Мой кабинет

Для активации аккаунта, перейдите по ссылке, отправленной на Ваш электронный адрес

При изменении почты на Ваш текущий адрес будет отправлено письмо для подтверждения изменения.
Новый адрес не будет активирован до подтверждения со старого адреса.
Выйти

Вчені з Норвезького університету фактично поставили хрест на ствердженні, що правило «в здоровому тілі здоровий дух» працює і в кіберспорті. Дослідження університету в цілому показало, що на короткій дистанції зайва вага — це погано, але товсті спортсмени більш витривалі та показують кращі результати на затяжних змаганнях.

Джерелом даних для вчених послужив спеціальний ресурс, що агрегує статистику про всі ігри та чемпіонати з CS:GO. Для оцінки ІМТ за фотографіями профілів гравців автори використали спеціальну технологію штучного інтелекту, яка раніше була перевірена у дослідницьких експериментах. З’ясувалося, що надмірна вага сприяє погіршенню результатів гравців у короткостроковій перспективі. Однак виявилося, що у випадку найдовших матчів гравці з важким ступенем ожиріння перевершували всіх інших у результатах.

Підвищена ефективність людей з ІІІ ступенем ожиріння при виконанні тривалих завдань може бути пов’язана, як вважають вчені, з більш високою імпульсивністю, яка вважається однією з причин ожиріння, а також ігрової залежності. Інше пояснення може полягати в тому, що люди з ожирінням споживають більше калорій, що допомагає їм долати тривалі випробування.


Коментар Gameinside: Дослідження стало своєрідною індульгенцією для всіх, хто має зайву вагу в кіберспорті. Тепер у них є чітке пояснення чому — для покращення витривалості!

В результаті дослідження норвежців ми отримали своєрідний парадокс, яких ставить між поняттями спорт і кіберспорт не знак рівняння, а навпаки, знак нерівності. В той час, як витривалість в традиційному спорті базується на гарній фізичній формі, в кіберспорті витривалість фактично базується на ожирінні, тобто поганій фізичній формі.

Мозок не дорівнює тіло — це треба давно визнати, а кіберспорт — це мозкова активність і до фізичного стану організму вона має мало відношення. Хто не вірить, просто подивіться, скільки товстунів грало і грає на топовому рівні в CS. Один з них навіть на титульній фотці цієї новини.