Мой кабинет

Для активации аккаунта, перейдите по ссылке, отправленной на Ваш электронный адрес

При изменении почты на Ваш текущий адрес будет отправлено письмо для подтверждения изменения.
Новый адрес не будет активирован до подтверждения со старого адреса.
Выйти

Сьогодні виповнюється 40 років комп’ютеру, який можна вважати прабатьком усіх сучасних ПК, принаймні в Європі та пострадянських країнах. Саме 40 років тому Sinclair ZX Spectrum став першим персональним комп’ютером, який масово потрапив до домівок звичайних простих людей і саме на ньому розробники почали створювати перші комп’ютерні ігри, які отримали велику популярність.

Оригінальний Sinclair ZX Spectrum, який у нас зустрічався дуже рідко.

Спектрум був вісьмибитним комп’ютером, підтримував лише 8 кольорів, два варіанти яскравості та режим мерехтіння і випускалися з 16 або 48 кілобайтами оперативної пам’яті. 

За перший 17 місяців з початку випуску було продано понад мільйон ПК і це був справжній прорив на той час. Такий успіх забезпечив ряд факторів. По перше Spectrum коштував дуже дешево в порівнянні з конкурентами, по друге, як монітор можна було використовувати звичайний домашній телевізор, а в якості носія інформації використовувалися звичайні магнітофонні касети, а програми завантажувалися за допомогою касетного магнітофона!

Набір крутого геймера дев’яностих. Спектрум, телевізор, касетний магнітофон та навіть джойстик.

В Європі було випущено масу клонів Спектрума, але всі вони були сумісні та відрізнялися в основному зовнішнім виглядом. В 90-ті ці комп’ютери з’явилися на полицях країн колишнього СРСР, касети з іграми заполонили кіоски та розкладки, на кожну касету вміщалося декілька примітивних на нинішній погляд, але дуже крутих на той час ігор. 

Пам’ятаю, що для тодішнього школяра касети коштували дуже дорого і часто не зчитувались, а обміняти їх було неможливо. Завантаження гри з касети супроводжувалося скриплячими звуками, від яких глухли вуха, а очікування результату завжди викликало хвилювання, через те, що касети з часом затиралися і гра, в яку ти любив грати, в будь-який момент могла перестати завантажуватись і виправити це було вже неможливо. 

А на такому клоні спектрума вперше познайомився з світом ПК і комп’ютерних ігор автор цього матеріалу.

Зовні ПК Спектрум являв собою просто клавіатуру з роз’ємами для підключення телевізора та магнітофона. Мишки тоді ще не винайшли і грати можна було лише за допомогою клавіатури, або спеціального джойстика, якій продавався окремо.


Коментар Gameinside: Якби приблизно 30 років тому мені, звичайному школяру не попав в руки Sinclair ZX Spectrum, я б навряд чи поринув у світ комп’ютерних ігор, а потім і кіберспорту і навіть цей сайт був би іншим і скоріше за все вже б давно перестав існувати. 

Материалы по теме