Мой кабинет

Для активации аккаунта, перейдите по ссылке, отправленной на Ваш электронный адрес

При изменении почты на Ваш текущий адрес будет отправлено письмо для подтверждения изменения.
Новый адрес не будет активирован до подтверждения со старого адреса.
Выйти

Головний портал з CS:GO HLTV.org зробив надзвичайно круте і цікаве дослідження, на основі якого було опубліковано статтю “Коли наступає пік гравців у Counter-Strike?”

Ми переклали для вас цей чудовий матеріал. Обов’язково приділіть йому увагу, бо він того вартий.


Старість приходить до всіх нас, навіть до найкращих гравців. Тож ми подумали, що настав час перевірити, чи є закономірність між віком і ігровим результатом. 

CS:GO, як ви могли помітити, не є традиційним видом спорту. Для цього не потрібні елітні аеробні результати чи величезний рівень фізичної сили. Тим не менш, такі фізичні фактори, як час реакції та психологічни фактори, що впливають на мотивацію, важливі навіть для кіберспортсменів.

Дослідження 2014 року зробило наукову основу для цього твердження, виявивши, що «когнітивно-моторна функція» середнього гравця в StarCraft починає знижуватися у віці 24 років. Але чи вірно це для професійних гравців у Counter-Strike? Нік “⁠nitr0⁠” Каннелла нещодавно сказав Dust2.us, що він “чесно [не] думає, що вік має велике значення […] Я не бачу жодних ознак того, що [Richard “⁠shox⁠” Papillon] стає гіршим. Я думай, що ти просто граєш, поки не відчуєш, що більше не хочеш грати, а вік — це лише число».

Отже, про що говорить статистика? Чи правий nitr0, вважаючи, що вік справді є просто числом? Або всежтаки у професійних гравців є певний «золотий вік»?

KPR проти віку всіх 79 найкращих гравців TOP-20 HLTV. «Вік» = вік на кінець календарного року. Враховуються лише роки з 25 картами проти TOP 20 за календарний рік.

По-перше, трохи про методологію: більша частина цієї статті використовує кар’єру гравців HLTV з Top 20 рейтангу року, які, як правило, є зірковими гравцями топових команд.

Це було зроблено з двох причин: для зменшення розміру вибірки, щоб зробити збір даних простішим, і тому, що виміряти вплив зіркових гравців, які потрапили в список TOP 20, набагато легше. 

Якщо порівняти KPR кожного гравця з TOP 20 HLTV в історії CS:GO, починаючи з 2015 року, то спостерігається чітка тенденція до зниження цього показника з віком. На вершині таблиці лідерів із середнім показником 0,74 KPR знаходяться 20-річні. Найгірший вік  — найстарший, 29 років, що має 0,65 KPR.

В принципі це те, що ми й очікувати, хоча пік в 20 – це трохи раніше, ніж можна було уявити.

З точки зору розміру вибірки (тобто кількості гравців, які зіграли понад 25 карт у TOP 20 найкращих матчів у кожному віці), ми бачимо більш адекватний підйом і падіння, майже як крива Белла, з піком у 24 роки:  дослідження у StarCraft II показало, що наша когнітивна моторна функція починає знижуватися після цього віку.

Використовуючи це, ми можемо встановити (дуже приблизно) період піку продуктивності у віці від 20 до 24 років. Для доведення цьго припущення розглянемо деякі відомі приклади:

Кар’єра Крістофера «⁠GeT_RiGhT⁠» Олесунна, Кенні «⁠kennyS⁠» Шруба, Олофа «⁠olofmeister⁠» Кайб’єра та Марсело «⁠coldzera⁠» Девіда, здається, відповідає цій ідеї «золотого періоду». kennyS виповнилося 25 років у 2020 році, і це був перший рік, коли він опустився нижче 0,72 за показником KPR. Для Олофмейстера падіння настало в рік його 26-річчя – показник його KPR впав з 0,73 до 0,66. Пік Coldzera тривав на рік довше і впав до 0,67 у рік, коли йому виповнилося 27 років.

Є винятки: такі гравці, як Неманья «⁠huNter-⁠» Ковач, Рафаель «⁠saffee⁠» Коста та Вальдемар «⁠valde⁠» Бьорн Ванґсо, вийшли на топовий рівень у віці 20 років, тоді як у Маркуса «⁠Kjaerbye⁠» К’єрбю вже був зірковим гравцем Dignitas протягом року, перейшов в Astralis, а потім здобув титул MVP до свого 19-річчя. А Патрік «⁠f0rest⁠» Ліндберг навпаки довше за більшість кидав виклик віку, зберігаючи статус одного з найкращих у світі більше десяти років і ніколи не показував «поганий» KPR.

Абай «⁠HObbit⁠» Хасенов, здавалося, зник з поля зору після меремоги Gambit на мейджорі, але повернувся до форми як досвідчений член нової ери для організації. Олександр “⁠s1mple⁠” Костилєв ніколи не опускався нижче 0,8 і, схоже, не скоро це зробить.

Але, зрештою, ці гравці – це лише винятки. f0rest — єдиний гравець, який у нашій вибірці зафіксував понад 0,70 KPR проти TOP 20 суперників у віці 30 років. Жоден гравець не увійшов до списку TOP 20 гравців світу після досягнення 29 років; Єдиними, хто зробив це у 28 років, були f0rest і Філіп “⁠NEO⁠” Кубськи, двоє з найкращих гравців усіх часів.

Звичайно, це не означає, що гравці раптово втрачають усі здібності на свій 25-й день народження. Найчастіше це повільний спад, але стабільний спад. І враховуючи, що Ніколаю «⁠device⁠» Рідцу 26, Ніколі «⁠NiKo⁠» Ковачу 25, а s1mple 24, це ставить під питання, як довго ці суперзірки можуть зберігати свій надлюдський рівень.

2021 рік для device⁠ у його 26 років був найгіршим у каряєрі. Дані дослідження і приклад більшості гравців свідчать про те, що таке падіння важко зупинити.

Проте було б нерозумно припускати, що Девайс пішов на спад. Девайс цілком міг би повернутися після провального 2021 року, щоб стати знову топовим гравцем і буди на вершигі аж до своїх 30 років. Але звісно повернутися в ТОР можуть не всі. Мотивація так само важлива, як і вміння. Переважній більшості гравців важко зберегти зіркову силу до кінця періоду від 20 до 30 років.

Давайте поміркуємо, що робити гравцям, коли почнеться цей спад. GeT_RiGhT та f0rest пішли на м’яку пенсію у Dignitas, коли не змогли виправдати свої зіркові ролі в NIP, але це не єдиний шлях. Перехід від ролі зірки до ролі підтримки – це ще один шлях, яким чудово слідує Олофмейстер, який виграв сім трофеїв у складі FaZe на ролі підтримки. Є і інші приклади наприклад nitr0 та Shox.

coldzera, Ден «⁠apEX⁠» Мадесклер і Робін «⁠flusha⁠» Ренквіст пішли іншим очевидним шляхом, вони стали капітанами в своїх командах. Річард “⁠Xizt⁠” Ландстрем тепер є тренером Heroic.

Втрата вміння бути фраглідером не означає автоматично зниження впливу, навіть для тих гравців, які звикли бути на вершині таблиці результатів. Однак це вказує на те, що з віком більшість гравців не можуть підтримувати високі показники ефективності, які у нах були у 20-25 років і їм треба змінюватись, змінювати свої ролі для того, щоб продовжувати грати на професійній сцені.

Цей процес переходу зіркових гравців до різних ролей є вирішальним для здоров’я сцени, оскільки ветерани передають свій досвід новому поколінняю. Дивлячись на сьогоднішні TOP 20 команд, включаючи менш результативних по фрагам гравців, ми бачимо ефект цього:

Як і слід було очікувати, інгеймлідери в середньому старші за найрезультативніших гравців у TOP 20, а Марко «⁠Snappi⁠» Пфайффер та Фін «⁠karrigan⁠» Андерсен, вже далеко за межами “золотого періоду” – їм за 30.

20-річний Владислав «⁠nafany⁠» Горшков порушує цю тенденцію, але це виняток, в цілому для ролі лідера вміння набивати багато фрагів є другорядним. Ріфлери та снайпери відображають ту саму тенденцію, що спостерігалася у зіркових гравців минулих років: вони в основному мають вік від 20 до 25+ років.

Якщо говорити про склад команди, це має деякі цікаві наслідки. Склад команди Natus Vincere виглядає ідеальним бо він знаходиться у віці від 20 до 24 років, як і у команди Outsiders. Усі стрілки Heroic перебувають у «золотому періоді» з лідером у грі Каспером «⁠cadiaN⁠» Мёллером за його межами, що може бути ще кращим способом побудувати «ідеальну» команду.

Зрозуміло, що це не ідеальний аналіз; зрештою, вік не дорівнює досвіду. Недосвідченість Heroic та Players у змаганнях на лані, спричинена COVID, свідчить про те, що їхні зіркові гравці перебувають на початку своїх піків, а не в середині, як показує ця діаграма. Такі гравці, як huNter– і NiKo, здається, в середині своїх пікових років. Найкраща команда у світі, FaZe, поєднує досвід ланів та гри на сцені Håvard “⁠rain⁠” Nygaard і Karrigan грають з тріо молодих зірок у віці 20 років, що, можливо, є навіть кращим стилем композиції, ніж Heroic, які, є враження, страждають під тиском гри на сцені.

Ще одна річ, яку слід враховувати, це те, що гравці молодше 20 років, як правило, роблять фраги так саме добре, якщо не краще, ніж більш дорослі гравці, але до 20 років вони рідко потрапляють у ТОР 30 команд світу і відповідно на великі турніри, які тут враховуютья, а значить і у ТОР 20 гравців світу. 

Але для таких, як Валерій «⁠b1t⁠» Ваховський, Ілля «⁠m0NESY⁠» Осипов і Шахар «⁠flameZ⁠» Шушан, які вже є зірковими гравцями професійного рівня, не зрозуміло, я довго вони будуть продовжувати вдосконалюватися і коли в них почнеться спад. Є приклади гравців, які досягли топового рівня в підлітковому віці і не змогли його втримати чи покращити: 2014 рік Джеспера «⁠JW⁠» Вексселла був його найкращим статистичним роком за KPR, як і 2016-й К’єрбай. Піки гравця за своєю суттю унікальні; ми лише намагаємося встановити загальні рамки для більшості гравців.

Однак це не означає, що ми повинні радіти недосконалій моделі. Можливе рішення полягає в тому, щоб подивитися, як довго гравець був «активним» у CS та топовому рівні, а не на його вік?

Справедливо очікувати, що мотивація гравця, а значить і результативність впадуть після п’яти років змагань високого рівня, незалежно від того, чи їм буде 22 чи 29, коли вони досягнуть цієї позначки.

Кожна крапка вказує, як довго триває кар’єра гравця з TOP 20, від дебютантів b1t до ветеранів Шокса та Пітера «⁠dupreeh⁠» Расмуссена. Рік вважається «активним», коли гравець зіграв 25 карт проти суперників з TOP 20 рейтингу (або 50 карт на LAN в 2013 і 2014 роках).

Як бачимо, наші TOP 20 гравців починають виходити на пенсію щонайменше через п’ять років у змаганнях топового рівня (помаранчева крапка на трьох роках – sergej⁠, який вибув з топового рівня, але насправді не вийшов на пенсію). Однак стільки ж гравців продовжують свою кар’єру після п’ятирічної позначки і достатньо гарні, щоб залишатися на ТІР-1 рівні. Для таких гравців, як shox, dupreeh і apEX, 2022 рік стане 10-м роком «діяльності» на ТІР-1 сцені в CS:GO; вони пройшли свій «пік» з точки зору фрагерів, але залишаються мотивованими — і, що важливіше, хорошими достатньо, щоб зберегти місце в команді рівня ТІР-1.

Однак ці ветерани представляють невелику вибірку. Незважаючи на те, що ці винятки помітні, ми не повинні вважати, що це норма; кожна кар’єра унікальна, кожен рік впливає на кожного гравця по-різному. Через це ми повинні бути обережними, говорячи про «мотивацію» у спрощених термінах. Як зазначив Елліот Гріффітс, зниження продуктивності так само ймовірно призведе до втрати мотивації, як і навпаки. Це все трохи схоже на вічну ділему «курка чи яйце», тому важко стверджувати, що роки професійної гри є важливішими за вік, як показник.

Повертаючись до віку, давайте порівняємо вік всіх гравців, включаючи геймлідерів та звичайних гравців команди. Якщо взяти лише найкращі склади, ті, хто вигравав мейджори, то середній вік складу становить 23,11, а медіана 22,79. Лише 12,5% основних переможців досягли свого 26-річчя, коли вони підняли трофей, з колосальних 75% у віці від 20 до 24 років. І це за весь час, навіть якщо врахувати досвідчених лідерів у командах.

Gambit — єдина команда, яка виграла мажор, коли їхній середній вік був вище 25

Counter-Strike ще дуже молода гра, принаймні в порівнянні з традиційними видами спорту. Запровадження кращого добробуту гравців і більш ефективного графіка тренувань може зменшити вигорання і продовжити кар’єру середнього гравця на кілька років. apEX нещодавно сказав 1PV, що в його розквіті було «неможливо не награти 100 годин за останні два тижні», що, безсумнівно, є неприйнятним для десятирічної кар’єри.

Але зрештою покращення умов і оптімізація тренувального процесу лише відкладає неминуче. Ми не знаємо коли, але залишиться в минулому навіть пік s1mple, Mathieu “⁠ZywOo⁠” Herbaut і NiKo.

Вік може бути просто цифрою, але це число, яке дає нам розумний орієнтир, коли скіл гравця піде на спад. Незалежно від того, чи спричинено це непрямими факторами, такими як мотивація, чи прямими, як-от скорочення часу реакції, але зрозуміло, що не є співпадінням той факт, що професійні гравці досягають свого максимума у віці між 20 та 25 роками. 

Завжди будуть гравці, які проявили себе піздно і молоді вискочки, але це не означає, що вік не має значення. Насправді, це лише робить винятки більш вражаючими; f0rest, який залишився на вершині так довго, справедливо підноситься ком’юніті, але навіть йому врешті довелося зробити крок назад.

Та сама доля спіткає і зірок 2022 року, незалежно від того, наскільки професійним був їхній режим, підхід до тренувань чи інші фактори, але одне можна сказати точно: до того як це станеться ще пройде деякий час.


Коментар Gameinside: Дана стаття є вражаючим прикладом крутої аналітики, якої так не вистачає у вітчизняному кіберспорті, інформаційне поле якого наповнене лише дурними картинками в телеграм, мемами, результатами матчів та цитатами з твіттеру. 

Мене завжди цікавило, як саме вік впливає на кіберспортивні результати і от перед нами перший дійсно гідний матеріал – серйозне дослідження, яке, хоча і залишає деякі питання, але наочно показує, що вік у кіберспорті має не менше значення ніж у традиційному спорті. 

Материалы по теме

Монгольські команди виграли три з чотирьох перших місць на Чемпіонаті Світу з PUBG Mobile. Підсумки турніру

Монгольські команди повністю домінували на PUBG Mobile Global Championship 2023, фінальна частина якого відбулася в Стамбулі. 50 команд з усього світу боролися за престижний титул і три мільйони доларів США, проте саме гравці з Монголії увезли в безкрайні степи основну частку призового фонду.

Nigma Galaxy розгромили NAVI Javelins в фіналі ESL Impact League Season 4. Турнір дивилося в 10 раз менше людей, ніж рівнозначний чемпіонат з VALORANT

0

Nigma Galaxy стала переможцем ESL Impact League Season 4 Finals, у фіналі російська команда розгромила польський склад NAVI Javelins.

Zyw0o вдвічи обійшов s1mple у голосуванні за звання найкращого гравця на думку уболівальників

0

HLTV проводять опитування, кого читачі вважають головною зіркою Counter-Strike. До списку потрапили лише чотири гравці, які є безумовними лідерами збірного рейтингу, якщо рахувати всі роки існування рейтингу ТОР-20 HLTV.

Відбулася церемонія The Game Awards 2023. В усіх п’яти кіберспортивних номінаціях перемогли ігри Riot Games

Відбулося церемонія нагородження премією The Game Awards 2023. Церемонія проводилася вже в десятий раз, на відміну від Esports Ewards дана премія охоплює не тільки кіберспорт, а насамперед ігрову індустрію, проте включає в себе і кілька кіберспортивних номінацій.x