Мой кабинет

Для активации аккаунта, перейдите по ссылке, отправленной на Ваш электронный адрес

При изменении почты на Ваш текущий адрес будет отправлено письмо для подтверждения изменения.
Новый адрес не будет активирован до подтверждения со старого адреса.
Выйти

Forbes опублікували велику статтю з назвою FAZECLAN LO$E$. В статті йдеться про те, що справи в компанії, яка у 2022 році з тріумфом вийшла на біржу і вартість якої оцінювалася у мільярд доларів США йдуть дуже погано.

Через п’ять місяців після того, як FAZE стали публічною компанією, ціна їх акцій впала з 10 доларів до 2, а станом на 30 вересня на рахунках компанії залишалося лише 43,9 мільйонів доларів, що при поточних витратах може вистачити лише до листопада 2023 року. 

Перед виходом на біржу FAZE провели потужну рекламну кампанію, головним амбасадором якої став відомий репер Снуп Догг. Forbes повідомляє, що залучення такого амбасадора коштувало FAZE чималих грошей. Снуп Догг отримав від організації акції на суму 1,9 мільйона доларів та місце в раді директорів, також акції на 248 000 доларів отримали компанії його сина, дружини та менеджерів. 

Після виходу на біржу акції FAZE почали зростати і на піку торгувалися по 20,08 доларів США, проте пізніше виявилося, що близько 74 мільйонів інвестицій зазнали дефолту, а 92% інвесторів SPAC, з яким FAZE зливався при виході на біржу, вирішили викупити свої інвестиції за готівку, а не обміняти на акції FAZE, в результаті чого з трастового рахунку клубу було вимито 159 мільйонів доларів. 

Після цього акції клубу різко впали і зараз компанія оцінюється приблизно у 150 мільйонів доларів США.

Forbes пише, що фінансовий звіт за третій квартал малює картину того, як у компанії швидко закінчуються гроші. Оскільки FaZe ніколи не була прибутковою, вона завжди використовувала зовнішні інвестиції для фінансування своєї діяльності. Масовий розпродаж акцій означав, що FaZe Holdings залучила приблизно 100 мільйонів доларів США в результаті злиття SPAC, менше половини від 218 мільйонів доларів, які вона прогнозувала минулої осені.

Основним активом FAZE є величезна аудиторія кіберспортивних команд та насамперед медійних членів клану, яка загалом нараховує 526 мільйонів підписників, проте Forbes справедливо відмічає, що велика частина цієї аудиторії дублюється, бо одна і та сама людина може бути одночасно підписана на багатьох членів FAZE CLAN, а також на кілька різних каналів — youtube, twitch, twitter, instagram, тобто реальна кількість людей, що слідкує за діяльністю клубу, значно менша. 

Ще однією слабкою ланкою є оцінка доходів клубу. Ще у 2019 році компанія повідомила, що максимальна сума від виграшів у турнірах і доходу від контенту, яку отримує компанія, становить лише 20% Це дуже впливає на кінцевий баланс, бо виходить, що з 48,6 мільйонів доларів загального доходу за перші три квартали 2022 року сама компанія отримала лише 14 мільйонів доларів.

У статті Forbes відмічають, що в останні роки бути компанією з планами на майбутнє та амбітною стратегією зростання, яка працює з величезними збитками, як Netflix, було якимось парадоксальним рецептом успіху. Однак FaZe стали публічною компанією у середовищі фондового ринку, де збиткові технологічні компанії раптово повертаються на землю, особливо якщо в них не виходить знайти шлях до прибутковості.

Важливе випробування на міцність для FAZE CLAN відбудеться у середині січня, саме тоді спливає шестимісячний термін блокування і таланти, співробітники та власники FAZE зможуть продавати свої акції.

Читайте також: «Ажіотаж навколо кіберспорту зникає, бо інвестори та спонсори втрачають інтерес», — на думку BLOOMBERG кіберспорт не виправдав очікувань

Материалы по теме

VCT EMEA 2023: дати, формат, розклад першого тижня та як дивитися

Регулярний сезон VCT EMEA 2023 розпочнеться 27 березня і триватиме до 19 травня, ігри відбудуться в середу (1x Bo3), четвер (2x Bo3’s) і п’ятницю (2x Bo3’s). Тиждень 1 буде винятком із цього правила: п’ять днів гри з понеділка по п’ятницю, з 2 Bo3 кожного дня, і всі команди гратимуть двічі.

Данило Zeus Тесленко планує відродити тег pro100 і шукає кандидатів на посаду CEO клубу

0

Легендарний капітан NAVI Данило Zeus Тесленко повідомив, що збирається відродити свою команду pro100 і шукає для неї CEO. В планах Зевса створити не тільки склад з CS:GO, а і склади з інших перспективних дисциплін.

Вийшла стаття про легенду української ігрової журналістики Алекса Птицю

0

В українському виданні Межа Медіа з’явилася чудова стаття про справжню легенду української журналістики Алекса Птицю. Ця була неймовірна людина, яку знали всі в ігровій тусовці України, а хто не був знайомий вживу, той все одно обов’язково десь бачив цього сивого бородатого експресивного журналіста у незмінній жилетці з неймовірною кількістю карманів.

Алішер Усманов «продав» компанії EPICENTR та ESFORCE AGENCY за ціною люксової автівки

Звіт російської групи компаній VK повідомляє, що холдинг путінського олігарха Алішера Усманова продав не тільки клуб Virtus.pro, а інші компанії, які ще нещодавно входили до його складу.