Мой кабинет

Для активации аккаунта, перейдите по ссылке, отправленной на Ваш электронный адрес

При изменении почты на Ваш текущий адрес будет отправлено письмо для подтверждения изменения.
Новый адрес не будет активирован до подтверждения со старого адреса.
Выйти

Після введення санкцій через вторгнення Росії до України основний локомотив так званого СНД-кіберспорту ESForce фактично зійшов зі сцени, проте російська пропагандистська машина швидко винайшла спосіб, як обійти санкції і для проведення російськомовних трансляцій було створено «нову» студію FISSURE із прикриттям у вигляді спонсора букмекера BetBoom.

Нове утворення, яке вочевидь фінансується пропутінськими олігархами, як раніше фінансувався ESForce, швидко викупило права на чисельні міжнародні трансляції, створило свою команду з Dota2, яка навіть поїхала на The International, планує створити команду з CS:GO, а тепер остаточно перетворюється на ESForce 2.0, анонсувавши цілу низку турнірів по CS:GO та Dota 2 із загальним призовим фондом у 1 мільйон 350 тисяч доларів США.

Після початку повномасштабної війни в Україні холдинг ESForce, який являв собою найпотужніший у Східній Європі комбайн зі створення контенту та оккумулювання молодої, захлотленої іграми аудиторії, втратив свою легітимність. Команда Virtus.pro потрапила під санкції, студія RuHUB втратила можливість брати участь у тендерах на закупівлю прав на трансляції, а юніт холдингу Epic Esports Events втратив можливість проводити міжнародні події, залишившись організатором зашкварної ліги D2CL по Dota 2, яка із головної події регіону перетворилася на збіговисько російських невдах, українських зрадників і якихось незрозумілих міжнародних гравців, якім просто байдуже де грати.

Якщо вам здається, що раптова поява на сцені BetBoom і FISSURE — це просто співпадіння, чи може ви думаєте, що новий потужний турнірний оператор є конкурентом все ще живого ESForce, то ви стали черговою жертвою інформаційної війни. Насправді ESForce частково законсервовано до найкращих часів, його основний актив — команду Virtus.pro, яку не можна просто так перефарбувати чи втратити, виведено за межі холдингу у Вірменію, а інші юніти, так чи інакше або впали у анабіоз, або продовжують активно працювати. 

Прямий зв’язок ESForce з так званим конкурентом BetBoom легко прослідковується через головний російський кіберспортивний портал Cybersport.ru, який залишився у складі холдингу ESForce, але активно рекламує, здавалося б свого головного конкурента по ринку BetBoom — реклама БК вісить прямо на головній сторінці порталу, а назва BetBoom фігурує у стрічці новин у 29 постах лише за останні 9 днів. 

Російська путінська пропаганда не полишає свої наміри контролювати думки молоді через контроль кіберспорту і намагається росповсюджувати свій вплив на регіон і на весь світ. Її головною метою є просування бренду Росії на міжнародній арені, пропаганда «дружби Росії та України» в кіберспорті (це коли росіяни та українці грають в одній команді, або українці грають на російських турнірах), відбілювання репутації країни-терориста шляхом створення позитивних інфоприводів на міжнародній сцені. 

Проведення міжнародної серії турнірів від BetBoom з величезним призовим фондом — це і є робота пропаганди з метою відбілювання Росії в очах міжнародної спільноти і спроба створення позитивного іміджу країни-терориста. Зміна ESForce на BetBoom — це просо зміна масок, за якими ховається одне і те саме обличчя.

Назви EPICENTER та D2CL зміняться на інші, проте криваві гроші російських олігархів, спрямовані на турніри, метою яких є змити кров з обличчя сучасної Росії і явити її світу у привабливому вигляді, дають одні і ті самі руки, на яких кров тисяч убитих у вийні українців. 

Читайте також: «Для українського професіонала «Apex Legends» війна означає пропущені ігри та душевний біль» — переклад статті The Washington

Материалы по теме

Продаж або фейк? Стала відома сума, за яку Virtus.pro продали вірменським інвесторам і вона не вселяє довіри

Стало відомо за скільки російська група компаній VK продала головний російський клуб Virtus.pro вірменським інвесторам. Російське видання «ВЕДОМОСТІ» повідомило, що згідно з фінансовим звітом VK, клуб було продано за суму в 174 мільйони рублів (2,27 мільйона доларів США). 

«Вибач, перемога Росії неминуча. Я не хочу допомагати Україні жодним чином в цій безглуздій війні», — Hooxi відповів на запрошення взяти участь у благодійному турнірі

Капітан команди G2 Расмус Hooxi Паллісгаард Нільсен захотів $500 за участь в благодійному турнірі для допомоги Україні, а після того, як один з організаторів пояснив, що турнір благодійний і спрямований на те, щоб зупинити російську агресію, капітан найкращої команди світу сказав, що не хоче допомагати Україні у цій війні, бо перемога Росії неминуча.

Рік тому росіяни намагалися відібрати в українців права на російськомовні трансляції, ось що з цього вийшло

Рік тому росіянин Юрій Фролов, пов’язаний з ESForce, створив петицію, під назвою «Зупинити ненависть та заклики до вбивства дітей в кіберспорті». В петиції автор жалівся на те, що більшість російськомовних прав належить українським студіям, а вони ненавидять Росію і всі трансляції наповненні ненавистю до росіян.

Долучайтеся до чергової лотереї Олександра Петрика. Беріть участь у розігриші цінних призів і допомогайте ЗСУ

0

Олександр Петрик запустив чергову лотерею для збору грошей на допомогу ЗСУ. В планах кіберспортивного волонтера допомогти зібрати гроші на прилад нічного бачення для одного з підрозділів 8 полку ССО.