Мой кабинет

Для активации аккаунта, перейдите по ссылке, отправленной на Ваш электронный адрес

При изменении почты на Ваш текущий адрес будет отправлено письмо для подтверждения изменения.
Новый адрес не будет активирован до подтверждения со старого адреса.
Выйти

Професійні кіберспортсмени на змаганнях завжди грають у командній формі. Вона дозволяє представникам ЗМІ ідентифікувати гравців, представляє партнерів команди, а також добряче підіймає командний дух. Але окрім цих функцій форма має ще одну  — забезпечення комфорту. У ній можна просидіти за комп’ютером багато годин поспіль і деякі її елементи можуть прямо впливати на рівень гри. 

Оскільки любительський кіберспорт передбачає в основному не турніри, а й регулярні тривалі тренування, потужний ігровий комп – це мінімальна необхідність, але вдало підібране екіпірування теж важливе, бо допомагає забути про дискомфорт та зосередитися на покращенні ігрових навичок.

Одяг для ігор: що потрібно знати?

Часто форму для відомих команд відшивають популярні бренди спортивного одягу. Роблять вони це з ряду причин: через «метч» з конкретною кіберспортивною організацією, задля здобуття лояльності специфічної цільової аудиторії, банально — для заробітку в сезон змагань.

Придбати форму-мерч улюбленого геймерського колективу в інтернеті може кожен охочий. Це не сувенірна продукція, а цілком функціональна. Її можна носити у повсякденному житті, але краще використовувати для геймінгу.

Популярністю серед кіберспортсменів користуються такі елементи одягу:

  1. Звичайні футболки, джерсі, трисьюти. Вони добре пропускають повітря, тому тіло менше пітніє. Через відсутність шнурівок, застібок та інших дрібних деталей, ризик зачепитися за дріт чи ігровий стіл — мінімальний. Особливий фасон забезпечує свободу рухів.
  2. Рукави. На перший погляд, це просто стильний аксесуар, але насправді — дуже корисний «винахід». Його завдання — мінімізація контакту шкіри рук з поверхнею столу, зменшення коефіцієнта тертя. Результат — відсутність неприємних чи болісних відчуттів і покращення результатів в грі.
  3. Шорти та штани. Вибір залежить від сезону та умов у приміщенні, де відбувається турнір чи тренування. Шорти забезпечують терморегуляцію, якщо спекотно, а штани — захищають від холоду та випадкових дотиків до предметів навколо.

Не обов’язково купувати спеціальну геймерську форму — можна зібрати набір зручного одягу з такими характеристиками:

  • Приємна до тіла тканина. Це може бути добре оброблена синтетика, яка тягнеться та не викликає подразнень.
  • Пласкі шви. Рельєфні з грубими нитками — тиснуть, залишають сліди на тілі, натирають.
  • Безперешкодний обмін повітря, відведення вологи. Шкіра має дихати завжди, щоб підтримувалася теплова рівновага організму.

Додаткове спорядження (девайси)

Окрім зручного одягу величезне значення для кіберспортивних результатів має і додаткове спорядження або ігрові девайси.

Серед найкорисніших девайсів найважливішим є насамперед мишка, про її вибір можна писати окрему статтю, але окрім мишки важливу роль відіграють і наступні девайси:

Тримач для дроту мишки

Зайві дроти на столі до добра не доводять. І хоча поступово кіберспортсмени переходять на бездротові мишки, далеко не всі можуть собі дозволити такий варіант, також деякі геймери не довіряють новим технологіям і віддають перевагу перевіреним часом дротовим девайсам.

Для тих, хто все ще використовує мишку з дротом, спеціальні тримачі – це просто маст хев, бо немає нічого гіршого ніж зачепитися дротом за клавіатуру чи край столу у важливий ігровий момент і через це програти матч. 

Навушники з гарнітурою

Навіть соло-турніри не обходяться без комунікації між кіберспортсменами. Налагодити її можливо лише за допомогою якісних навушників з чутливими мікрофонами. При виборі моделі краще орієнтуватися на те, в чому грають професійні кіберспортсмени, також у нас на сайті можна знайти огляди деяких найбільш хітових кіберспортивних гарнітур.

Робоча поверхня

Правильний килимок для мишки не менш важливий для результату ніж сама мишка, тож важливо підібрати для себе зручну і якісну модель. Насамперед килимок має забезпечувати точний і плавний рух миші, має бути досить великим і ви маєте завжди підтримувати його в чистоті, бо цей параметр має великий вплив на плавність ваших рухів в грі. 

Професіонали в кіберспорті найчастіше використовують великі чи дуже великі ігрові поверхні. Великий розмір необхідний для того, щоб край килимка не обмежував ваші рухи в грі і ви навіть не замислювалися про цей момент. На розмір килимка впливає і ваш сенс в грі, чим менша чутливість, тим більша за площею ігрова поверхня вам потрібна. 

Клавіатура

Вважається, що клавіатура має найменший вплив на гру, проте і вона важлива. Професіонали обирають механічні моделі, які відрізняються надійністю і чіткістю відчуття натискань. 

Клавіатура має бути достатньо важкою, щоб не ковзати по столу, також бажано обирати вкорочені моделі без цифрового блоку, бо такі клавіатури звільняють додаткове місце на столі і дають більше простору для маніпуляцій мишкою без ризику впертися в клавіатуру. 

Важливим параметром є можливість одночасного натискання необмеженої кількості клавіш без ефекту блокування, проте всі сучасні клавіатури від відомих марок виробляються з врахуванням цієї вимоги.

Материалы по теме