Мой кабинет

Для активации аккаунта, перейдите по ссылке, отправленной на Ваш электронный адрес

При изменении почты на Ваш текущий адрес будет отправлено письмо для подтверждения изменения.
Новый адрес не будет активирован до подтверждения со старого адреса.
Выйти

Скільки кіберспорту років спитаєте ви? За деякими джерелами можна вважати, що вже 50! Розповідаємо, з чого все починалося.

19 жовтня 1972 року відбувся перший в історії турнір з відеоігор. Організатором турніру стала Лабораторія штучного інтелекту Стенфордського університету. 

Двадцять чотири учасники зібралися цього дня, щоб позмагатися в грі під назвою Spacewar!, головним призом якої була річна підписка на журнал Rolling Stone. Цей турнір вивів відеоігри з тіні та з часом зробив кіберспорт хоббі і навіть професією. 

Spacewar! була однією з перших відомих цифрових комп’ютерних ігор. Її створив Стів Рассел за участю Мартіна Греца та Вейна Вітенена, які об’єдналися в неформальну творчу групу під назвою Hingham Institute.

У Spacewar! беруть участь двоє гравців, кожен із яких керує своїм космічним кораблем. Вони маневрують у невагомості поряд з гравітаційною криницею зірки. На початку на борту кожного є деякий запас палива для маневрування та кілька торпед. Якщо корабель стикається із зіркою, іншим кораблем або в нього потрапить торпеда, він гине. Гравець може у будь-який час використовувати функцію переходу в гіперпростір для «стрибка» у випадкове місце на екрані, але такий перехід може знищити корабель, і з кожним використанням ймовірність втрати корабля збільшується. Спочатку гра керувалася перемикачами на самому PDP-1, але згодом Боб Сандерс вигадав і створив ранній геймпад, що зробило керування зручнішим та покращило ігровий процес.

Spacewar! — Одна з найважливіших і впливових ігор в ранній історії комп’ютерних ігор. Вона стала популярною у 1960-х роках настільки, що була встановлена ​​практично на всіх комп’ютерах PDP-1. Spacewar! портувалася на інші комп’ютерні платформи і надихнула багатьох на створення інших електронних ігор.

У березні 2007 року газета «Нью-Йорк таймс» повідомила, що Spacewar! була включена до списку десяти найважливіших відеоігор всіх часів, так званого «ігрового канону», і які було запропоновано заархівувати в Бібліотеці Конгресу.

Материалы по теме