміняють на degster. Я розумію, що усе це теоретично і багато «можливо б». Але я знаю точно, що шансів на дискваліфікацію росіян було б набагато більше, якби не самі NAVI, які толерують росіян та виступають з ними разом в одному колективі.

4. Чому ж погано, що українці та росіяни грають в одній команді? Тому що такий сценарій поширює тезу «братніх народів» — одну з найголовніших тез, яку використовує у своїй пропаганді росія. Російські пропагандисти апелюють нею, коли говорять про те, що українці — нібито молодший брат, що ми нібито один народ, нібито з однією мовою та культурною спадщиною. Ця теза — одна з основних в сучасній війні. До фрази «братній народ» вони звертаються, коли виправдовують війну, нею вони апелюють, коли говорять про те, що «украинцев надо спасать и мы их и спасаем».

Саме тому співіснування українців та росіян в одній команді поширює й надалі головні принципи пропаганди про історичну «дружбу українців та росіян», про начебто спільну боротьбу проти усіх інших, про начебто спільне культурне та історичне підґрунтя. Поширення цієї тези абсолютно нівелює важливі історичні події, коли росіянами нищилася Україна, українці та українська культура (тут можна перерахувати мільйон подій, які не влізуть в один текст), але, згадаємо декілька: Емський указ, Валуєвський циркуляр, руйнування Запорізької Січі, Голодомор, Розстріляне Відродження, політичні репресії проти українських діячів, та, блін, повномасштабне вторгнення урешті-решт! Невже цього мало аби перестати брататися з руснею і грати з нею в одній команді?

5. «Але ж NAVI за Україну. Вони донатять, вони допомагають», — скажете ви. Клас, що ви донатите. Дякую, що ви допомагаєте. За це NAVI великий респект. Але очевидно, що не можна вибілити репутацію і прикрити погані вчинки добрими.

6. Я вважаю, що публічні українці повинні задуматись перед тим, як якось співпрацювати з NAVI. На мою думку, співпрацювати з людьми, які досі співпрацюють з росіянами — зашквар. Може якби б в українському інфополі імениті люди почали б ігнорувати NAVI за співпрацю з росіянами, може б це повпливало якось на це їхні рішення про старих та (НАГОЛОШУЮ) нових росіян в їхньому клубі. Окремо тут зазначу випадок, коли я просто випала. Побачила днями пост Лачена з текстом «зараз українці виступають в Бразилії, підтримуємо їх» (щось типу такого), а на прікріпленому відео першим в ряду йде росіянин perfecto. Це, блін, сором. Які ж то українці?

7. Чи можливо грати з росіянами й далі? Чи всі росіяни погані? Ви колись бачили хоч один негативний коментар в сторону, наприклад, okroshka? Якщо хтось не знає, то народився він в росії, але багато часу прожив в Україні та працював коментатором на різних студіях. Так от я не бачила жодного погано коментаря на його адресу. А знаєте в чому різниця між ним та росіянами з NAVI? Кожен день людина публічно засуджує росіян, які вторглися в нашу країну, кожен день постить якісь збори коштів, кожен день засуджує усіх, хто підтримує війну. Михайло навіть не асоціюється з росіянами. Він робить все можливе задля поширення правдивої інформації. А я вам нагадаю, що зробили росіяни з NAVI: дружина electronic лайкала пости баскова про геноцид українців, а самі гравці запостили шось типу «всім мир» в перший день вторгнення. І все, тиша. На цьому все закінчилося. Так може все ж таки можна було виключити негатив по відношенню до росіян в NAVI? Риторичне питання, на яке відповіді не буде.

Материалы по теме

Митець з Канади створює шедевральні копії героїв Dota 2, прагнучи відтворити 120 персонажів. Відео процесу створення

У 2021 році стример Кейт ThePaindog Гловер розпочав свій неймовірний «120 Dota Challenge», челенж, у якому художник вирішив створити складні реалістичні скульптури усіх героїв Dota 2.

Україна та ще дві країни бойкотують Чемпіонат Світу IESF через допуск до турніру збірної Російської Федерації

Збірна України з CS:GO буде бойкотувати Чемпіонат Світу серед збірних команд від міжнародної всесвітньої федерації кіберспорту IESF. Причиною бойкоту стала відмова IESF дискваліфікувати збірну Росії з Чемпіонату Світу, як представника країни-агресора Російської Федерації.

Після невдалого виступу NAVI на Мейджорі в Ріо b1t встановив кілька цікавих досягнень

Не дивлячись на невдалий виступ на Мейджорі в Ріо український гравець NAVI Валерій b1t Ваховський встановив три досягнення.

WePlay Academy League: історія виникнення головного турніру для молодих кіберспортсменів

WePlay Academy League проект, який став рушійною силою у розвитку сучасного CS:GO, бо саме ця ліга створила унікальну екосистему для змагання академічних складів відомих клубів, фактично обгрунтувавши основу їх існування.  Зрозуміло, що академічні склади створюють для вирощування нових гравців, проте самі гравці не виростуть, а брати участь у великих турнірах, де грають основні склади, їм