Мой кабинет

Для активации аккаунта, перейдите по ссылке, отправленной на Ваш электронный адрес

При изменении почты на Ваш текущий адрес будет отправлено письмо для подтверждения изменения.
Новый адрес не будет активирован до подтверждения со старого адреса.
Выйти

Стрімер Міша Leb1ga провів найпопулярнішу трансляцію на Twitch серед усіх українськомовних творців контенту у 2023 році. Крім нього, українськомовні глядачі також активно дивилися кіберспортивні матчі з Dota 2 і Counter-Strike — саме ці ігри виявилися лідерами за кількістю годин перегляду та кількістю унікальних каналів.

Обсяг українськомовних трансляцій на Twitch за рік зріс майже на 200%

У 2023 році українськомовний сегмент Twitch значно збільшив охоплення аудиторії порівняно з минулим роком. Кількість активних українськомовних каналів досягла позначки 52,6 тис. — це на 69,7% більше, ніж було у 2022-му. При цьому, загальна кількість годин перегляду за рік зросла з 13 млн. до 39,7 млн. (+198,9%).

В основному така динаміка зумовлена саме зростанням інтересу до кіберспортивних трансляцій українською мовою — попит на такий контент почав зростати ще у 2022 році, коли глядачі, а також коментатори та ком’юніті-кастери почали відмовлятися від російської мови на користь трансляцій українською чи англійською.

Популярністю серед українськомовних глядачів також користуються неігрові ефіри на YouTube — там основну аудиторію збирають онлайн-трансляції телевізійних каналів на кшталт “Факти ICTV”, “ТСН”, Espreso.TV та інші, а також ефіри футбольних матчів та різноманітних спортивних змагань. Якщо говорити про інші платформи, то українськомовні сегменти є також на TikTok, Trovo та Kick, але там цифри поки значно нижчі, ніж на Twitch та YouTube.

Українські стрімери Twitch, YouTube, Kick чи Trovo можуть отримати рекапи із загальною статистикою своїх каналів за підсумками 2023 року. Завантажити її можна на спеціальній сторінці Streams Charts.

Найпопулярніші українськомовні канали та стрімери Twitch у 2023 році

Найбільш популярними українськомовними каналами на Twitch у 2023 році стали канали студії Maincast, де висвітлювалися кіберспортивні турніри з Dota 2 та Counter-Strike. Цікаво, що обидва канали набрали майже однакову кількість годин перегляду — 5,7 млн і 5,5 млн відповідно.

Серед українськомовних стрімерів Twitch найпопулярнішим за підсумками року став Leb1ga — його трансляції згенерували 1,88 млн. годин перегляду. У топ-5 за цим показником увійшли MrLABR, стрімер World of Tanks, а також Ghostik, комьюніті-кастер турнірів з Dota 2.

Окремо варто відзначити канал сeh9, колишнього гравця Natus Vincere, а нині популярного стрімера Counter-Strike. У 2023 році його трансляції українською мовою показали величезне зростання щодо охоплення аудиторії, але все через те, що раніше ceh9 здебільшого вів ефіри російською.

Серед українських дівчат найпопулярнішою стрімеркою Twitch за кількістю годин перегляду стала Solodana — її канал згенерував 111,4 тис. годин перегляду, в основному завдяки трансляціям по Valorant. На другому місці з результатом 100,9 млн годин перегляду виявилася Dobra_Divka — вона більшу частину своїх ефірів присвятила PUBG: BATTLEGROUNDS. У топ-5 рейтингу за кількістю годин перегляду також увійшли luma_rum, PotatooElf та KoshenyaUA. Зазначимо, що всі ці дівчата спеціалізуються переважно на ігровому контенті.

Найпопулярніші українськомовні трансляції Twitch у 2023 році

Українськомовна трансляція матчу між Natus Vincere та Monte на турнірі BLAST.tv Paris Major 2023 зібрала 51,6 тис. глядачів на каналі csgomc_ua. Це найкращий результат серед усіх українськомовних каналів Twitch у 2023 році. До топ-5 найпопулярніших трансляцій від студій також увійшли й інші матчі цього турніру — Natus Vincere проти FaZe і Monte проти GamerLegion. Зазначимо, що в обох цих серіях українські команди зазнали поразки та залишили турнір.

Якщо говорити про найпопулярніші трансляції від українськомовних стрімерів, то тут весь топ зайняв Leb1ga. Його благодійний для ГУР зібрав біля екранів 34,8 тисячі глядачів одночасно. У топ також потрапили інші популярні трансляції від Leb1ga. Наприклад, 24-годинний стрім із лісу та розпакування подарунків на день народження.

Найпопулярніші категорії Twitch серед українськомовних глядачів

Dota 2 стала найпопулярнішою грою серед українськомовних глядачів Twitch. У 2023 році її розділ згенерував понад 10,4 млн. годин перегляду, що становить приблизно 26% від загального показника всієї мови. На другому місці розташувався шутер Counter-Strike — він має 7,8 млн годин перегляду або 19,7% від тотала. Досить багато часу українськомовні глядачі також проводили у категоріях Just Chatting та World of Tanks — частка цих розділів склала 12,2% та 7,3% відповідно. З інших ігор та категорій можна також виділити Valorant, Poker та Casino Jackpot та інші, але на них припало близько 1-2%.

У 2023 році в категорії Counter-Strike на Twitch було 9424 унікальні українськомовні канали — це найкращий показник серед усіх розділів для мови (порівняно з 2022 роком зростання становило +94%). Майже стільки ж каналів зафіксовано у розділі Just Chatting, а ось Dota 2 зайняла лише третю позицію із значним відставанням від лідера. Це говорить про те, що українськомовні геймери набагато активніше дивляться турніри з Dota 2, ніж транслюють цю гру. Серед інших популярних серед українськомовних стрімерів тайтлів можна виділити Minecraft, Fortnite, Valorant і World of Tanks.

В 2023 році український стрімінг не лише значно зріс, а й став одним із важливих донорів для оборони України. Благодійні трансляції від Leb1ga, шоу-матчі від студії Maincast, акції та розіграші від Ghostik, ceh9, Olsior, Petr1k та інших українських творців контенту допомогли зібрати для ЗСУ десятки мільйонів гривень. Це дуже важлива фінансова допомога, але головне це хороший приклад для молодого покоління. Сподіваємося, що 2024 рік стане для українського стримінгу ще більш насиченим та результативним!

Материалы по теме

Міжнародний Олімпійський Комітет анонсував створення Олімпійських ігор з кіберспорту

Виконавчий комітет МОК запропонував створити «Олімпійські ігри з кіберспорту». Питання вважається вже вирішиним і пропозицію буде проголосовано на 142 сесії МОК, яка відбудеться під час Олімпійських ігор у Парижі 2024 року.

BLAST шокували новою системою проведення турнірів. Розкладаємо по поличках, як вона змінить кіберспорт CS2

Із забороною франшизних ліг, яку Valve запроваджують у 2025 році, всі великі турнірні оператори, які підписували партнерські угоди з командами, будуть змушені переглянути систему своїх турнірів. Першими свою “революцію” анонсували BLAST і вона виглядає надзвичайно іноваційною і цікавою.

Степан Шульга назвав свій ТОР-3 найуспішніших в кіберспорті букмекерських компаній

Степан Шульга, відомий українцям, як головний ведучий українського кіберспорту і голова кіберспортивного напрямку Парі Матч, у своєму блозі на Linkedin поділився своїм баченням найуспішніших букмекерських контор, які зробили кіберспорт важливою частиною свого бізнесу.

Кіберспортивні діячі масово бойкотують Esports Awards за те, що премія продалася Саудівській Аравії

Таланти та кіберспортивні діячі, які роками були частиною престижної премії Esports Awards, масово відмовляються від співпраці з організаторами, які продались Саудівській Аравії і перенесли премію, що щорічно проходила в Лос-Анджелесі, в Ріяд на мультитурнір Esports World Cup.