Мой кабинет

Для активации аккаунта, перейдите по ссылке, отправленной на Ваш электронный адрес

При изменении почты на Ваш текущий адрес будет отправлено письмо для подтверждения изменения.
Новый адрес не будет активирован до подтверждения со старого адреса.
Выйти

Team Spirit, яка на початку повномасштабної війни виїхала з Росії і намагалася завуальовано позиціювати себе, як так звану сербську організацію, підписала російського спонсора фінтех-компанію Yandex.

Белград, Сербія – Team Spirit, лідируюча кіберспортивна організація, повідомляє про початок співпраці з Yandex Eats, сервісом по доставці готової їжі, доступним у чотирьох країнах. У рамках цієї угоди, Yandex Eats отримає статус Офіційного партнера складів Team Spirit за CS:GO, Dota 2 та Hearthstone.

Кіберспортивний клуб та Yandex Eats підготують новий контент для фанатів “Драконів”, включаючи промо-розіграші з цінними призами. Логотип Yandex Eats також буде розміщений на формі SilverName, складу з CS:GO, та чемпіонів The International 2021 – команди з Dota 2.

Ця співпраця показує бажання обох брендів розвиватись на міжнародному рівні.

Микита Чукалін, CEO Team Spirit: «Хочу привітати Yandex Eats у кіберспорті. Ми завжди раді новим партнерам та можливості стати провідником у нову індустрію для міжнародних компаній. Впевнений, що наша співпраця буде продуктивною та вигідною для обох сторін. За роки існування Team Spirit організація зарекомендувала себе як надійний партнер, і ми маємо намір і надалі відповідати цьому статусу».

«Ми давно хотіли стати частиною кіберспортивної спільноти. Для нас це чудова нагода поділитися нашою пристрастю до їжі з тими, хто її поділяє. Ми хочемо допомогти шанувальникам кіберспорту отримати максимум задоволення та насолод від перегляду матчів. Адже їжа, як і кіберспорт, не лише дарує яскраві емоції, а й поєднує нас. Тому поєднати ці дві речі разом здається нам чудовою ідеєю», — Андрій Довжик, директор з маркетингу Yandex Eats.

Офіційно Yandex є транснаціональною компанією, яку зареєстровано у Нідерландах, проте вона має російське походження і базується саме в Росії, саме там Яндекс сплачує і основну частину податків. Так, за даними 2022 року, в Нідерландах Яндекс сплатив податки на суму у 4,2 мільйони доларів в той час, як в Росії ця сума склала 714 мільйонів доларів США. 

Основний пакет акцій Яндекса 45,3% належить Аркадію Воложу, який до недавнього часу був генеральним директором компанії і залишив пост після того, як потрапив під міжнародні санкції через війну в Україні. 

Окрім Воложа Яндекс контролює головна скарбничка Росії Сбербанк, який володіє так званою «золотою акцією Яндекса», яка дозволяє блокувати продаж великих активів, щоб запобігти поглинанню компанії з боку закордонних інвесторів. Завдяки цьому механізму керівництво Росії повністю контролює Yandex. 

Після початку повномасштабної війни в Україні на компанію було накладено міжнародні санкції, що пояснюється тим, що основна частина акцій компанії належить головним російським банкам, які першими потрапили під санкції. В результаті цього акції Яндекс було прибрано з біржі Nasdaq.

Після підписання угоди з Yandex російський клуб Team Spirit, що переїхав до Сербії, щоб не потрапити під міжнародні санкції за прикладом Virtus.pro, фактично починає працювати на користь компанії, яка підпорядковується і контроль над якою належить Російській Федерації. Більше того компанія є одним з великих платників податків у РФ, лише минулого року вона поповнила російський бюджет на понад 714 мільйонів доларів США. 

Враховуючи те, що у 2023 році керівництво РФ засекретило чверть річних витрат, можна дійти висновку, що чверть бюджету РФ піде на війну з Україною, тобто чверть всіх податків резидентів РФ буде спрямовано на вбивство українців. 

В перерахунку на долари це означає, що Яндекc фінансуватиме війну проти України на суму у 178,5 мільйонів доларів США

Нагадаємо, що після майже року повномасштабної війни в Україні в клубі Team Spirit грає п’ять українців, дехто з них приєднався до клубу вже після початку повномасштабного вторгнення.

Так в складі з Dota 2 грають Чемпіони TI 10 Ілля Yatoro Мулярчук і Мирослав Mira Колпаков. Обидва українці майже нічого не казали про війну в країні, а у Mira навіть зберігся профіль в російській соціальній мережі VK, який, щоправда, гравець не веде з 22 лютого 2022 року. 

Також в складі з CS:GO грає одесит Ігор w0nderful Жданов, який приєднався до російського клубу вже після початку повномасштабного вторгнення, а саме у червні 2022 року. Гравця не засмутило, що його рідну Одесу ледь не щодня обстрілюють російськими ракетами.

У молодіжному складі з CS:GO Spirit Academy також грає два українці Михайло OWNER Лимар і Мирослав ZONT1X Плахотя, останній навіть підтримує свою сторінку у ВКонтактє і регулярно робив пости у російській соціальній мережі аж до 14 серпня 2022 року, там він повідомляв про успіхи академії в турнірах. 

Якщо ZONT1X грав за склад ще з 2021 року, то OWNER, згідно Ліквіпедія, приєднався до команди вже після повномасштабного вторгнення, а саме у липні 2022 року. 

Підписання Team Spirit партнером Yandex, що напряму контролюється владою РФ і платить величезні податки, які йдуть на вбивство українців, є показовим прикладом реальної підтримки клубом дій російської влади, яку намагаються приховати за ширмою переїзду в Сербію. Всім вже давно потрібно зрозуміти, що всі ці переїзди — це просто маніпуляції, щоб відмити репутацію та уникнути міжнародних  санкцій.

Особливо прикро, що росіянам допомагають українські колаборанти, які продовжують виступати за російський клуб, демонструючи усьому світу «неоднозначність» подій в Україні. Цим українці напряму підривають міжнародну підтримку нашої країни, а також сприяють тому, що російський клуб підписує і рекламує такі корпорації, як Yandex, сотні мільйонів податків яких ідуть на вбивство українців. 

Yatoro, Mira, w0nderful, OWNER та ZONT1X тепер можуть бути впевнені, що їх руки по лікті в крові їх же співвітчизників українців.

Читайте також: BetBoom анонсувала серію турнірів з величезним призовим фондом. Пояснюємо, чому ці турніри є частиною російської пропаганди

Материалы по теме

VCT EMEA 2023: дати, формат, розклад першого тижня та як дивитися

Регулярний сезон VCT EMEA 2023 розпочнеться 27 березня і триватиме до 19 травня, ігри відбудуться в середу (1x Bo3), четвер (2x Bo3’s) і п’ятницю (2x Bo3’s). Тиждень 1 буде винятком із цього правила: п’ять днів гри з понеділка по п’ятницю, з 2 Bo3 кожного дня, і всі команди гратимуть двічі.

Данило Zeus Тесленко планує відродити тег pro100 і шукає кандидатів на посаду CEO клубу

0

Легендарний капітан NAVI Данило Zeus Тесленко повідомив, що збирається відродити свою команду pro100 і шукає для неї CEO. В планах Зевса створити не тільки склад з CS:GO, а і склади з інших перспективних дисциплін.

Вийшла стаття про легенду української ігрової журналістики Алекса Птицю

0

В українському виданні Межа Медіа з’явилася чудова стаття про справжню легенду української журналістики Алекса Птицю. Ця була неймовірна людина, яку знали всі в ігровій тусовці України, а хто не був знайомий вживу, той все одно обов’язково десь бачив цього сивого бородатого експресивного журналіста у незмінній жилетці з неймовірною кількістю карманів.

Алішер Усманов «продав» компанії EPICENTR та ESFORCE AGENCY за ціною люксової автівки

Звіт російської групи компаній VK повідомляє, що холдинг путінського олігарха Алішера Усманова продав не тільки клуб Virtus.pro, а інші компанії, які ще нещодавно входили до його складу.