Мой кабинет

Для активации аккаунта, перейдите по ссылке, отправленной на Ваш электронный адрес

При изменении почты на Ваш текущий адрес будет отправлено письмо для подтверждения изменения.
Новый адрес не будет активирован до подтверждения со старого адреса.
Выйти

Студія Weplay анонсувала четвертий сезон своєї ліги для академій Weplay Academy League Season 4 з призовим фондом $ 100 000. В лізі візьмуть участь академічні склади різних відомих клубів, в тому числі NAVI Junior, але не це головне.

Всю українську кіберспортивну спільноту обурило те, що до ліги запросили російські команди, особливо академічний склад підсанкційних Virtus.pro, які візьмуть участь в турнірі під назвою Outlows

Звісно, в українців такий анонс викликав бурю емоцій, багато хто подумав, що це просто якась помилка і все буде виправлено найближчим часом. Ми своєю чергою не поспішали публікувати анонс, а звернулися до Weplay з офіційним запитом, щодо ситуації навколо запрошення російських команд та гравців на український турнір під час війни, коли росіяни вбивають українців, та окупують наші території. 

На жаль відповіді ми не отримали, але ввечері на каналі Weplay в телеграм з’явилося офіційне роз’яснення ситуації й воно виглядає настільки жалюгідно, що викликало просто потік ненависті до компанії від її українських шанувальників.

WePlay Esports щодо участі команди Outlaws на WePlay Academy League Season 4

Як організатор турніру наша команда дійсно прийняла рішення допустити до участі гравців з Російської Федерації на WePlay Academy League Season 4.

Це рішення ґрунтується на тому, що ніхто з учасників складу не підпадає під персональні міжнародні та державні списки санкцій за свою діяльність. Ані тренер, ані неповнолітні гравці не були помічені у закликах до насильства та розпалювання ненависті, а також у підтримці війни Російської Федерації проти України.

Можливість гри під нейтральним тегом – поширене явище не тільки на кіберспортивних турнірах (подібним чином російські команди брали участь на турнірах ESL, PGL та інших операторів), а й на міжнародних змаганнях у традиційних видах спорту. У разі порушення гравцями нейтрального статусу відповідна реакція організатора буде миттєвою.

Розберемо по пунктах це пояснення від Weplay 

  1. Weplay не може достеменно знати підтримують чи не підтримують війну в Україні російські гравці. Мовчання завжди розглядається як згода, тож своїм мовчанням щодо війни гравці її скоріше мовчазно підтримують.
  2. Власне позиція гравців немає значення, якщо вони грають за команду, відносно якої достеменно відомо, що вона пов’язана з олігархом, який є другом Путіна.
  3. Так, деякі турнірні оператори дозволяють грати росіянам під нейтральним тегом, але в країнах цих ТО не йде війна, не на них напала Росія, вони взагалі мають повне право не вводити ніякі санкції. Те, що можуть собі дозволити у Німеччині чи Румунії не можна дозволяти в Україні, по це паплюжить пам’ять тих, хто загинув через війну. 
  4. Якщо російські гравці виграють призові, то так чи інакше сплачувати податки та витрачати гроші вони будуть в Росії, а значить будуть фінансувати війну і вбивства українців. 
  5. Весь світ добивається того, щоб росіянам повністю заборонили виступ на спортивних змаганнях, а Weplay створює дуже небезпечний прецедент. Своїм вчинком вони показують, що українці та росіяни залишаються друзями — це дискредитує боротьбу українців за власну свободу і незалежність.
  6. Російські команди обов’язково скористаються вчинком Weplay для того, щоб наводити його у приклад та апелювати до інших турнірних операторів з метою зняти з себе санкції.

На звернення Weplay відреагував і Арсеній Триноженко:

Саме в цій ситуації кумедне, а насправді ніх.. не кумедне — це якщо російські організації за підсумком виграють грошей у рамках цього турніру і 10, 20, 30 тисяч доларів поїдуть до Росії.

Я чесно слабо це уявляю та розумію. Тобто Україна воює з Росією, а українська організація виплачує призові росіянам. Ну, це реально нонсенс якийсь.

Сумнівна заява Weplay викликала надзвичайно великий потік хейту в бік організації. Серед сотень коментарів ми знайшли лише один на підтримку української компанії. Фанати Weplay обурилися антиукраїнською, та відверто проросійською позицією студії. 

Нижче ми приводимо лише частину коментарів, які було залишено на офіційному каналі Weplay в телеграм

Донести свою думку щодо вчинку Weplay ви можете в них в телеграм каналі.

Своєю чергою ми сподіваємося, що рішення щодо запрошення росіян на турнір приймалося кимось неадекватним, а тому Weplay розберуться у ситуації і винного буде покарано, а компанія повернеться до проукраїнської позиції, яку зайняла відразу після початку війни. 

Материалы по теме

VCT EMEA 2023: дати, формат, розклад першого тижня та як дивитися

Регулярний сезон VCT EMEA 2023 розпочнеться 27 березня і триватиме до 19 травня, ігри відбудуться в середу (1x Bo3), четвер (2x Bo3’s) і п’ятницю (2x Bo3’s). Тиждень 1 буде винятком із цього правила: п’ять днів гри з понеділка по п’ятницю, з 2 Bo3 кожного дня, і всі команди гратимуть двічі.

Данило Zeus Тесленко планує відродити тег pro100 і шукає кандидатів на посаду CEO клубу

0

Легендарний капітан NAVI Данило Zeus Тесленко повідомив, що збирається відродити свою команду pro100 і шукає для неї CEO. В планах Зевса створити не тільки склад з CS:GO, а і склади з інших перспективних дисциплін.

Вийшла стаття про легенду української ігрової журналістики Алекса Птицю

0

В українському виданні Межа Медіа з’явилася чудова стаття про справжню легенду української журналістики Алекса Птицю. Ця була неймовірна людина, яку знали всі в ігровій тусовці України, а хто не був знайомий вживу, той все одно обов’язково десь бачив цього сивого бородатого експресивного журналіста у незмінній жилетці з неймовірною кількістю карманів.

Алішер Усманов «продав» компанії EPICENTR та ESFORCE AGENCY за ціною люксової автівки

Звіт російської групи компаній VK повідомляє, що холдинг путінського олігарха Алішера Усманова продав не тільки клуб Virtus.pro, а інші компанії, які ще нещодавно входили до його складу.