Мой кабинет

Для активации аккаунта, перейдите по ссылке, отправленной на Ваш электронный адрес

При изменении почты на Ваш текущий адрес будет отправлено письмо для подтверждения изменения.
Новый адрес не будет активирован до подтверждения со старого адреса.
Выйти

Цього року The International встановить своєрідний і дуже неприємний для українців рекорд. В турнірі братимуть участь аж чотири колективи з Росії – це 20% від загальної кількості учасників головного турніру з Dota 2.

Три російські колективи пройшли на турнірі через ліги DPC та завдяки балам, отриманим на Мейджорах протягом року. Цими колективами стали BetBoom, 9Pandas та Team Spirit. Ще одне запрошення отримають переможці кваліфікацій у Східній Європі, фінал яких триває саме зараз. 

Нажаль, у фіналі також змагається дві російські команди Virtus.pro та One Move і одна з них поїде в Сіетл. 

В різні роки на The International грала різна кількість команд з так званого пострадянського простору, проте велику частку в них складали саме українці, інколи перевершуючи за кількістю росіян. 

Так у 2015 році на TI змагалося аж 9 українців і лише 5 росіян, загалом же кількість гравців з країни-агресора рідко підіймалася вище 5-7, але у 2022 році стався прорив і це відбулося саме в той час, коли українці були змушені ховатися від обстрілів російської армії. На TI в Сингапурі грало вже 13 росіян, що стало новим рекордом! 

2023 рік обіцяє оновити цей рекорд присутності кіберспортсменів з Росії на Чемпіонаті Світу з Dota 2. Вже зараз на турнір пройшли 14 росіян і їх стане ще більше після завершення всіх відбіркових. Вперше росіяни стали абсолютними чемпіонами за кількістю своїх гравців на TI. 

Dota 2 поступово перетворюється на “російську” гру, бо росіяни захоплюють не тільки турніри, а і глядацьку аудиторію і часто перегляди російськомовного стріма в рази перевищують інші мови трансляцій і конкурують навіть з англійською. 

Нажаль просуванню росіян сприяють і деякі українці, так за команду Team Spirit продовжують грати українці Mira та Yatoro, які, можливо,  будуть єдиними українцями, що зіграють на The International 2023. Українських же команд на турнірі у 2023 році ми вже точно не побачимо.

Материалы по теме

ESL оголосила розклад змагань з Dota 2 на 2024 рік. Організація бере під повний контроль кіберспорт моби від Valve

Як і очікувалося ESL бере під повний контроль сцену Dota 2. Найбільший у світі турнірний оператор оголосив розклад турнірів на 2024 рік і він каже про те, що саме ESL буде регулювати розвиток кіберспорту в Мобі від Valve.

Стали відомі всі учасники ESL One Kuala Lumpur 2023. Серед них лише один українець, який грає за російську команду

0

Стали відомі всі учасники першого Мейджора з Dota 2 в новому сезоні. Турнір відбудеться з 11 по 17 грудня в Куала Лумпур і збере 12 команд, лише три з яких отримали прямі запрошення, а всі інші відбиралися через сито відбіркових.

Українець Алік V-tune Воробей приєднався до чотирьох росіян, щоб разом пройти кваліфікації на ESL Kuala Lumpur 2023

0

Ще один українець приєднався до російської команди. Алік V-tune Воробей, який після початку повномасштабної війни встиг пограти за такі українські клуби, як NAVI та B8, вирішив приєднатися до складу російської команди 9Pandas, яку спонсорує російський букмекер PARI.

Російський опозиційний політик Максим Кац випустив відео, де використовує Team Spirit, як приклад дружби українців з росіянами

0

Російський опозиційний політик і популярний блогер Максим Кац, який заочно засуджений в Росії до 8 років ув’язнення, випустив ролик присвяченій дружбі росіян і українців в кіберспорті.