Мой кабинет

Для активации аккаунта, перейдите по ссылке, отправленной на Ваш электронный адрес

При изменении почты на Ваш текущий адрес будет отправлено письмо для подтверждения изменения.
Новый адрес не будет активирован до подтверждения со старого адреса.
Выйти

Після початку війни студія WePlay оголосила про припинення розвитку російськомовного кіберспорту та зосередження своєї уваги на українському кіберспорті. Київська студія і раніше допомагала розвивати український кіберспорт та трансляції, зробивши українськомовний каст з одного з Мейджорів по доті, ставши одним із членів UPEA та підтримуючи Федерацію Кіберспорту України.

Водночас це не заважало WePlay усі роки активно змагатися за права на російськомовні трансляції найбільших світових подій кіберспорту зі своїм головним конкурентом студією Maincast. Це суперництво вилилося у значне збільшення вартості прав на контент у регіоні, який раніше був мало кому потрібний. В результаті студії поділили головний кіберспортивний контент у різних пропорціях: Maincast забрав права на всі турніри ESL та DreamHack, а WePlay став партнером світової серії Blast.

Довгі роки, навіть після подій 2014-го, обидві компанії продовжували активно загравати з російською аудиторією, запрошуючи на трансляції аналітиків, коментаторів та гостей із Росії. Обома студіями просувався об’єднавчий контент, який створював популярний раніше норратив про те, що кіберспорт поза політикою і що вся російськомовна сцена (так зване СНД) — це єдине ціле.

Такий підхід створював величезні проблеми для розвитку українськомовного контенту, адже переважній більшості користувачів було очевидно, що він просто не потрібен, а студії його розглядали як нежиттєздатний.

Сьогодні це призвело до того, що український контент сприймається слабкого, більшість коментаторів погано знають українську мову, відсутній масовий споживач такого контенту, а отже освітлення кіберспорту українською доведеться створювати буквально з нуля і практично з нуля доведеться виховувати аудиторію в нових умовах.

Можливо в WePlay подумали, що настав той самий час, коли залишилося тільки чорне та біле та їхнє рішення відмовитися від російськомовних трансляцій вірне, але ось чому це не так.

 1. За нинішнього розвитку україномовного ком’юніті трансляції українською, як із крутої студії, так і з дому, будуть фінансово не вигідні, а зниження рівня трансляцій боляче вдарить по іміджу студії, як такої, що робить найкрасивіший та найцікавіший контент у кіберспорті.Навіть раніше фінансова сторона турнірів та трансляцій Віплей викликала питання. Часто казали, що такий рівень неможливо окупити спонсорськими пакетами та студія більше працює на імідж на збиток собі, завойовуючи ринок із метою з часом вигідно продатись. Тепер відвідуваність трансляцій впаде в десятки разів, складно навіть уявити, наскільки впадуть доходи WePlay.

  Усім відомо, що топові коментатори київської студії заробляють тисячі доларів. Окупити навіть їхні зарплати трансляціями, кількість глядачів яких вимірюється сотнями, а в кращому разі тисячами, просто неможливо. Про інші витрати, у тому числі на технічний персонал, не варто й говорити.

  Працювати не на збиток на високому рівні, властивому студії, стане просто неможливим і це може спричинити її занепад і навіть закриття.

 2. У студії не залишиться місця російськомовним коментаторам і якщо той же Олексій Малецький давно вільно розмовляє українською мовою, то ось Ігор Сопов, росіянин, який багато років тому переїхав жити в Україну та отримав українське громадянство, вже залишився без справ. У себе у твіттері Ігор просить допомоги у пошуку роботи.
 3. Можливість отримувати якісний контент втратять багато російськомовних жителів країн, які не мають жодного відношення до російської агресії та навіть підтримують Україну та допомагають їй.Так, багато в чому причина війни — це широко розповсюджена російська мова в Україні, адже відомо, що можна перемогти тих, хто розмовляє однією з тобою мовою, і неможливо перемогти країну, яка розмовляє чужою мовою і має іншу культуру, а саме мова і є основою будь-якої культури.

  Навіть Путін називає мовне питання однією з основних причин початку війни. Але тут треба розуміти історичний аспект ситуації, так склалося через обставини, що сталися понад 100 років тому і нам нема в чому себе звинувачувати.

  Не треба скасовувати російську мову через війну одним махом, треба розвивати українську мову та віддавати їй пріоритет. Все це робила наша держава, але наполегливо ігнорували студії кіберспортивних трансляцій.

 4. Але найголовніша помилка WePlay полягає в тому, що російськомовні трансляції було б набагато ефективніше використовувати для того, щоб донести глядачам із Росії реальну картину подій, що відбуваються. Роками українські студії, не усвідомлюючи того, працювали на російську пропаганду, створюючи картину російського світу, де всі країни – це єдина спільнота, показуючи, як гравці з України та Росії чудово ладнають разом, а російськомовні трансляції замінюють трансляції національними мовами.Можливо багатьом це буде складно визнати, але ми впевнені, що при ухваленні рішення про вторгнення, Путін оцінював ситуацію за багатьма критеріями, у тому числі й за рівнем проникнення російської мови у середовищі молоді у соціальних мережах, а можливо, й у трендовому в останні роки кіберспорті, ґрунтуючись, наприклад, на експертній оцінці фахівців з ESForce.

  Зараз, напевно, кожному очевидно, що холдинг ESForce створювався не як комерційна організація, а як пропагандистський центр тяжіння молоді. Згадайте лише скандальні логотип та айдентику до їхнього рейтингового турніру серії DPC у стилі радянського союзу незадовго до початку війни.

  Російський кіберспорт створювався для тихої пропаганди «потрібних» ідей, єдиного російського світу, через студію трансляцій RuHUB, портал новин Cybersport.ru, організатора турнірів EEE і лідерів думок кіберспортивних чемпіонів Virtus.pro, а володів і володіє цим всім пропутінський олігарх Усманов, який навіть не знає, що таке кіберспорт, але свого часу одержав рознарядку від головного «взяти під контроль цю нішу».

  Українські студії, у тому числі WePlay, як і багато інших, просто не розуміли реальних цілей та наслідків та успішно підігрували. Зараз у них з’явилася чудова нагода виправити хоча б частину помилок, постаратися попрацювати в протилежному напрямку, постаратися донести правду створеній роками аудиторії.

  Сподіваємося, WePlay прислухається до сторонньої думки та перегляне свою політику. Зараз час нести інформацію, а не закриватися від світу, хай навіть від того огидного світу, який приніс смерть та війну на українську землю.

Материалы по теме

Після перемоги на великому турнірі Woro2k звернувся до уболівальників та нагадав про війну, що триває в Україні

Тріумфатор REPUBLEAGUE Season 3 українець Woro2k звернувся у твітері до своїх уболівальників після перемоги в турнірі. Гравець нагадав про те, що росіяни продовжують вбивати українців і війна в країні все ще триває.

BLAST анонсували фінал сезону на острові Яс в Абу-Дабі. Вісім команд розіграють 1 мільйон доларів США

Вісім найкращих команд світу з Counter-Strike зустрінуться в Абу-Дабі в грудні на найбільшій події року BLAST Premier. Щорічний турнір, що проводиться в партнерстві з ADGaming, відбудеться на Etihad Arena на острові Яс перед живою аудиторією. Цього року турнір пройде з 14 по 18 грудня.

Сходження нової зірки! Українець привів свою команду до перемоги над Fnatic у фіналі за 75 тисяч доларів

В Україні тепер вже офіційно з’явилася нова зірка CS:GO. Якщо раніше навколо Woro2k лише точилися розмови та розглядалися перспективи, сьогодні він на ділі довів, що може стати в один рядок з найкращими гравцями світу.

Відразу три українські команди з CS:GO вийшли у Play-off турніру Esport Tour 2022 Series 2

0

Відразу три українські команди пройшли у Play-off турніру Esport Tour 2022 Series 2. EC Kyiv, B8 та Iron Branch вийшли зі своїх груп у ТОР-8 міжнародного турніру з призовим фондом  5 тисяч доларів США.