Мой кабинет

Для активации аккаунта, перейдите по ссылке, отправленной на Ваш электронный адрес

При изменении почты на Ваш текущий адрес будет отправлено письмо для подтверждения изменения.
Новый адрес не будет активирован до подтверждения со старого адреса.
Выйти

Згідно зі звітом незалежного журналіста та колишнього автора ESPN Джейкоба Вульфа, команди Overwatch League та Call of Duty League винні Activision Blizzard до 420 мільйонів доларів. Відмінною особливістю кіберспорту від Blizzard є франшизна система, за якою місця у турнірах команди мають купувати за десятки мільйонів доларів.

Ліга Overwatch була важливим проектом для Blizzard з самого початку. На відміну від інших кіберспортивних змагань Ліга була побудована за принципами традиційного спорту з його командами, що прив’язані до певних міст планети, наприклад як Boston Uprising, яка раніше належала компанії Kraft, або Houston Outlaws, які належать Beasley Media Group. Activision Blizzard також спробувала відтворити подібну систему і в Call of Duty League.

Нові клуби, що вступають до Overwatch League, зіткнулися з витратами на викуп слотів, що перевищують 20 мільйонів доларів на додаток до щорічних зборів за участь, але Activision Blizzard призупинила ці платежі у зв’язку з початком Covid-19, та чекає на погашення восени 2022 року. Згідно з джерелами Вольфа, команди Overwatch і Call of Duty League, як і раніше, винні компанії з цих невиплачених внесків від 390 до 420 мільйонів доларів в обох лігах.

Зараз Activision Blizzard не в найкращому положенні для інвестування. Висока вартість входу у турніри ускладнює залучення інвесторів для розширення франшизи. Також компанія відчуває труднощі з утриманням власників команд, що вже існують. Роберт Крафт, власник New England Patriots, мабуть, був переконаний самим Боббі Котіком вкласти кошти в Boston Uprising як власник-засновник Ліги. З того часу компанія Крафта переклала більшу частину тягаря відповідальності на групу Oxygen Esports.

Також Activision Blizzard стикнулася з виходом частини спонсорів після того, як у компанії вибухнув скандал про домагання на робочому місці. Такі компанії як Coca-Cola та State Farm, відмовилися від спонсорування ліг наприкінці минулого року.

Напередодні запуску свого п’ятого сезону цієї весни Ліга щосили намагалася знайти спонсорів, ситуація погіршується й через те, що гравцям не надто сподобалися Call of Duty Vanguard та Overwatch 2. 

Подібна ситуація ставить кіберспорт Activision Blizzard під велику загрозу. Схоже бум, якій здійняли Блізи в Америці в 2018 році вже не можливо буде відродити. 

Читайте також про нову LGBT колекцію мерчу від Blizzard.

Материалы по теме

Як Blizzard знищували власний кіберспорт. Останнім став Overwatch

Колись Blizzard була одним з локомотивів світового кіберспорту. Компанія розробляла ідеальні кіберспортивні ігри, шліфувала їх до неперевершеного балансу співпрацюючи з кіберспортсменами, а з часом почала будувати іноваційні кіберспортивні структури, які мали стати майбутнім індустрії кіберспорту.

Blizzard вибачила борги власникам команд Overwatch League на сотні мільйонів доларів

Blizzard списали всі борги власникам франшизних команд Overwatch League, про це повідомило одразу кілька джерел. Усього в лізі задіяно 20 команд-партнерів і раніше повідомлялося, що разом вони заборгували розробнику гри близько 400 мільйонів доларів США.

Activision Blizzard швидко втрачає гравців після падіння інтересу до Warzone 2 та Overwatch 2

Activision Blizzard швидко втрачають гравців і гроші на тлі падіння інтересу до своїх освновних шутерів.  Випуск Warzone 2 та Overwatch 2 допоміг компанії встановити рекорд за кількістю гравців наприкінці минулого року, але фінансові результати першого кварталу 2023 року показали, що все не дуже гарно.

Мінюст США подав позов на BLizzard за обмеження максимальних зарплат кіберспортсменів в лігах по CoD та Overwatch

0

Міністерство Юстиції США подало позов на Activision Blizzard, а останні погодилися на мирову угоду для врегулювання спору. Претензії до видавця ігор виникли через кіберспорт, а саме через обмеження, які компанія наклала на зарплати гравців у своїх франшизних лігах Call of Duty League та Overwatch League.