Мой кабинет

Для активации аккаунта, перейдите по ссылке, отправленной на Ваш электронный адрес

При изменении почты на Ваш текущий адрес будет отправлено письмо для подтверждения изменения.
Новый адрес не будет активирован до подтверждения со старого адреса.
Выйти

Добігає кінця 2022 рік і вже можна відзначити, що він став поворотним в нестримному зростанні надій на світле майбутнє кіберспорту. Все частіше західні джерела ставлять під сумнів оптимістичні прогнози розвитку галузі, масла у вогонь підливає стрімке падіння акцій кіберспортивних компаній, які стали публічними, тобто вийшли на біржу.

Сьогодні ми вже писали про стрімке падіння капіталізації титану FAZE CLAN, проте це не єдиний клуб, який зазнав значних втрат. Видання Sports Business Journal повідомляє про падіння ціни акцій п’яти великих публічних кіберспортивних компаній. І хоча цього року падіння на ринку цінних паперів — це загальна тенденція, втрати кіберспортивних організацій можна назвати ледь не катастрофічним. 

У 2022 році ціни на акції кількох публічних кіберспортивних компаній впали більш ніж на 50%, зокрема:

  • Enthusiast Gaming (Luminosity, Vancouver Titans) (-82%)
  • OverActive Media (MAD Lions, Toronto Defiant и Toronto Ultra) (-82%)
  • Guild Esports (-62%)
  • GameSquare Esports (Complexity Gaming) (-54,1%)
  • Astralis (-44,2%)

Деякі експерти вважають, що падіння пов’язане насамперед з тим, що кіберспортивні клуби так і не навчилися заробляти гроші, також значний вплив спричинили скандали на криптовалютному ринку, з яким тісно співпрацює багато кіберспортивних організацій. Судячи з усього найближчим часом на ринок очікує багато неприємних змін і, щоб вижити, клубам доведеться затягувати пояси і адаптуватися. 

Читайте також: «Ажіотаж навколо кіберспорту зникає, бо інвестори та спонсори втрачають інтерес», — на думку BLOOMBERG кіберспорт не виправдав очікувань

Материалы по теме

NAVI перемогли Astralis у складному матчі нижньої сітки групи D на ESL Pro League 17

0

NAVI впоралися з Astralis і залишилися в нижній сітці групової стадії. Своєю чергою данський клуб вилетів в сітку останнього шансу і знаходиться в кроці від вибування з турніру.

Astralis відзвітували про свою діяльність, клуб значно покращив результати у порівнянні з попередніми роками

Astralis — один з найвідоміших кіберспортивних клубів, який до того ж є публічною компанією, випустив річний звіт про свою діяльність. Як і у попередні ріки клуб був збитковим, проте показники покращилися, що дає надію на отримання прибутків у майбутньому.

FaZe Clan звільнив 20% своїх співробітників, намагаючись не стати банкрутом

Північноамериканська кіберспортивна організація FaZe Clan звільнила близько 20% співробітників, тобто близько 120 працівників, враховуючи, що в компанії, згідно зі звітом працювало 600 співробітників. В клубі звільнення пояснили складною економічною ситуацією і браком капіталу.

dev1ce повертає Astralis до перемог. Команда виграла свій перший турнір в оновленому складі

0

Astralis виграли перший турнір в оновленому складі, перервавши серію з 15 перемог російської команди Aurora. Повернення dev1ce сприяло поверненню легендарного тегу до боротьби за титули і нехай сьогодні команда зробила лише перший крок, як відомо, сами перший крок найскладніший.