Мой кабинет

Для активации аккаунта, перейдите по ссылке, отправленной на Ваш электронный адрес

При изменении почты на Ваш текущий адрес будет отправлено письмо для подтверждения изменения.
Новый адрес не будет активирован до подтверждения со старого адреса.
Выйти

Згідно зі звітом незалежного журналіста та колишнього автора ESPN Джейкоба Вульфа, команди Overwatch League та Call of Duty League винні Activision Blizzard до 420 мільйонів доларів. Відмінною особливістю кіберспорту від Blizzard є франшизна система, за якою місця у турнірах команди мають купувати за десятки мільйонів доларів.

Ліга Overwatch була важливим проектом для Blizzard з самого початку. На відміну від інших кіберспортивних змагань Ліга була побудована за принципами традиційного спорту з його командами, що прив’язані до певних міст планети, наприклад як Boston Uprising, яка раніше належала компанії Kraft, або Houston Outlaws, які належать Beasley Media Group. Activision Blizzard також спробувала відтворити подібну систему і в Call of Duty League.

Нові клуби, що вступають до Overwatch League, зіткнулися з витратами на викуп слотів, що перевищують 20 мільйонів доларів на додаток до щорічних зборів за участь, але Activision Blizzard призупинила ці платежі у зв’язку з початком Covid-19, та чекає на погашення восени 2022 року. Згідно з джерелами Вольфа, команди Overwatch і Call of Duty League, як і раніше, винні компанії з цих невиплачених внесків від 390 до 420 мільйонів доларів в обох лігах.

Зараз Activision Blizzard не в найкращому положенні для інвестування. Висока вартість входу у турніри ускладнює залучення інвесторів для розширення франшизи. Також компанія відчуває труднощі з утриманням власників команд, що вже існують. Роберт Крафт, власник New England Patriots, мабуть, був переконаний самим Боббі Котіком вкласти кошти в Boston Uprising як власник-засновник Ліги. З того часу компанія Крафта переклала більшу частину тягаря відповідальності на групу Oxygen Esports.

Також Activision Blizzard стикнулася з виходом частини спонсорів після того, як у компанії вибухнув скандал про домагання на робочому місці. Такі компанії як Coca-Cola та State Farm, відмовилися від спонсорування ліг наприкінці минулого року.

Напередодні запуску свого п’ятого сезону цієї весни Ліга щосили намагалася знайти спонсорів, ситуація погіршується й через те, що гравцям не надто сподобалися Call of Duty Vanguard та Overwatch 2. 

Подібна ситуація ставить кіберспорт Activision Blizzard під велику загрозу. Схоже бум, якій здійняли Блізи в Америці в 2018 році вже не можливо буде відродити. 

Читайте також про нову LGBT колекцію мерчу від Blizzard.

Материалы по теме

Call of Duty League змінює правила і стає максимально лояльною до своїх клубів

0

Організатори Call of Duty League вирішили кардинально змінити підхід до кіберспорту в грі. Нові правила допоможуть реанімувати дисципліну і сприятимуть її розвитку. Інновації виглядають просто революційно!

Власники команд і професійні гравці в Call of Duty судяться з Activision Blizzard і вимагають відшкодування 680 мільйонів доларів

Власники команд і професійні гравці в Call of Duty судяться з Activision Blizzard, звинувачуючи розробника CoD в монополізації кіберспорту по їх улюбленій грі.

Microsoft звільнили 80% працівників кібертивного підрозділу Activision Blizzard

Microsoft продовжує звільняти працівників придбаної нею Activision Blizzard, причому особливо потужного удару зазнав відділ кіберспорту, де звільнили 80% співробітників. За інформацією від обізнаних людей, які працюють в компанії, в кіберспортивному відділі залишилося лише 12 осіб.

Microsoft звільняють 1900 працівників ігрового підрозділу, в тому числі директора і головного дизайнера Blizzard

Microsoft звільнить 8% свого ігрового підрозділу, що становить 1800 працівників. Величезне звільнення відбувається через кілька місяців після історичного придбання софтверним гігантом Activision Blizzard.