Мой кабинет

Для активации аккаунта, перейдите по ссылке, отправленной на Ваш электронный адрес

При изменении почты на Ваш текущий адрес будет отправлено письмо для подтверждения изменения.
Новый адрес не будет активирован до подтверждения со старого адреса.
Выйти

В Узбекистані кіберспорт офіційно визнано видом спорту. Судячи з Постанови Президента Республіки Узбекистан в країні великі плани на розвиток цифрового спорту. На новий модний напрямок витратять мільярди сум (місцева валюта).

Найближчим часом планується створити нормативну базу та визначити основні напрямки розвитку кіберпорту в республіці. Також повідомляється, що щорічно в країні будуть проводитися три офіційні змагання з кіберспорту. 

  • Щороку у квітні – республіканський чемпіонат «Uzbekistan Esports Championship»;
  • Щороку у грудні – турнір «Кубок Кабінету Міністрів Республіки Узбекистан»;
  • Щороку у червні – турнір «Кубок молоді».

Постановою навіть визначено фінансування турнірів на 2023 рік коштом державного бюджету. На офіційні змагання з кіберспорту узбеки планують витратити у 2023 році 3,5 мільярди сум, що дорівнює близько 11,6 мільйонів гривень.

Серед заявлених цілей, які має досягти державна програма розвитку кіберспорту є і дуже кумедні, наприклад “поетапне позбавлення від проблеми “ping” в кіберспорті”.

Проте в програмі є дуже багато дійсно цікавих речей, наприклад в вузах країни мають відкрити бакалаврат з підготовки спеціалістів, в планах також створення спеціальної кіберспортивної арени та кіберспортивного тренувального центру в Олімпійському містечку, створення студії трансляцій, підтримка профільних федерацій та асоціацій, а також підтримка кіберспортивних клубів країни на суму еквівалентну 50 000 гривень щомісяця на кожен клуб. 

Читайте також: ESL назвали s1mple найкращим гравцем десятиліття у CS:GO. Ще один українець замкнув рейтинг претендентів

Материалы по теме