Мой кабинет

Для активации аккаунта, перейдите по ссылке, отправленной на Ваш электронный адрес

При изменении почты на Ваш текущий адрес будет отправлено письмо для подтверждения изменения.
Новый адрес не будет активирован до подтверждения со старого адреса.
Выйти

Після введення санкцій через вторгнення Росії до України основний локомотив так званого СНД-кіберспорту ESForce фактично зійшов зі сцени, проте російська пропагандистська машина швидко винайшла спосіб, як обійти санкції і для проведення російськомовних трансляцій було створено “нову” студію FISSURE із прикриттям у вигляді спонсора букмекера BetBoom.

Нове утворення, яке вочевидь фінансується пропутінськими олігархами, як раніше фінансувався ESForce, швидко викупило права на чисельні міжнародні трансляції, створило свою команду з Dota2, яка навіть поїхала на The International, планує створити команду з CS:GO, а тепер остаточно перетворюється на ESForce 2.0, анонсувавши цілу низку турнірів по CS:GO та Dota 2 із загальним призовим фондом у 1 мільйон 350 тисяч доларів США.

Після початку повномасштабної війни в Україні холдинг ESForce, який являв собою найпотужніший у Східній Європі комбайн зі створення контенту та оккумулювання молодої, захлотленої іграми аудиторії, втратив свою легітимність. Команда Virtus.pro потрапила під санкції, студія RuHUB втратила можливість брати участь у тендерах на закупівлю прав на трансляції, а юніт холдингу Epic Esports Events втратив можливість проводити міжнародні події, залишившись організатором зашкварної ліги D2CL по Dota 2, яка із головної події регіону перетворилася на збіговисько російських невдах, українських зрадників і якихось незрозумілих міжнародних гравців, якім просто байдуже де грати.

Якщо вам здається, що раптова поява на сцені BetBoom і FISSURE – це просто співпадіння, чи може ви думаєте, що новий потужний турнірний оператор є конкурентом все ще живого ESForce, то ви стали черговою жертвою інформаційної війни. Насправді ESForce частково законсервовано до найкращих часів, його основний актив – команду Virtus.pro, яку не можна просто так перефарбувати чи втратити, виведено за межі холдингу у Вірменію, а інші юніти, так чи інакше або впали у анабіоз, або продовжують активно працювати. 

Прямий зв’язок ESForce з так званим конкурентом BetBoom легко прослідковується через головний російський кіберспортивний портал Cybersport.ru, який залишився у складі холдингу ESForce, але активно рекламує, здавалося б свого головного конкурента по ринку BetBoom – реклама БК вісить прямо на головній сторінці порталу, а назва BetBoom фігурує у стрічці новин у 29 постах лише за останні 9 днів. 

Російська путінська пропаганда не полишає свої наміри контролювати думки молоді через контроль кіберспорту і намагається росповсюджувати свій вплив на регіон і на весь світ. Її головною метою є просування бренду Росії на міжнародній арені, пропаганда “дружби Росії та України” в кіберспорті (це коли росіяни та українці грають в одній команді, або українці грають на російських турнірах), відбілювання репутації країни-терориста шляхом створення позитивних інфоприводів на міжнародній сцені. 

Проведення міжнародної серії турнірів від BetBoom з величезним призовим фондом – це і є робота пропаганди з метою відбілювання Росії в очах міжнародної спільноти і спроба створення позитивного іміджу країни-терориста. Зміна ESForce на BetBoom – це просо зміна масок, за якими ховається одне і те саме обличчя.

Назви EPICENTER та D2CL зміняться на інші, проте криваві гроші російських олігархів, спрямовані на турніри, метою яких є змити кров з обличчя сучасної Росії і явити її світу у привабливому вигляді, дають одні і ті самі руки, на яких кров тисяч убитих у вийні українців. 

Читайте також: «Для українського професіонала «Apex Legends» війна означає пропущені ігри та душевний біль» — переклад статті The Washington

Материалы по теме

Міністерство Оборони України випустило рекламний ролик, спрямований на залучення геймерів до ЗСУ

0

В рамках програми рекрутингу Збройні Сили України намагаються залучити до ЗСУ різні верстви населення і в черговому соціальному ролику черга дійшла і до геймерів. В новому ролику серії “Будь собою” геймер фанатично грає в комп’ютерну гру, паралельно спілкуючись з мамою, яка в цей час займається волонтерством.

Коментатор студії Maincast вступив до лав ЗСУ. Рівно рік тому він набив на руці татуювання з логотипом Monte

0

Коментатор і аналітик з CS2 студії Maincast повідомив про те, що вступив до лав ЗСУ. Підписатися на Вайшана можна в його каналі в телеграм. 

Степан Шульга назвав свій ТОР-3 найуспішніших в кіберспорті букмекерських компаній

Степан Шульга, відомий українцям, як головний ведучий українського кіберспорту і голова кіберспортивного напрямку Парі Матч, у своєму блозі на Linkedin поділився своїм баченням найуспішніших букмекерських контор, які зробили кіберспорт важливою частиною свого бізнесу.

Беззаконня на TI! Українські колаборанти перемогли базованих українців через відключення електрики

0

Російська команда Дахака TMS, куди з NAVI нещодавно перейшли два українці mellojul і shigetsu, отримала технічну перемогу над Monte, після чого виграла відкриті відбіркові на The International 2024 в Східній Європі.