Мой кабинет

Для активации аккаунта, перейдите по ссылке, отправленной на Ваш электронный адрес

При изменении почты на Ваш текущий адрес будет отправлено письмо для подтверждения изменения.
Новый адрес не будет активирован до подтверждения со старого адреса.
Выйти

Нещодавно забанені Valve гравці написали відкритого листа, де спробували виправдатися та послабити хейт, який останнім часом на них ллється зі сторони спільноти Dota 2. У величезному тексті гравці повністю визнають свою провину у грі на чужих акаунтах в офіційних матчах, на які робилися ставки, розповідають, як обходили перевірки суддів турнірів та повністю відкидають причетність до підставних матчів.

Судячи з усього гравці намагаються створити позитивний імідж, викликати співчуття ком’юніті і зробити все, щоб змусити Valve пом’якшити покарання з довічного на тимчасове. 

Пропонуємо вашій увазі переклад їх звернення.

Звернення дискваліфікованих довічно гравців

Привіт хлопці. Останнім часом ми бачимо величезну кількість коментарів від медіа-особистостей та від простих хлопців, мовляв, «ТАК ЇМ ВСІМ І ТРЕБА, ВИ ВСІ ЗЛИВАЛИ МАТЧІ, ФУУУ, НА БУТИЛКУ» тощо. Нам справді неприємно, що така думка про нас ходить у ком’юніті, тож хочемо трохи пролити світло на це все. Ролик, я думаю, ви вже бачили, там хлопці розповідають, як узагалі сталося те, що сталося.

І так, такий прецедент був, справді склад Luna грав на місці S9. Але читати все інше, що зараз летить на нашу адресу, і мовчати просто неможливо. Чомусь кожен вирішив, що хоче перебрати загалом усі чутки, які ходили про гравців. І у поточному контексті все це виставляють як якісь факти.

Не звертатимуся до когось конкретного, але ці особи і так зрозуміють, кому адресовано наступне запитання: «А якби на нашому місці були ваші друзі, ви так само поводилися б?».

Як я зрозумів, вся ця історія почалася з нашого дизайнера та повідомлень йому від Сенсича. Смішніше ситуації не вигадаєш, якщо чесно. Я можу зрозуміти, що про нього ходять якісь історії і він сам створює собі такий образ, але як можна було повірити цій людині, я не знаю. Тут він потрапив пальцем у небо, і частково через нього все це й закрутилося.

Ми, звісно, не знімаємо вини з нас самих. Тільки ми винні у всій цій каші, яку заварили. За жодних умов не можна було робити те, що ми зробили, але така ось склалася ситуація. Ще раз просимо вибачення перед усіма вами за такий огидний інцидент.

Однак ми хочемо ще раз сказати: з якими ставками ми не зв’язувалися, ніхто не заходив на матчі з метою програти, жодних «своїх» людей ніде у нас не було. Все це домисли та чутки, що виникають на ґрунті скандалів. І я хочу попросити не кидатись у нас цим. Ми самі знаємо, що зробили, але читати дедалі більше звинувачень на нашу адресу дуже і дуже складно, особливо коли ми вже розповіли, як усе було.

А як взагалі з усім цим пов’язаний Sensibility, або в народі «Свиня»? (Його серйозно майже так звати.)

Відповідь проста – Сенсич з нами не пов’язаний взагалі ніяк. Просто немає зв’язку, як і майже з будь-якими іншими гравцями. Він сидить і пише у себе в ТГ: «Інсайди, ПРАВДУ ПРО 322, зливи та інше». 99% з цього повний фейк та вкидання.

Як зазвичай діє цей пан:

1. Дивиться на турнір і вибирає склад, який сам по собі виглядає слабшим за всіх або багатьох. Дуже бажано, щоб у складі були хоч якісь люди, яким він може написати, або в нього є спільні знайомі.

2. Вкидає «ПРИВАТНУ ЗАЛІЗОБЕТОННУ ІНФОРМАЦІЮ» і продає її в групі. І найсмішніше, що хтось справді це купує. Уявіть, ви маєте доступ до такої інформації та можете просто зайняти фінанси та заробити велику суму. Чи станете ви давати цю інформацію у відкритий доступ? Підвищувати ризики, привертати увагу? А він усе це виправдовує: «ДІЛЮСЯ ІНФОРМАЦІЄЮ З НАРОДОМ, ЩОБ ВСЕ МОГЛИ ПІДЗРАБИТИ». Ось із таких вкидань від людини і виходить підозріла активність на багатьох матчах. Тобто, якщо будь-який букмекер подивиться спочатку на свою статистику ставок, потім на «інформацію» у ТГ-каналі даного пана, то знайде зв’язок між аномальними ставками та цими вкиданнями.

3. Як тільки ставка програється або виникає ризик програшу, людина всіма правдами та неправдами намагається скасувати цю саму ставку. Ситуація з Йондом та повідомленням йому «Проти вас грають із обсом» – це неймовірна провокація. Так, у цьому матчі ми грали нечесно, але про це він не міг знати жодним чином і просто вирішив спровокувати команду відмовитись від матчу, тим самим скасувати ставку. Те саме було в недавньому матчі з Witch Kings, де він намагався домовитися з гравцем, але йому сказали іти кудись подалі. Він все одно продав інформацію про цей матч і став загрожувати гравцям у стилі «я маю записи розмов, де ви обговорюєте можливість 322, дайте мені зайти в гру, або я все це зіллю». Кому цікаво, можете подивитися.

Чому Sensibility взагалі став щось писати про нашу команду?

Тут все дуже смішно. Просто та складно одночасно. Хтось продав йому «інформацію» щодо матчу, мовляв, ми зливатимемо 2:0. Він одразу побіг продавати це у себе у ТГ-каналі. Ми, природно, ніяк із ним не пов’язані, зайшли грати (подробиці всі вже й так знають), виграли опонентів. Грали на перемогу, намагалися, як завжди. Обсів, читів і подібного в нас, звичайно, не було, це людина з голови вигадала.

І оскільки він уже продав інформацію на цей матч, люди мають шанс ##### [програти] гроші з його наведення, він пішов влаштовувати цю клоунаду. Почав писати взагалі всім: гравцям, менеджерам, своїми вкидами зафорсував ворожу команду відмовитись від гри. Почав писати взагалі будь-яким випадковим людям про те, ЩО КОМАНДА S9 — ГІРША НА СВІТЛІ, ТРИ ДВА ДВА, ГРАЄ З ЧИТАМИ, ОБСОМ, ВСІМИ СМЕРТНИМИ ГРІХАМИ.

Як ви можете бачити з цього прикладу, тут він потрапив у крапку, але це один випадок на мільйон. Він завжди говорить те, про що не знає, причому у величезних кількостях і тонну різної інформації. Клянуся, ми чули навіть те, що ми купили слот на турнірі у якоїсь випадкової людини.

Якщо слот на турнір S9 отримала шляхом переговорів Бауиржана (Лілскрипа) з суддями та адміністраціями D2CL, де команда Luna Gaming потрапляє відразу в плей-офф завдяки результатам на минулих турнірах ліги, а S9 займають їх місце в групі. Ні про які теорії змови, які без шапочки з фольги навіть читати страшно, мови взагалі не йдеться. Цю інформацію можуть прокоментувати ті самі адміністратори ліги або представники EEE.

Тобто Сенсич – це досить екстраординарна особистість, яка намагається здаватися дуже важливою та знаючою. Насправді його багато хто вважає просто за сільського дурника. Діти, почуйте: все, що він робить, це #### [обманює] вас. Не вірте цьому ідіоту, ніколи не кидайте йому ні копійки, він так само намагається робити ставки по везінню (за рідкісним винятком). Все, що він вміє робити, це намагатися залякувати всіх своїми «ДРУЗЯМИ», «зв’язками», «пруфами» (які він невпинно фотошопить) та інше.

Саме його подібні дії і спровокували першу перевірку нашої команди представниками EEE.

А чому D2CL визнав вас невинними?

Скажу чесно: так, ми прямо обдурили представників турнірного оператора. Коли весь скандал закрутився і нас уже майже розкрили, сталося кілька моментів. Нам допомогли знайти або написали (погано вже пам’ятаю) софт, який візуально змінював текст на сайтах і в браузері стіму. Якщо на прикладі: саме для хрому це було таке розширення, яке змінювало значення коду сторінки на необхідне нам. Так було майже з кожним браузером, доступним на ПК.

Коли представники D2CL’а зайшли, ми вже заздалегідь були підготовлені, цей софт стояв у кожного з тих, кого перевіряли. Судді прийшли, ми при них заходили по черзі в розділ, де перевіряються логи, програма переписувала рядки на необхідні — і все. Хлопці подивилися, не побачили жодних інших входів на облікові записи, знизали плечима і дали вердикт – невинні.

Навіщо ми це все говоримо?

По-перше, щоб дати повне розуміння ситуації аудиторії, іншим гравцям, організаторам турнірів та іншим. Вже абсолютно нема чого втрачати, і ми хочемо скинути камінь з душі і розповісти, як все було насправді.

По-друге, ми хочемо допомогти закрити всі проломи та проколи у захисті змагань високого рівня. D2CL – це регулярна ліга із призовим фондом у 50 тисяч доларів. Не дуже схоже на підпільний турнір у комп’ютерному клубі за ящик пива, правда? Але, як бачите, за гравців з облікових записів грали інші, перевірки теж обійшли.

Сподіваємося, що цей прецедент візьмуть на замітку як Epic Esports Events, так і інші турнірні оператори. Все це було б набагато складніше зробити, якби на тих турнірах був банальний войс-чек, веб-камери тощо. Та й перевірки від представників могли бути набагато ретельнішими.

Після тієї зустрічі більшість досвідчених гравців, які дивилися записи, і так уже знали, хто саме грав цей матч, проте ці аргументи були проігноровані. Якщо раптом будь-якій організації цікаво поспілкуватися на тему «як захистити наш турнір краще», ми з радістю проконсультуємо їх.

І по-третє, ми хочемо звернутися до інших гравців. Хлопці, це лайно того не варте. Ось чесно. Наш приклад показує, чого може привести жадібність. Кожен із нас присвятив своє життя Доті, а зараз справа всього життя зруйнована через бажання підзаробити призових нечесним шляхом. Життя тир-2/3 дотера дуже складне, але це в жодному разі не виправдовує нас.

Не йдіть у все це, хлопці, просто не треба. Рано чи пізно все таємне стає очевидним. Надій на те, що Valve перегляне рішення дуже мало. Можливо, хтось із нас колись спробує, але це явно буде не скоро.

Єдине прохання до медіа, до гравців, до всіх небайдужих: допоможіть достукатися до Valve і допоможіть хоча б знизити термін бану Данилу [Кібер: Illusion]. Він молодий, ведомий. У цій ситуації він зробив дурість тим, що не розповів про це, але сам він нічого не робив і не знав. Ми втягнули його в це лайно за власною тупістю, це не повинно коштувати пацану кар’єри.

Ми говоримо тут все як є. Людина справді мала величезні проблеми з електрикою, про аккаунтшейринг до останнього моменту він взагалі нічого не знав. Просто повівся на прохання друзів і вибрав нас, а не себе. Якщо потрібно, можемо надати всі старі листування, і самі Valve можуть перевірити цю інформацію по входах тощо.

Насамкінець хочу сказати, що ми тільки починаємо усвідомлювати весь тягар нашого становища. Чесно, у перші 10 хвилин були думки лише у стилі «##### [Блін], як це взагалі?» і «Як таке могло взагалі статися?». Зараз уже потихеньку приходить усвідомлення, наскільки безглуздо це все було, наскільки дріб’язково, гидко і жадібно. Якби можна було повернути час, ми мільйон раз подумали б і відмовилися від цієї ідеї, а не зробили те, що зробили. Зараз уже нічого не вдієш, звичайно. Розумними постфактум може бути будь-який, складніше бути такими в моменті.

Деякі з нас спробують поговорити з Valve на тему повернення до про-сцени через кілька років, дехто вже здався і не хоче нічого.

Велике спасибі всім, хто висловився на нашу підтримку. Хочеться також висловити подяку і тим людям, які висловилися стримано і не звинувачували нас у всіх смертних гріхах, а просто сказали свою позицію. Ми це дуже цінуємо.

Всім дякую за увагу! Ваші Luna Gaming та S9.

Читайте також: Все про скандал G2 з російським прапором, реакція українців і що треба зробити, щоб цей сором не повторювався

Материалы по теме

Всі зміни, які на нас очікують в Counter-Strike 2

VALVE запустили окремий розділ сайту, присвячений Counter-Strike 2. На ньому є українськомовна версія, розповідається про нові можливості гри і анонсовано закрите тестування для обраних гравців.

VCT EMEA 2023: дати, формат, розклад першого тижня та як дивитися

Регулярний сезон VCT EMEA 2023 розпочнеться 27 березня і триватиме до 19 травня, ігри відбудуться в середу (1x Bo3), четвер (2x Bo3’s) і п’ятницю (2x Bo3’s). Тиждень 1 буде винятком із цього правила: п’ять днів гри з понеділка по п’ятницю, з 2 Bo3 кожного дня, і всі команди гратимуть двічі.

Данило Zeus Тесленко планує відродити тег pro100 і шукає кандидатів на посаду CEO клубу

0

Легендарний капітан NAVI Данило Zeus Тесленко повідомив, що збирається відродити свою команду pro100 і шукає для неї CEO. В планах Зевса створити не тільки склад з CS:GO, а і склади з інших перспективних дисциплін.

VALVE подала заявку на реєстрацію торгової марки CS2

0

Стало відомо, що VALVE подала заявку на реєстрацію торгової марки CS2. Фактично це означає, що компанія дійсно планує випустити другу частину Counter-Strike, проте не можна бути впевненим на 100 відсотків у тому, що це буде той самий CS:GO переведений на рушій Source 2.