Мой кабинет

Для активации аккаунта, перейдите по ссылке, отправленной на Ваш электронный адрес

При изменении почты на Ваш текущий адрес будет отправлено письмо для подтверждения изменения.
Новый адрес не будет активирован до подтверждения со старого адреса.
Выйти

В Microsoft розвіяли опасіння гравців щодо того, що після придбання Activision Blizzard остання всі свої наступні ігри буде робити ексклюзивно для платформи XBox.

Голова ігрової студії Xbox Метт Буті, розвіяв ці опасіння

«Якщо ми придбаємо гру, яка має велику спільноту на кількох платформах, останнє, що ми будемо робити — це забирати цю гру з цих платформ», — сказав Буті представникам ЗМІ на брифінгу. «У всякому разі, ми вважаємо, що наша робота — бути доглядачами, бути пастухами, продовжувати будувати та плекати цю спільноту, а не розрізати її на шматки та намагатися відібрати частину».

Питання ексклюзивності було основним у консольному співтоваристві протягом останнього року, оскільки Xbox істотно змінив ландшаф індустрії ігор, придбавши ZeniMax, Bethesda та її дочірні студії та потенційно заблокувавши права на багато найбільших ігрових франшиз за останні два десятиліття, включаючи The Elder Scrolls і Fallout.

Покупка Activision Blizzard, яка ще не завершена, потенційно ще більша. Вона включає в себа права на хіти від Call of Duty до World of Warcraft.

Коментарі Microsoft кажуть про те, що остання не буде руйнувати багатомільйонні аудиторії фанатів на інших платформах, принаймні одразу, з іншого боку, нові ігри від деяких із цих знакових розробників, швидше за все, будуть ексклюзивами для Xbox, наприклад Starfield від Bethesda.

Хоча слова Метта Буті повинні бути певною мірою заспокійливими для шанувальників Activision Blizzard, які звикли грати на PlayStation, вони лише гарантують існування проектів минулого.

Чи збирається компанія робити нові ігри ексклюзивними для платформи XBox? Або нові IP і абсолютно нові франшизи? Логіка підказує, що Microsoft не просто так купує Activision Blizzard. Гігант IT напевно спробує використати нове придбання для перемоги над вічним конкурентом Play Station. 

Одне можна сказати напевно: ігри Activision Blizzard з’являться в Game Pass. Керівники Xbox чітко пояснили це, і що компанія хоче «якнайбільше ігор від Activision Blizzard» у флагманській службі підписки на консолі. Вже одне це наносе досить чутливий удар по позиціях PS. 

Читайте також про відродження легендарної кіберспортивної команди з 24 річною історією. 

Материалы по теме

Microsoft каже, що SONY платить розробникам за те, щоб вони не додавали свої ігри у Xbox Game Pass

Microsoft звинуватила SONY в тому, що японська компанія платить розробникам, щоб вони не додавали свої ігри до Xbox Game Pass.

Ігри Blizzard переїдуть в Steam? Деякі ознаки натякають на ймовірність такого розвитку подій

Activision завела сторінку в Steam через чотири роки після появи цієї функції, геймери вирішили, що Microsoft, яка купує Activision, вирішила перевести свої ігри у Steam і, можливо, навіть відмовитися від власного сервісу Battle.net.

Microsoft звільнила співробітників та закриває підрозділ Xbox в Росії. У майбутньому нові ігри скоріше за все не матимуть російської локалізації

ЗМІ повідомляють, що Microsoft звільнила майже всіх співробітників та розформувала російський підрозділ Xbox. Офіційної заяви поки не було, але її очікують найближчими днями, орієнтовно, 30 червня.

Українські магазини почали приймати передзамовлення на офіційні консолі Xbox Series S. У порівняні з PS5 ціна на консоль здається доступною

У ряді великих мережевих магазинів України з’явилися передзамовлення на офіційні консолі Xbox Series S. Також консолі можна знайти в асортименті на сайті компанії ERC, яка є одним з найбільших гуртових постачальників техніки в Україні.