Мой кабинет

Для активации аккаунта, перейдите по ссылке, отправленной на Ваш электронный адрес

При изменении почты на Ваш текущий адрес будет отправлено письмо для подтверждения изменения.
Новый адрес не будет активирован до подтверждения со старого адреса.
Выйти

Президент відділу кіберспорту Riot Джон Нідхем розповів, що компанія планує суттєво переробити основи кіберспорту League of Legends, використавши досвід VALORANT.

За словами Джона, попри постійне зростання аудиторії кіберспорту і турнірів з LoL, кіберспорт все ще залишається збитковим для розробника гри і компанія стикається з багатьма викликами. Через це торік Riot були змушені звільнити 11% персоналу, в тому числі з кіберспортивного підрозділу. 

Сучасна модель кіберспорту LoL цілком покладається на стороннє спонсорство, але з ним останнім часом виникли проблеми через проблеми в глобальній економіці, які спіткали світ після пандемії ковіду. Хоча, за словами Джона, останнім часом інтерес до кіберспорту почав відновлюватися, розробник вирішив шукати доходи в іншій площині.

Цифрові продажі в грі – це найбільш масштабована можливість отримати значні доходи. Ми досі віримо, що найкращий шлях для кіберспортивного бізнесу — це монетизувати його більше як ігри, ділячись перевагами з нашими партнерами. 

В результаті у 2025 році Riot запропонують клубам-партнерам нові умови співпраці, схожі на умови в лігах (VCT) VALORANT. 

У поточній моделі партнерства LoL Esports команди мають купити слот приблизно за 10 мільйонів доларів за участь у лізі та отримати 50% певного доходу (не прибутку), отриманого цією лігою. В основному дохід формувався спонсорами та продажем медіаправ.

Суть цієї моделі партнерства полягала у тому, щоб:

1) надати командам довгострокове місце в лізі, щоб вони могли підписувати багаторічне спонсорство та довгострокові контракти з гравцями;
2) вирівняти стимули між командами та лігою; 
3) надати командам можливість брати участь у фінансовому успіху ліги.

Попри всі зусилля ця модель так і не змогла стати стабільною і прибутковою, тому зараз планується впровадити нову модель. 

Команди в LCK, LCS і LEC все ще збережуть свої права на слоти, але нова бізнес-модель буде краще відображати спільні бізнес-цілі. В Riot хочуть заохотити команди брати участь в розвитку кіберспорту, вирівняти фінансові стимули між командами і лігами і зробити дохід передбачуваним і стабільним. 

За цією новою моделлю команди LCK, LCS і LEC отримуватимуть фіксовану стипендію та частку доходу від продажу цифрового контенту LoL Esports. Ця модель відсуває механізм розподілу доходу від спонсорських продажів, як основного джерела доходу та зосереджується на продажах цифрового контенту, які, як правило, більш стійкі до економічних спадів.

Фактично раніше Riot були зацікавлені в пошуку спонсорів, а клуби лише отримували частку доходу і не брали активної участі в зароблянні грошей, а значить і не мали стимулів розвивати кіберспорт LoL. В новій системі доходи клубів будуть напряму залежати від продажів ігрового контенту, а значить клуби будуть зацікавлені в розвитку власної фан бази, щоб продати якомога більше цифрового контенту фанатам і більше заробити. 

Детальніше про зміни в кіберспорті LoL читайте тут. 

Материалы по теме

Faker став першим членом Зала слави LoL. Трейлер документального фільму про найлегендарнішого кіберспортсмена світу

0

Найвідоміший і найтитулованіший кіберспортсмен світу Faker став першим членом Hall of Legends – залу слави League of Legends, куди прийматимуть лише найсильніших легенд.

На кібершколу Сімпла лише за кілька днів підписалося 80 000 гравців

Брат Сімпла Олексій Костилєв похизувався результатами запуску навчальної платформи, яку він запустив разом з триразовим найкращим гравцем світу в CS. Названі цифри дійсно вражають і натякають на те, що молодшому Костилєву просто не має сенсу повертатися у великий КС.

OWNER став черговим українцем, який перейшов в команду ворогів заради кар’єри

0

Ще один професійний український гравець вирішив обрати гроші тих, хто допомагає знищити його країну. Михайло OWNER Лимар приєднався до команди легального білоруського букмекера Betera, який сплачує податки в бюджет країни-союзника Росії, з території якої обстрілюють Україну.

Науковцями доведено, що кофеїн значно покращує швидкість реакції і влучність стрільби в кіберспортивних шутерах

На авторитетному науковому порталі Nature.com опубліковано дослідження, яке доводить позитивний вплив кофеїну на ефективність стрільби в шутерах. Дослідження проводилося на елітних кіберспортсменах.