Мой кабинет

Для активации аккаунта, перейдите по ссылке, отправленной на Ваш электронный адрес

При изменении почты на Ваш текущий адрес будет отправлено письмо для подтверждения изменения.
Новый адрес не будет активирован до подтверждения со старого адреса.
Выйти

Компанія Weplay переглянула та скорегувала свій підхід до російськомовного контенту. Нагадаємо, що відразу після початку війни, студія зробила заяву про те, що повністю відмовляється від російськомовного контенту. Нова політика студії передбачала відмову від російської мови на трансляціях, повну заборону участі російських гравців в турнірах, що проводить студія, та гру росіян на турнірній платформі Weplay Compete. 

Через майже три місяці після початку війни студія змінила позицію та опублікувала пресреліз. В ньому йдеться про те, що російська мова не власність Росії, на ній, я і англійською, спілкуються сотні мільйонів людей по усьому світу. У зв’язку з цим російськомовні трансляції повертаються, але будуть проходити на каналі Ігоря Сопова, на них також буде іти реклама соціальних ініціатив студії. Співпраці с спонсорами з Росії й надалі не буде.  

Компанія вироблятиме більше кіберспортивного контенту англійською мовою, продовжить розвивати українськомовний каст, а також передасть право на коментування російською мовою кіберспортивним талантам. Бізнес WePlay Holding продовжує дотримуватися своєї позиції не співпрацювати з компаніями з Російської Федерації та Республіки Білорусь, про що було оголошено 26 лютого 2022 року.

З 24 лютого, з першого дня війни Росії проти незалежності та територіальної цілісності України, WePlay Holding публічно висловлює свою проукраїнську позицію. У короткий термін бізнес припинив співпрацю та переговори з компаніями з Російської Федерації та Республіки Білорусь. WePlay Esports оголосив про припинення російськомовного мовлення з метою знайти найкраще рішення для роботи з таким типом контенту, щоб такий підхід відповідав корпоративним цінностям WePlay Holding та його українському корінню.

Понад два місяці команда WePlay Esports уважно стежить за реакцією кіберспортивної аудиторії та публічним обговоренням мовного питання. Спроби приватизувати російську мову з боку Росії виглядають нецивілізованими. Для понад 250 мільйонів чоловік російська мова є мовою спілкування, з них лише 144 мільйони проживають у Росії. Як англійською мовою спілкуються не тільки у Великобританії та Сполучених Штатах, так російською розмовляють у Казахстані, Німеччині, Ізраїлі та інших країнах. Не всі громадяни Росії обирають російську як основну мову спілкування. І ця тенденція посилюється через війну.

Як одна з найбільших кіберспортивних студій у Східній Європі WePlay Esports усвідомлює свою відповідальність перед людьми, на яких вплинуло рішення припинити трансляцію російською мовою. Тому WePlay Esports відновлює трансляції російською на приватному стрімінговому каналі таланту Ігоря Сопова. Формат каналів трансляцій WePlay Esports, які раніше використовувалися для проведення трансляцій російською, реорганізовано для зручності користування українською спільнотою.

Порівняно з українськомовними та англомовними трансляціями на російськомовній трансляції відбудуться численні зміни. Компанія не має наміру залучати для монетизації спонсорів та партнерів з Російської Федерації та Республіки Білорусь. Водночас трансляції будуть містити інформацію та подробиці щодо проектів КСВ (корпоративної соціальної відповідальності), таких як благодійні фонди, донорські та волонтерські ініціативи, що відповідають корпоративним цінностям WePlay.

Одним із векторів роботи WePlay Holding є створення нових можливостей для української сфери кіберспорту. Компанія випускатиме україномовний контент про турніри та кіберспортивні події, приділяючи більше уваги українській аудиторії. Талант WePlay вже провів перші трансляції українською мовою. Робота над англомовними проектами холдингу не припинялася початку війни.

Джерело: Прес-служба WePlay Holding


Коментар Gameinside: Раніше ми публікували статтю «П’ять причин, чому WePlay не має рації, скасовуючи російськомовні трансляції турнірів», де якраз висловлювали думку, що Weplay не варто повністю викреслювати російськомовні трансляції. Набагато практичніше віддавати пріоритет українськомовним трансляціям, а російськомовні використовувати для донесення до росіян правди про те, що відбувається в Україні. 

На нашу думку, добре, що Weplay тверезо оцінили ситуацію, але не поступилися принципами та не дали задню, а просто скорегували свою роботу у більш практичному, але не менш патріотичному напрямку. 

Материалы по теме

Віталій v1lat Волочай показав пікап для боротьби з російськими окупантами, на який він зібрав гроші на стрімі

Коментатор студії Maincast Віталій v1lat Волочай показав вже підготовлений до бойових дій пікап, на який він зібрав гроші на стрімі. Вже найближчим часом автівка поїде на фронт допомагати ЗСУ захищати незалежність України.

Арсеній Ceh9 Триноженко відкрив збір грошей на бойовий безпілотник, щоб нищити росіян

Колишній Чемпіон Світу у CS 1.6 Арсеній Ceh9 Триноженко вирішив не відставати від Притули та теж зібрати на безпілотник для ЗСУ.

В Росії зникли Cyberia Limited з грантом у 264 мільйони на розробку патріотичної гри. Проте директор запевняє, що все іде за планом

Ігрова студія Cyberia Limited, яка отримала грант на 264 мільйонів рублів на розробку гри «Смута» (про Смутні часи) зникла разом з грантом. Повідомляється, що наразі сайт розробника не працює, а групи в соціальних мережах не виходять на зв’язок.

Придбай унікальну футболку легендарного гравця Fnatic — допоможи ЗСУ

Один олдскульний каесер часів CS 1.6, а зараз поважний радник заступника голови рахункової палати України (куди тільки не потрапляють кіберспортсмени, коли дорослішають) проводить цікавий аукціон, на якому пропонує у якості лота футболку легендарного Патріка cArn Саттермона. Виручені гроші Юрій Крушановський планує передати ЗСУ.