Мой кабинет

Для активации аккаунта, перейдите по ссылке, отправленной на Ваш электронный адрес

При изменении почты на Ваш текущий адрес будет отправлено письмо для подтверждения изменения.
Новый адрес не будет активирован до подтверждения со старого адреса.
Выйти

В ексклюзивному інтерв’ю з dexerto, переможець ELEAGUE Major Atlanta Маркус «Kjaerbye» К’єрбі оголошує, що повертається до діяльності після майже року перебування інактив. Він довго розповідає про те, що змінилося в ньому після його виходу на пенсію, і про особисті проблеми, які зірвали його кар’єру після виходу з Astralis у 2018 році.

28 грудня Kjaerbye вирішив, що настав час знову відкрити двері, які, як він думав, зачинив назавжди.

У той день він дізнався, що його заяву на проходження чотиримісячної військової підготовки Данії було відхилено. Це був останній пункт, який Kjaerbye хотів викреслити зі свого списку, перш ніж дати Counter-Strike ще один шанс.

Не маючи можливості відслужити строкову службу, Kjaerbye розпочав, як він сподівається, шлях, який поверне його на вершину. Через три місяці він нарешті готовий оголосити, що не йде на пенсію з Counter-Strike. Він вважає, що залишилося написати кілька розділів у кар’єрі, яка досягла захоплюючого апогею, коли він допоміг Astralis виграти ELEAGUE Major Atlanta у 2017 році.

«Після цього я просто не міг припинити грати», — говорить він під час віртуального дзвінка, метою якого є обговорення змін, які він зазнав після того твіту від 30 червня, в якому оголошується про його відхід з гри.

Kjaerbye підстрижений, засмаглий і бородатий, волосся ретельно заправлене за вуха. Він є образом здоров’я, яке він пояснює більш збалансованим способом життя після вирішення психічних проблем наприкінці своєї кар’єри. «Я не зовсім інша людина, але я набагато сильніша фізично та морально».

Лише влітку 2019 року, більше ніж через рік після того, як його кар’єра почала йти вниз, Kjaerbye розповів про боротьбу з проблемами мотивації. У травні наступного року, на тлі спалаху глобальної кризи в галузі охорони здоров’я, він пішов у відпустку зі своєї тодішньої команди North, щоб вирішити проблеми зі здоров’ям, які включали «біль у животі, проблеми з диханням та судоми в грудях».

Коли він повернувся через два місяці, раптом у загоні North для нього не виявилося місця. Звільнений від контракту за взаємною згодою, він приєднався до FaZe у злощасному періоді, перш ніж приєднатися до інших данських гравців у короткочасному проекті під назвою HYENAS — його остаточна команда.

В своїй останній команді Kjaerbye показав, що у нього більше немає «голоду та рішучості, які потрібні, щоб змагатися на найвищому рівні». Здавалося, він змирився з цім. Наступного дня він почав працювати в кафе свого батька, мити посуд і готувати каву для клієнтів. Він також влаштувався стажером у психологічну фірму.

Він шукав нові способи кинути собі виклик і більше спілкуватися після того, як почував себе ізольованим на ранніх стадіях пандемії. «У мене ніколи не було можливості зустрітися зі своїми одноклубниками по FaZe», — зазначив він. Але коли він віддалявся від гри, в ньому знову почало зростати бажання змагатися.

«У мене було багато розмов з іншими професійними спортсменами, які порадили мені жити далі», – сказав Kjaerbye. «Вони сказали: «Важко після того, як робиш щось стільки років, але спробуй з’ясувати, чим ти хочеш займатися далі».

«Я дійсно намагався це зробити. Я навіть дав дуже довге інтерв’ю про те, чому я кинув грати та чим займався. Але після того, як я отримав цю [статтю] в руки, я відчув неправильним кидати Counter-Strike. Я просто відчував, що ще не закінчив».

«Я був просто виснажений і не прислухався до свого тіла. Я не поважав своє психічне здоров’я. Після того я сказав, що стаття не може бути опублікована, тому що я ще не закінчив грати, так я змінив своє життя за одну ніч».

Нова рутина

Тепер Kjaerbye не обходиться без щоденних вправ, які включають розтяжку та біг. Він пробігає в середньому від 60 до 70 кілометрів на тиждень, його тренування покращують усі аспекти його життя, навіть його гру в Counter-Strike.

«Я відчуваю себе таким спокійним у грі», — пояснює він. «Я більше не надто обмірковую свої рішення. Я відчуваю, що створив для себе ідеальний спосіб змагатись».

Перед початком року він поїхав до Іспанії, щоб відвідати друга і зустріти Новий рік. Перебуваючи там, він щодня їздив на одну годину в місцеве інтернет-кафе, де грав у FACEIT Deathmatch, не боячись високого пінгу. «Це був дуже хороший досвід, але частина мене просто хотіла повернутися додому, щоб я міг грати більше».

Протягом місяців він чинив опір бажанню сказати всьому світу, що він повернувся. Він хотів бути впевненим, що його знову відкрита любов до змагань не була ефемерною і що його повернення до гри не призведе до повернення старих звичок.

Kjaerbye радий бачити щоденні покращення у своїй грі, але він знає, що ще є багато над чим працювати поза командою. Він зосереджений на тому, щоб відновити себе та більш стурбований процесом, ніж кінцевим результатом. У минулому він мав одержимість бути найкращим гравцем у світі, що викликало розчарування та роздратування, коли все йшло не так, як він хотів.

Дивно, але він досі не сказав деяким друзям та членам сім’ї про своє рішення повернутися у професійний Counter-Strike. Але це не тому, що він стурбований їхньою реакцією або боїться, що вони можуть спробувати відмовити його від цього. Після багатьох років, коли він занадто покладався на думку інших, коли мова йшла про важливі рішення, тепер він бере на себе «повну відповідальність за все в своєму житті».

«Я роблю це так, щоб не залежати від того, що інші люди вважають хорошим чи поганим для мене».

Боротьба після виходу з Astralis

Більш зрілий підхід і здатність Kjaerbye контролювати імпульсивну поведінку є результатом демонів, з якими він боровся протягом кількох років після  рішення, яке не тільки вплинуло на його кар’єру та життя, але й змінило ландшафт Counter-Strike.

Після дострокового виходу Astralis з ELEAGUE Major Boston у 2018 році Kjaerbye вирішив не підписувати новий контракт з організацією і приєднався до датського конкурента North, якого підтримує футбольний клуб FC Copenhagen. Рішення застало всіх зненацька, включаючи його товаришів по команді Astralis. Ніколай «dev1ce» Рідц розповів, що Kjaerbye ігнорував команду протягом кількох днів напередодні свого переходу у North.

Секретність цього кроку була частиною плану ФК Копенгаген «принизити» Astralis, потім головний тренер Денні «zonic» Соренсен написав про це у своїй книзі «The Brain Behind Astralis (Мозок позаду Astralis)».

«Мені здається, я карав себе багато років за те, що підпалив міст зі своїми колишніми товаришами по команді, які були для мене майже як сім’я», – каже Kjaerbye. «Підписати контракт з іншою командою і не мати змоги попрощатися з ними чи подивитися їм в очі та сказати: «Добре, хлопці, я рухаюся далі».

«У кожного була думка про мене. «Як можна залишити своїх товаришів по команді, не попрощавшись?» І я повністю згоден. Мені знадобилося чотири роки, щоб пробачити себе. Я завжди думав, що мені потрібні люди, щоб пробачити мені за те, що я зробив, але я зрозумів, що мені просто потрібно пробачити себе».

«Мене багато запитують, чи не шкодую я про своє рішення піти. Я просто шкодую про те, як це сталося. Це було справді незріло. Я багато чому навчився з цього вчинку».

Kjaerbye згадує, як він розплакався, коли повернувся додому після того, як його оголосили гравцем North. Він шкодує, що не змусив керівництво North дозволити йому попрощатися зі своїми товаришами по команді Astralis і пояснити. «Мені як людині це було боляче протягом багатьох років», — каже він, додаючи, що цей епізод «залишив шрам» у його стосунках з іншими гравцями.

З Емілем ‘Magisk’ Reif замість Kjaerbye, Astralis розпочали власну еру успіху, а кар’єра Kjaerbye втратила оберти. Ставши наймолодшим гравцем, який виграв CS:GO Major і отримав звання MVP у віці 18 років і 277 днів, К’єрбає побачив, що його результати значно впали з його новою командою.

У своєму відкритому відео Kjaerbye розповів про свою «мрію» знову виграти з іншою командою. Але реальність була зовсім іншою. Несподівана перемога на DreamHack Masters Stockholm 2018 була практично єдиним яскравим моментом за трирічне перебування у North, який не зміг боротися за найбільші нагороди та став певним мемом на сцені Counter-Strike.

«Я прокидався щодня з бажанням вибачитися перед моїми колишніми товаришами по команді», — каже він. «Я не міг рухатися далі, тому що думав, що вихід і вибачення є ознакою того, що я слабкий або що я не вірю в проєкт North».

«Мені довелося рухатися далі та намагатися зробити все, що в моїх силах, навіть попри те, що було психологічно важко бачити, як Astralis так добре грають. Я був радий за них, але це так демотивувало мене. Я відчував, що спалив цей міст, тому ніколи не зможу повернутися до найкращої команди світу, як би добре я не грав. Я занадто парився, і я також трохи набрав вагу. Я був в поганому розумовому стані, і я ніяк не міг відновитися і стати гарною версією себе».

Ветеран-лідер у грі Матіас «MSL» Лаурідсен є одним із гравців у Данії, який найкраще знає Kjaerbye. Пара вперше грала разом у 2015 та 2016 роках у перспективній команді Dignitas, перш ніж Kjaerbye був підписаний Astralis.

Коли вони воз’єдналися у North  майже через два роки, MSL відчув, що з його товаришем по команді щось не так.

«Коли він приєднався до North, до нього було так багато хейту, що я думаю він не міг з цим впоратися», – сказав MSL в інтерв’ю Дункану «Thotin» Шилдсу. «Я відчував, що він трохи віддалений і не в грі. На мою думку, він не викладався на 100 відсотків».

Kjaerbye погоджується з цією оцінкою і каже, що він був погано підготовлений, щоб впоратися з усією увагою, яку викликав його вчинок. «Тиск зламав мене. Я не був задоволений життям. Я грав, не бувши щасливим». Він став підозріло ставитися до ЗМІ та шанувальників, і були моменти, коли він відчував, що його не зрозуміли. «Але все це було через те, що я не був достатньо зрілим, щоб вийти туди та сказати, що мені необхідно, щоб змиритися та рухатися далі. Коли ти обсираєшься, тобі потрібно сказати: «Вибачте, я обісрався».

Поспіх із вибором

Через місяць після виходу з North Kjaerbye знайшов собі новий дім, приєднавшись до FaZe — команди з багатьма проблемами — на заміну Аурімасу «⁠Bymas⁠» Піпірасу.

Граючи на нових позиціях і спілкуючись англійською вперше в кар’єрі, Kjaerbye показав лише проблиски свого таланту — здебільшого у перемозі команди на IEM New York, одному з останніх турнірів Ніколи «NiKo» Ковача для FaZe перед підписанням контракту з G2. .

«Я відразу відчув, що я насправді не є пріоритетом», — каже він. «Я думаю, що вони тоді хотіли лідера в грі. NiKo все ще колив, та він не дуже хотів цього робити. У команді була дивна ситуація».

Після того, як NiKo пішов, FaZe пережили жахливий спад, вигравши лише три з 11 серій, які вони грали протягом наступних місяців. 30 січня FaZe підписав контракт з Расселом «⁠Twistzz⁠» Ван Дулкеном своїм новим п’ятим гравцем і перемістили Kjaerbye на лаву запасних – про цей крок він нібито дізнався через ЗМІ.

«Я відчуваю, що мені не вистачало прозорості, — каже він. «Мені подобається отримувати відгуки. Просто прийдіть до мене і скажіть: «Тобі треба покращити це чи це». Було справді важко не отримати попередження, нічого не почути від команди.

«Одного дня я прочитав на HLTV, що мене посадили на банку і я був дуже незадоволений, тому що вважаю, що ми могли досягти успіху разом як команда. Ми виграли IEM в Нью-Йорку, але у нас було багато проблем, і було сумно, що ми не говорили про них і самі не знайшли вихід. Здавалося, що люди розмовляють за спинами один одного».

Намагаючись залишатися актуальним і у формі, Kjaerbye об’єднався з двома своїми колишніми одноклубниками з North, Нікласом «⁠gade⁠» Гаде та Філіпом «⁠aizy⁠» Айструпом. Команда, відома як HYENAS, мала дуже бажане місце у Flashpoint 3 завдяки тому, що вона мала ядро ​​складу North. В кінцевому підсумку вони зайняли останнє місце в європейській кваліфікації до PGL Major Stockholm і розпалися через кілька місяців, невдовзі після того, як Kjaerbye оголосив про завершення кар’єри.

Дивлячись назад, Kjaerbye вважає помилкою те, що команда була зібрана без чітких цілей, поставлених заздалегідь. Пізніше він зрозумів, що те, що він вважав тимчасовим проектом, перетворилося на серйозне діло для решти гравців.

«Раптом до нас звернулася організація, у нас був менеджер і оголосили, що ми команда», — пояснює він. «Але я відчував, що не готовий до цього. Я не думав, що це був план проекту HYENAS».

«Це був дуже сумний спосіб завершити кар’єру. Ми не були на одній хвилі і не говорили чітко, яка мета проекту. Треба було просто сісти й запитати: «Яка насправді мета цього проекту?»

Замість того, щоб продовжувати робити імпульсивні рішення, які нікуди не привели, або просто відпочивати від гри, К’єрбай вирішив, що краще прийняти жорстке рішення. «Я повністю кинув грати, щоб піти від професійного кс та змінити свій спосіб життя», — каже він, додаючи, що вихід на пенсію — це «досвід, який дав мені стільки чудових знань у реальному житті».

Зосередьтеся на щоденному самовдосконаленні

Відповідаючи на запитання, чи погодився б він зробити крок назад у складі другого рівня, щоб знову проявити себе, він сказав, що його не хвилює те, де знаходиться його наступна команда у світовому рейтингу. Він хоче знайти місце, де він добре впишеться, з іншими гравцями, які поділяють його амбіції та голод.

«Я знаю, що мені потрібно буде заслужити довіру людей і довести свою цінність», — каже він. «Я тут не для того, щоб говорити про вихід із ситуації. Я тут, щоб працювати, щоб вдосконалюватися. Мені не потрібно досягати X, Y або Z, але я маю потребу змагатися на найвищому рівні та відчувати адреналін, нерви та рев натовпу. Але, очевидно, мені потрібні відповідні обставини та команда, щоб показати, наскільки я покращився».

Інші гравці CS:GO на його місці пішли до Valorant для нового старту, але він не знайшов таку перспективу привабливою. «У мене були пропозиції, — каже він. «Я відкрив гру і спробував у неї зіграти. Але це була не така любов, як грати в фінал третьої карти на Inferno».

Kjaerbye був заявлений як заміна Heroic у 15-му сезоні ESL Pro League і в майбутньому турнірі Regional Major Ranking (RMR). За його словами, це явна ознака того, що він у формі для гри.

У свої 23 роки Kjaerbye впевнений, що попереду у нього ще багато часу. І хоча йому явно подобається думка про конкуренцію, він не буде поспішати з рішенням. Він чекає свого наступного шансу зіграти, зосереджений на невеликих виграшах. «Я прагну бути найкращим щодня. І я вірю, що при правильних намірах результат буде».

Kjaerbye знає, що завжди знайдуться ті, хто буде судити його за його безцеремонний відхід з Astralis і ставити під сумнів його робочу етику після фіаско з North. Це його анітрохи не бентежить. Він навіть думає про те, щоб почати стрімити — чого він майже ніколи не робив протягом багатьох років, коли був у центрі уваги. Він не турбується про те, що напишуть у чаті Twitch.

Він також знає, що люди будуть з підозрою дивитися на його новий баланс між особистим життям і Counter-Strike. Зрештою, кіберспорт — це галузь, яка все ще бореться з проблемами вигорання.

Щодня займатися спортом не менше трьох годин для нього це стало здоровою звичкою і ритуалом, який допомагає потрапити в зону комфорту. Але він не прагне нікому нав’язувати свій спосіб жіття; він просто знайшов формулу, яка працює на нього. «Просто сидіти і грати в Counter-Strike – це не найкраща версія мене».

MSL вважає, що Kjaerbye все ще може домінувати за належних обставин. «З його Instagram видно, що він багато працював над цим», — сказав він у тому інтерв’ю з Торіном, маючи на увазі проблеми з психічним здоров’ям К’єрбі. «Я сподіваюся, що він повернеться і викладеться на 100 відсотків, тому що тоді я думаю, що він зможе щось зробити знову. У нього дуже гарне спілкування та розуміння. Йому просто потрібно продовжувати вдосконалюватися».

І це саме те, що він прагне зробити. Kjaerbye більше не та людина, для якої успіх прийшов занадто швидко і яка намагалася прийняти відповідальність за свої дії. Він сильніший, щасливіший і доросліший.

Тепер, коли він мав час обміркувати те, що пішло не так і свої помилки, тягар, який він ніс усі ці роки, нарешті зник.

«Я тут не для того, щоб робити людей щасливими», — каже він. «Я знайшов спосіб грати в Counter-Strike і бути щасливим, тут я можу мати цілі, великі амбіції та мрії».

«Якщо в кінцевому підсумку я навіть не виступаю на турнірі, я буду дивитися на це позитивно. Я повернуся додому і використаю отримані знання, щоб стати ще краще. Я просто повернуся до роботи, тому що я люблю своє життя і просто хочу грати в Counter-Strike».


Нагадаємо, що Kjaerbye заявлено запасним гравцем Heroic на найближчому мейджорі, тож є певні шанси, що ми побачимо повернення легенди на великий турнір.

Материалы по теме

Valve випустили Counter-Strike 2. Сервери CS:GO назавжди припинили роботу

Цей день настав! Офіційно вийшло продовження найпопулярнішого на планеті командного кіберспортивного шутера Counter-Strike 2. Починається третя ера CS! Вітаємо всіх!

Росіяни, які намагалися обійти правила організаторів, залишилися без 200 тисяч доларів за перемогу на Мейджорі з Fortnite

Росіяни Putrick і SizzY залишилися без призових за перемогу в турнірі FNCS (Fortnite Champion Series). Організатори турніру позбавили чемпіонів головного призу в 200 тисяч доларів через те, що вони росіяни.

CD PROJEKT RED вибачилася перед росіянами за слово «русня» в українській локалізації Cyberpunk 2077

0

Розробник Cyberpunk 2077 компанія CD PROJEKT RED вибачилася перед читачами свого російського каналу в телеграм за українську локалізацію своєї гри.

«Від малоросиків з дрімліги» — гравець Team Spirit пожертував смішні 2,4% від гонорару за перемогу на Дрімлізі на допомогу Україні

Team Spirit стали переможцями 21-го сезону DreamLeague, у фіналі легко обігравши Shopify Rebellion. За весь турнір російська команда з сербською пропискою виграла 16 і програла лише 2 карти.