Мой кабинет

Для активации аккаунта, перейдите по ссылке, отправленной на Ваш электронный адрес

При изменении почты на Ваш текущий адрес будет отправлено письмо для подтверждения изменения.
Новый адрес не будет активирован до подтверждения со старого адреса.
Выйти

Аналітичний портал Esports Charts зібрав статистику і визначив, які кіберспортивні ігри були найпопулярнішими в Східній Європі останнім часом. Основною метрикою був час перегляду трансляцій певною мовою.

Також автори дослідження намагалися враховувати кількість проведених турнірів в різних дисциплінах. З’ясувалося, що чим східніше, тим популярніше Counter-Strike, ближче до заходу популярніше стають Dota 2 та LoL і навіть Fortnite в Хорватії. 

Другий спосіб вимірювати популярність за кількістю турнірів, який використав портал, можна піддати нищівній критиці. Esports Charts в розрахунках врахував турніри Esports Battle, які не мають жодного відношення до реальних кіберспортивних турнірів в країні, бо ці турніри – це продукт для Букмекерських контор, де грає певна кількість команд, які знаходяться на контракті з організаторами. 

Турніри Esports Battle використовуються для продажу в першу чергу на ринок Росії і російськомовних країн, про що говорить і російська мова офіційних трансляцій цих подій. Кожен матч цих турнірів Esports Battle продає букмекерським конторам, які приймають на події ставки. Протягом року відбувається безліч матчів між одними і тими самими командами і гравцями і все це робиться заради заробітку на лудоманах і немає жодного відношення до справжнього кіберспорту, тож не може враховуватися, як показник популярності дисциплін.