Мой кабинет

Для активации аккаунта, перейдите по ссылке, отправленной на Ваш электронный адрес

При изменении почты на Ваш текущий адрес будет отправлено письмо для подтверждения изменения.
Новый адрес не будет активирован до подтверждения со старого адреса.
Выйти

Український кіберспортсмен Данило Illusion Гржевка прокоментував свій довічний бан від Valve. Його доповідь — типовий приклад того, у що перетворився наш кіберспорт, який «поза політикою». Всі ці десять місяців війни гравець грав у складі з чотирма росіянами на російській лізі D2CL, яку проводить холдинг путінського олігарха Алішера Усманова і слугував для пропаганди чудовим прикладом братності російського та українського народів.

Гравець не згадує війну, а відключення називає «чимось дивним». Малоросійський дотер виправдовується, що не знав, що з його акаунта грали і каже, що це норма давати свій пароль друзям (насправді це грубе порушення угоди з Valve). Коли гравець дізнався, що з його акаунта грали офіційні матчі, він це приховав. Зараз Гржевка хоче подати прохання до Valve, щоб розробник доти дослабив дискваліфікацію проти нього. 

Дуже хочу розповісти про цю ситуацію зі свого боку. За пів доби до ігор тут скрізь починається *** [триндець], відрубує електрику, і я розумію, що не зможу грати. Маякую про це хлопцям, начебто все добре, сказали, що буде заміна. Нормальної електрики та інета не було довго, кілька днів, у місті теж творилося щось дивне. Іноді світло включали назад — я радів, запускав гру, світло вимикали, і я програвав рейтинг.

Щодо того, що я грав якісь карти офіційно, я взагалі не знав. Цим усім не я мав займатися. Мені говорили о котрій ігри, тренування, перегляди ріплеїв, я на них приходив. Не кажуть – не приходжу. Про ті карти мені взагалі нічого не сказали, просто засмутилися, що не зможу зіграти, і сказали, що вирішать.

Про мій обліковий запис: дані від нього є у багатьох моїх друзів, я просто давав їм Steam Guard, нічого такого. Багато хто дає свої акаунти з іграми, якимись настолками та джекбоксами друзям — це роблять майже всі. Коли ти живеш в Україні, думаю, багатьом знайоме рандомне відключення світла, коли ти граєш, тебе викидає, і ти просиш дограти когось із знайомих.

Доходити, що щось не так, почало потім, коли відновилися світло та інтернет, і я побачив свій нікнейм у центрі того скандалу. Ми всі сіли на серйозну розмову, і мені хлопці сказали, мовляв, Даня, так і так, зіграли з твого облікового запису, там сталося щось і тепер навколо скандал. Вибачилися, звичайно, але легше від цього не стало.

Першою реакцією було взагалі надіслати все *** [на три літери] і піти розповісти всім про це. Але хлопці не рандомні, а друзі. Кажуть, мовляв, давай обговоримо, не треба бігти та поспішати, коротше почали вмовляти. І я, ідіот, посидів, подумав довго і вирішив: «Та гаразд, ніхто не дізнається про це ніколи», — і погодився підіграти у всьому цьому. Зараз розумію, який я був дебіл, але вже нічого не вдієш. Я, звісно, радий, що хлопці розкрили правду, а не стали сидіти і говорити: «Нехай знали всі, баньте всіх».

Хочу звернутися до всіх людей, які мене знають, вболівали, запрошували до складів. Вибачте, я вас дуже підвів. Моєю мрією завжди було тренуватися, грати, виступати на турнірах, вигравати їх. Але в тій ситуації я вибрав промовчати, я обрав друзів, обрав допомогти їм приховати свою нечесну гру. У цьому всьому винен лише я сам. І як би мої колишні тіммейти не намагалися виправдати мене, я знаю, що неймовірно накосячив своєю мовчанкою.

Покарання у вигляді довічного бана від Valve привело мене до стану фрустрації та розпачу. Я знаю, що за свої вчинки треба відповідати, але спробую звернутись безпосередньо до Valve з проханням пом’якшити покарання. Може, й не вийде, але хочу вірити, що спробувати варто. Вибачте мені все, будь ласка. Складно таке просити, коли я сам собі не можу вибачити цієї помилки, але може хтось зможе. Сподіваюся, ще колись зможу виступити перед усіма вами.

Раніше ми вже згадували Illusion у списку українців-колаборантів, які продовжують грати у складі з росіянами в російській лізі D2CL. Нарешті кара знайшла хоча б одного з них.

Материалы по теме

Razer і Dolce&Gabbana в колаборації створять колекцію одягу і девайсів для геймінгу та кіберспорту

Один з провідних виробників девайсів для кіберспорту компанія Razer оголосила про колаборацію з модним брендом Dolce&Gabbana.

Оголошені номінанти щорічної премії Esports Evards 2023. Дивитися весь список

Оголошено номінантів щорічної премії Esports Evards, яка є своєрідним оскаром у світі кіберспорту. Цього року статуетки будуть розігруватися у 28 номінаціях.

ESIC дискваліфікували колишнього гравця Monte Джоеля Joel Халмлунда за ставки у матчах проти власної команди

Комісія з доброчесності в кіберспорті ESIC дискваліфікувала колишнього гравця Monte та Godsent Джоеля Joel Халмлунда.  У повідомленні ESIC гравця звинувачують в участі у підставних матчах.

Стало відомо, які видавці заробляють найбільше на Steam

Аналітичний сервіс Gamalytic опублікував рейтинг видавців, які найбільше заробили на платформі Steam. Очікувано перше місце посіли самі розробники Steam компанія Valve, їх сукупний дохід склав 8,6 мільярдів доларів. Загалом до списку видавців, які заробили понад мільярд доларів в Steam увійшло 9 компаній.