Мой кабинет

Для активации аккаунта, перейдите по ссылке, отправленной на Ваш электронный адрес

При изменении почты на Ваш текущий адрес будет отправлено письмо для подтверждения изменения.
Новый адрес не будет активирован до подтверждения со старого адреса.
Выйти

Тотальним розгромом ENCE завершився фінал IEM Cologne 2023. Нажаль фінал вийшов цікавим, але не таким конкурентним, як очікувалося, бо на більшості карт G2 домінували зі значною перевагою.

Матч розпочався з того, що G2 знищили противників на їх же виборі Nuke. Другу карту Mirage команда Niko також поклала до своєї скарбнички і лише на третій ENCE прокинулися і змогли розмочити рахунок. 

Але до Vertigo справа не дійшла, бо на Ancient G2 були явно сильнішими і фінал завершився з рахунком 3-1. 

Таким чином G2 виграли перший IEM Cologne у своїй історії, а ENCE програли другий фінал престижного турніру. Важливо, що G2 виграли протягом року одразу два головних турніри IEM, а саме IEM Cologne та IEM Katowice.

MVP події заробив Niko, для якого ця відзнака стала восьмою в кар’єрі і першою за останні три роки. Боснієць не зіграв жодного матчу з негативною статистикою і заробив середній рейтинг 1,35.

Загалом турнір показав не погані перегляди, зібравши на піку у екранів понад 700 тисяч глядачів. Це сталося саме під час фіналу турніру, однак у порівнянні з минулим роком інтерес до головного матчу значно знизився, бо у 2022 році за фіналом чемпіонату одночасно спостерігав 1,2 мільйона глядачів. Ймовірно падіння сталося через раннє вибуття з турніру таких грандів, як FaZe та NAVI. 

Водночас сумарно цьогорічний турнір зібрав більше унікальних глядачів і більше годин перегляду, що говорить про загальне зростання сцени. 

Цього разу NAVI стали лише четвертими за популярністю, пропустивши вперед фіналістів і Astralis. Це сталося через програш чорно-жовтих на груповій стадії.

Цікаво, що українськомовна трансляція увійшла до четвірки найпопулярніших трансляцій у світі, випередивши навіть польську. На піку за турніром українською спостерігало понад 39 тисяч глядачів, це майже вдвічі більше, ніж рік тому. 

Материалы по теме

Valve опублікували правила, за якими розвиватиметься кіберспорт в CS2. Детально розбираємося в змінах і робимо висновки

Valve опублікували план і правила, за якими, починаючи з 2025 року, вони беруть під повний контроль весь кіберспорт в Coounter-Strike 2.  Нова система правил чітко розділить всі турніри на рейтингові і нерейтингові, тим самим сепарує важливі турніри від другорядних, а також побудує чіткий розклад найважливіших змагань, який буде відомим на два роки вперед.

Анонсовано перші Олімпійські ігри з кіберспорту. Згідно з угодою з МОК Саудівська Аравія контролюватиме їх 12 років

Міжнародний Олімпійський Комітет оголосив, що перші Олімпійські ігри з кіберспорту відбудуться в Саудівській Аравії.

Оновився рейтинг Valve, через який команди проходять на Мейджор. В рейтингу враховуються українські турніри серії ROG CUP

0

Valve оновили свій рейтинг, який є ключовим для потрапляння команда на RMR і, відповідно, на Мейджор. Враховуючи те, що на найближчий Мейджор взагалі не буде жодних відкритих кваліфікацій в Європі, рейтинг Valve стає надзвичайно важливим для кожної команди.

Збірні України в шести дисциплінах розпочали європейські кваліфікації на Чемпіонат світу WEC24

Федерація кіберспорту України UESF повідомила, що розпочались Європейські кваліфікації на Чемпіонат світу від IESF. В усіх перерахованих дисциплінах братимуть участь українські збірні, які було визначено на національних кваліфікаціях навесні цього року.