Мой кабинет

Для активации аккаунта, перейдите по ссылке, отправленной на Ваш электронный адрес

При изменении почты на Ваш текущий адрес будет отправлено письмо для подтверждения изменения.
Новый адрес не будет активирован до подтверждения со старого адреса.
Выйти

Війна в Україні призвела до різкого зростання українського сегменту трансляцій на стрімінговій платформі Twitch. Кількість каналів зросла у п`ять разів, а кількість унікальних авторизованих глядачів вже майже становить мільйон людей за квартал.

Про це розповів Product Manager сервісу Streams Charts Назар Бабенко під час виступу на конференції iForum у Києві.

Унікальні / авторизовані глядачі — це ті, хто пройшов реєстрацію та має особистий аккаунт на Twitch

До повномасштабного вторгнення кількість унікальних авторизованих глядачів на всіх українськомовних трансляціях Twitch ледь сягала 100 тисяч осіб за квартал. Водночас кількість українськомовних каналів варіювалася від 3 до 3,5 тисяч. Після 24 лютого ці цифри зросли у 3-5 разів. За підсумками другого кварталу 2022 року кількість унікальних українськомовних каналів на платформі перевищила 8,5 тис. У період із квітня по червень вони залучили 540 тисяч унікальних глядачів. Упродовж наступного року ці цифри зросли ще більше. Наразі кількість унікальних українськомовних глядачів Twitch наближається до позначки у мільйон людей на квартал.

Чому відбувся такий різкий зріст показників? По-перше, самі глядачі з України, які раніше дивилися російських стрімерів, стали свідомо віддавати перевагу саме українськомовному контенту. Насамперед це стосується кіберспортивних трансляцій, які набирали та продовжують набирати від 35% до 45% від загального обсягу годин перегляду всього українськомовного контенту на Twitch. Справедливим буде сказати, що кількість українськомовних глядачів Twitch зросла не тому, що на платформу прийшли нові користувачі з України, атому, що люди буквально перейшли з інших мов на українськомовний контент.

З динамікою кількості каналів ситуація інша — після початку війни найбільше зростання в україномовному сегменті Twitch показали категорії Politics та Just Chatting. У той період побільшало розмовних трансляцій, на яких обговорювалися теми політики та
війни. Одні люди запускали трансляції, щоб поділитися своїми емоціями та розповісти глядачам справжні історії про війну. Інші спробували себе у ролі стрімерів Twitch, намагаючись знайти альтернативне джерело доходу. У перші місяці війни в Україні була велика внутрішня міграція — багато хто втратив можливість навчатися та працювати, тому ці люди спробували свої сили у тому числі й у ролі стрімерів/блогерів.

Streams Charts — аналітичний сервіс live-стрімінгу, розроблений в Україні, який займається збором та обробкою даних зі стрімінгових сервісів Twitch, YouTube, Kick, Trovo та інших платформ. У нашій базі понад 21 мільйон найпопулярніших каналів, про
статистику яких ми знаємо майже все.

iForum — найбільша офлайн-конференція в Україні та Східній Європі, яка щороку проходить у Києві. Вона присвячена високим технологіям, бізнесу, цифровій культурі, економіці та маркетингу.

Материалы по теме

Стрімінгові платформи Twitch і Kick заблоковані в Туреччині через рекламу азартних ігор

В Туреччині заблокували головні стрімінгові платформи Twitch і Kick. Миттєво перегляди Twitch в країні впали в кілька разів. Причиною блокування стала реклама на платформах азартних ігор, з якою намагаються боротися в Туреччині.

Riot Games скасували роботу над створенням конкурента Twitch

Після нещодавніх звільнень в Riot Games скасували роботу над конкурентом Twitch. Раніше джерела повідомляли, що розробник LoL і VALORANT планує створити кращу версію Twitch і конкурувати на ранку потокових трансляцій ігор, принаймні ігор власної розробки.

Директор Twitch повідомив, що стрімінг тримається на плаву лише завдяки Amazon

Директор Twitch Ден Кленсі підтвердив звільнення 500 робітників компанії через збитки. Більше того керівник головної стрімінгової платформи, яка є основою прямих трансляцій кіберспорту і невід’ємною їх частиною повідомив, що Twitch тримається на плаву виключно завдяки допомозі материнської компанії Amazon.

Twitch найближчим часом скоротить 35% співробітників через збитки

Видання Bloomberg повідомило, що найближчим часом Twitch звільнить 500 своїх працівників, що складає 35% від штату стрімінгової платформи. В березні 2023 року компанія вже звільняла 400 працівників.