Мой кабинет

Для активации аккаунта, перейдите по ссылке, отправленной на Ваш электронный адрес

При изменении почты на Ваш текущий адрес будет отправлено письмо для подтверждения изменения.
Новый адрес не будет активирован до подтверждения со старого адреса.
Выйти

Стабільний результат і чудові відзнаки привели s1mple до його восьмої появи в списку 20 найкращих гравців року за версією HLTV.

Триразовий найкращий гравець року Олександр “⁠s1mple⁠” Костилєв у 2023 році восьмий раз поспіль з’являється у списку 20 найкращих гравців року HLTV, що ставить його на одне місце позаду свого давнього суперника Ніколая «⁠device» Рідца за рекордом усіх часів, але з вищим середнім місцем (2 проти 3 у девайса).

2023 рік був роком, коли вперше з 2015 s1mple не заробив жодної відзнаки MVP. Також він не здобув жодного трофею до своєї видатної колекції.  У 2023 році s1mple все ще показував високий рівень, як найкращий гравець Natus Vincere, але в перехідний для команди період його гра була дуже далекою від 2021 чи навіть 2022 років.

За останні п’ять років s1mple двічі був другим і тричі першим — у тому числі два роки поспіль у 2021 і 2022 роках в рейтингу найкращих. Natus Vincere 2021 року були всепереможним звіром із s1mple на чолі, вигравши чотири LANи він завершив рік із вісьмома відзнаками MVP та рейтингом 1,35 на визначних подіях.

2022 рік був складнішим. Але після вторгнення в Україну в лютому та звільнення капітана команди Кирила «⁠Boombl4⁠» Михайлова в травні Natus Vincere всеж залишилися претендентом на корону і створили класичне суперництво проти FaZe. Суперники зустрічалися в гранд-фіналах PGL Antwerp та IEM Cologne, а зустрічі в сітці на ESL Pro League Season 17 і BLAST Spring Final фактично вирішували, хто виграє титул.

Друга половина року була складнішою для команди, оскільки Денис «⁠electroNic⁠» Шаріпов став лідером у грі, а Андрій «⁠npl⁠» Кухарський був залучений шостим гравцем, щоб заміняти Віктора «⁠sdy⁠» Оруджева. Сплавжнього дна команда  s1mple досягла, посівши 5-8 місце на Rio Major після шокуючої поразки від FURIA, а 2022 рік завершився тим, що Natus Vincere увійшли в перехідний період, проте s1mple втретє став гравцем №1 у світі. 

Natus Vincere увійшла у 2023 рік в перехідний період. Відхід Boombl4 і війна в Україні зруйнували головну команду в Counter-Strike і перетворили її на команду, яка завжди виходила в плей-офф, але рідко було відчуття, що вона зможе виграти титул. 

За сміливим прогнозом s1mple на 2023 рік, npl після кількох місяців в ролі шостого гравця, назавжди замінив sdy, оскільки Natus Vincere наполегливо продовжували використовувати electroNic, як постійного капітана команди.

Попри виклики, команда була сильною — і вони все ще мали s1mple. Рік розпочався на BLAST Spring Groups, де Natus Vincere здобули місце на BLAST Spring Final.

Слідом пішов IEM Katowice і s1mple був серед винятково цінних гравців (EVP), оскільки він допоміг Natus Vincere обійти Cloud9, Liquid і Outsiders і потрапити до четвірки кращих.

Але чогось не вистачало машині Natus Vincere. s1mple, навіть у формі EVP, рідко був на тому чудовому рівні, якого ми очікували б від найкращого гравця 2022 року і турнір він завершив з рейтингом 1,12. Після невтішної поразки від Heroic у півфіналі, s1mple поскаржився на відсутність досвіду у своїх товаришів по команді та не з’явився на нагородженні премією “гравець 2022 року” від ESL.

NAVI зіпсували свою формулу, поставивши npl в A connector на Mirage та поставивши electroNic, як опорника A, намагаючись налагодити гру. Пізніше Ілля «⁠Perfecto⁠» Залуцький та Валерій «⁠b1t⁠» Ваховський також помінялися місцями на пленті B ув такій собі каруселі змін. s1mple, який звик боротися за трофеї, у той час був явно розчарований: «Ви повинні запитати нашого тренера [про обмін місцями], тому що я ставлю собі такі самі питання. Я не розумію, чому… навіщо?».

Озираючись назад, s1mple рефлексує. «Я б назвав це роком перебудови і чогось нового. Ми робили все з нуля і це було дуже важко на початку. Я думаю, що в деяких моментах новим гравцям бракувало досвіду і всій команді потрібно було більше часу».

Однак, попри очевидні розчарування, Natus Vincere все ще були сильними суперниками. Якщо рахувати 5-6-й чвертьфінал на BLAST Finals, вони та s1mple не випадали з жодного LAN-турніру на груповому етапі з часів до пандемії.

NAVI продовжили свою серію та здобули ще одне місце в плей-офф на ESL Pro League Season 17, а s1mple повернувся до своїх найкращих результатів з найвищими показниками на LAN за рік. Вони добре відіграли групу, перш ніж помститися Heroic, щоб вийти в півфінали на чолі з s1mple, який цілив на MVP турніру.

FaZe очікували їх, як на останніх чотирьох змаганнях, а Natus Vincere прагнули повторити це велике суперництво 2022 року — коли вони зустрілися у фіналі IEM Cologne та PGL Major Antwerp — і не дати міжнародній команді отримати Intel Grand Slam.

s1mple допоміг команді, вивівши NAVI вперед з рахунком 1-0 на Ancient. Nuke перевернув сценарій і як Natus Vincere, так і  s1mple похитнулися. Як і в 15-му сезоні EPL, в Антверпені та Кельні у 2022 році, FaZe виявився занадто сильними і жадібними до титулу. Молодий рекрут npl завершив серію з рейтингом 0,74, а NAVI продовжували боротися з проблемами в пост Бумич епоху.

На тлі команд нижчого рівня проблеми не відчувалися. Natus Vincere пройшли через Paris RMR на першому місці з результатом 3-0 і npl був у чудовій формі і команда навіть перемогла FaZe.

Наступним у календарі був довгий переліт до Бразилії на IEM Rio і Natus Vincere довели, що вони все ще становлять загрозу. s1mple знову став їх яскравим світлом у перемогах над TheMongolz, Ninjas in Pyjamas і BIG і NAVI вийшли у свій 20-й плей-офф на ЛАНі (16 після COVID) поспіль.

Heroic, перемігши FURIA, стали їх суперниками в півфіналі, і результат, як і на Мейджорі в 2022 на Jeunesse Arena, знову був не на користь s1mple. Його звичайна форма залишила його в грі проти данців, коли вони програли на Overpass з рахунком 22-25, а він закінчив з рейтингом 0,97. Повернення на другій карті не допомогло залишитися на турнірі і NAVI довелося задовольнитися третьою бронзовою медаллю, а s1mple отримав лише відзнаку EVP.

«Це неприємно», — прокоментував s1mple ситуацію, коли доводиться звикати до думки, що ти вже не борешся за нагороди. «Перемоги та кубки дають мені зовсім іншу енергію, так само, як і арена з глядачами. Тільки тому я і залишаюся в грі, бо ці емоції роблять мене щасливішим».

Легко стати хейтером дивлячись на його результати у порівнянні з попередніми роками і спокусливо бути таким само суворим до s1mple, як він є до себе. Але цю ситуацію потрібно розглядати в контексті. Середній рейтинг s1mple 1,21 перед IEM Rio був четвертим найвищим показником року. Він отримав EVP на трьох із трьох подій. Це все ще був найкращий гравець у грі з рівнем, вищим за переважну більшість сцени.

Але назрівали проблеми. Natus Vincere поїхали до Парижа на BLAST.tv Major у якості фаворитів і як команда № 3 у світовому рейтингу. Ще жевріла надія, що з формою s1mple та основою команди b1t, Perfecto та electroNic вони зможуть запалити на найбільшому турнірі року. Обіграти ZywOo на його рідній землі було б надзвичайно приємно.

У перший день Natus Vincere виграли і повели з рахунком 1-0, щоб зіткнутися з праймовою формою нестримного Марека “⁠YEKINDAR⁠” Галінскіса, який завершив другий найкращий матч дня з рейтингом 2,00, домінуючи над Inferno’s Banana в перемозі Liquid з рахунком 16-8.

Команда, в якій переважали українці, на другий день зробила рахунок 2-1, здобувши перемогу над Ninjas in Pyjamas, після чого влаштувала регіональне дербі проти Monte, яке дарувало переможцям квиток на Accor Arena.

Natus Vincere були командою, яка завжди виходила в плей-офф, командою, яка ніколи не програвала аутсайдерам. Але проти колишнього гравця sdy та Володимира «⁠Woro2k⁠» Велетнюка, старого опонента s1mple, NAVI програли.

Ця гра, яка завершилася з рахунком 0-2 стала шокуючою поразкою, яку s1mple завершив з 56,6 ADR і рейтингом 0,62. Оцінка 0,46 на Nuke була його найгіршою оцінкою з грудня 2019 року, а 0,76 на Anubis увійшла до шести найгірших результатів з 2021 року на LAN.

А все-таки, Natus Vincere ще не вилетіли. Вони вийшли на вирішальний матч пораненими але живими зі статистикою 2-2. Опонентами звісно були FaZe, бо як могло бути інакше. Два великих суперника були налаштовані на один із найнапруженіших матчів групового етапу всіх часів.

Битва дійшла до вирішальної карти, якою стала нова карта Анубіс — і NAVI, здавалося, впоралися з завданням зберегти свою серію виходів в плей-офф. Вони круто розпочали і попри програш у двох пістолетних раундах дійшли до рахунку 14-8 і фактично гарантували собі перемогу. 

Але FaZe ніколи не можна скидати з рахунку. Повільно, але впевнено люди Фінна «⁠каррігана» Андерсена почали відіграватися, і s1mple був безпорадний в спробах їх зупинити. 14-8 перетворилося 15-9, 15-12, а потім і 15-15. NAVI пережили перші овертайми, але зламалися в других.

Їхня серія проходів в плей-оф, яка тягнулася з 2019 року, була перервана у найжахливіший спосіб, який тільки можна уявити. Це призвело до розвалу складу, якого не вистачало для того, щоб вигравати трофеї, як то звикла команда. 

«Це було неприємно, особливо після великої переваги на останній карті проти FaZe», — сказав  s1mple. «Атмосфера була поганою і всі в команді розуміли, що буде далі».

Команда передчасно завершила сезон, вибувши з весняного фіналу BLAST через проблеми з візами і почалася ростерманія. npl, Perfecto та electroNic пішли з команди, а Natus Vincere шукали їм заміну на Заході.

До команди приєдналися два головних відкриття Мейджора Міхай «⁠iM⁠» Іван і Юстінас «⁠jL⁠» Лекавічус, а Aleksib⁠ став капітаном першого в історії англомовного складу Natus Vincere.

«Мені згадався досвід, коли я поїхав до Америки [грати за Liquid]», — каже s1mple про новий склад. «Іноді ці зміни необхідні, щоб отримати нові виклики у своїй кар’єрі та працювати над ними».

Однак розставання з давніми соратниками electroNic і Perfecto, ядром, яке забезпечило NAVI стільки гарних результатів та їхній перший великий титул, буде завжди краяти серце s1mple : «Ми розлучалися з хлопцями не найкращим чином, але я все ще поважаю їх і називаю їх найкращими товаришами по команді в моїй кар’єрі. Я бажаю їм швидше досягти вершини, сподіваюся, одного дня ми зіграємо один проти одного у фіналі».

Але це був рух уперед, бо міжнародний склад NAVI під час дебюту пройшов кваліфікацію до осіннього фіналу BLAST та розпочав підготовку до IEM Cologne.

У Німеччині низка програшів молодим командам MOUZ і Astralis означала поразку на груповому етапі, там вдруге поспіль b1t і s1mple довелося отримати відзнаки VP.

На Gamers8 s1mple був у відмінній формі щоб перемогти FURIA, але NAVI не змогли впоратися з Vitality і повернулися додому лише на 5-8 місці. Новий склад був багатообіцяючим, але це був явно довгостроковий проект і до трофеїв було ще далеко.

ESL Pro League Season 18 дав шанс змінити цю історію. Повернувшись у форму s1mple і Natus Vincere завоювали перше місце у своїй групі, перемігши над FaZe та перемогли Eternal Fire і Monte у плей-оф, щоб дійти до свого першого великого фіналу після IEM Cologne 2022.

Це був далеко не найскладніший турнір і трофей був майже в їх руках. Усе, що потрібно було зробити Natus Vincere, це подолати молоду команду MOUZ, далеко не проста справа після того, як команда ⁠siuhy⁠ вибила FaZe, ENCE та G2 на шляху до фіналу.

Так воно і сталося. MOUZ виявилися міцним горішком і NAVI під час цього першого стрес-тесту суперфіналу не впоралися, зазнавши поразки 0-3.

«Чесно кажучи, ми довго працювали, щоб набрати хорошу форму та виграти турнір, але у фіналі нам нічого не вдавалося», — пояснює s1mple. «Когось, як мене, підвели емоції, а у когось не вистачило досвіду гри у фіналі, у когось не вистачило нервів. Завжди не приємно програти 0:3 і треба віддати належне MOUZ, у них хороша індивідуальність і командна форма».

Незважаючи на поразку, це був багатообіцяючий результат для міжнародного складу. s1mple заробив ще одну відзнаку EVP, вже четверту за рік, і хоча iM ще не влився належним чином в колектив, співвітчизник b1t вийшов на новий рівень, щоб компенсувати це.

На жаль, вони не отримають іншого шансу довести свою силу. Напередодні IEM Sydney, першого лану в CS2, документи s1mple на проживання в ЄС ще не були готові і він не міг залишити континент. Через кілька тижнів, незабаром після його критики нової версії Counter-Strike, гравець оголосив, що візьме перерву в кар’єрі. Фінал ESL Pro League був останнім матчем s1mple у 2023 році.

Коли його запитали про перерву та можливе повернення, s1mple сказав: «Я працюю над своїм здоров’ям і документами, я проводжу більше часу з собою і поки що мені це подобається. Звичайно, коли я дивлюся за іграми, то думаю про повернення, але всьому свій час, подивимося, що буде далі».

«Як я вже казав раніше, якщо ви хочете стати професійним гравцем у CS2, вам доведеться почекати 3 місяці, а вони майже минули», — жартує він. «Valve значно покращила гру з моменту випуску, але попереду ще багато роботи. Античит, баги в грі, тікрейт тощо. Ненормально грати гру одним способом, граючи вдома з пінгом 20-30 і бачити зовсім іншу гру на LANі з пінгом 5».

s1mple говорив про перерву в кар’єрі з червня 2022 року, після того, як війна змусила його покинути Київ. Але ця новина все одно була шоком, бо сцені довелося змиритися з думкою, що тепер турніри будуть проходити без найбільшої ікони в грі.

Таким чином CS2 почався без GOAT CS:GO. Озираючись на 2023 рік, s1mple назвав його «заплутаним роком і ніби нічого хорошого чи поганого не відбувалося, ніби я пливу за потоком, який майже неможливо контролювати. Звичайно, я не задоволений цим, тому в цій ситуації важко знайти позитивні сторони».

Але він з любов’юзгадує часи CS:GO: «Я намагаюся викинути минуле з голови, але пам’ятаю, через що я пройшов, як важко мені було отримати хоча б 5 трофеїв у своєму житті. Це був шлях через перемоги і поразки, шлях через різні ситуації в цьому світі, коронавірус, війна, вічний пошук себе і команди, багато запитань – а що, якщо? Але я радий, що перша велика глава мого життя була успішною, через 10 років я навчився, що варто робити, а чого не слід».

І якщо він не бачить позитивних моментів у своєму 2023 році, дозвольте нам йому допомогти. s1mple, який був найслабшим за останні п’ять років, завершив рік із чотирма EVP і рейтингом 1,18. Лише найкращі гравці мають такі високі стандарти, щоб вважати такі показники помітним погіршенням форми. І s1mple, ну, він найкращий з усіх. Він заслужив свою перерву — і його повернення стане одним із найочікуваніших моментів 2024 року.

Чому s1mple став сьомим найкращим гравцем 2023 року?

s1mple хоч і взяв перерву, але все одно закінчив рік із чотирма EVP та трьома VP (усі на великих подіях) і був гравцем з найвищим рейтингом у Natus Vincere на шести з цих семи подій.

Його вміння також витримали випробування: 0,75 вбивств за раунд (6-е місце), 19,2% коефіцієнта кількох вбивств (4-е місце) і третій найвищий рейтинг проти 20 найкращих противників (1,18). Вражаючі 1,02 вбивства за перемогу в раунді (6-й) також розповідають про його вплив на перемоги NAVI.

Українець зберіг гарну мінімальну статистику (89,3% карт з рейтингом вище 0,85, 5 місце) на додаток до високої стелі (35,9% карт з рейтингом вище 1,30, 6 місце) і хоча він пропустив частину року, його вибірка проти найкращих все ще була непоганою (76 карт проти 20 найкращих, 32 проти 5 найкращих).

Його висока кількість нагород – це те, що допомогло йому піднятися так високо, але це також і те, завдяки чому він втримався на такому високого місці без жодних MVP і з нижчими піками, ніж у тих, що йдуть за ним. Відсутність матчів у CS2 також впливала, бо його порівнювали з тими, хто вище, і хто мав статистику за повний рік, включиючи матчі у CS2.

s1mple звернув погляд до своєї країни, щоб назвати своїм сміливим прогнозом на 2024 рік вундеркінда NAVI Youth Адама «⁠froz1k⁠» Нагорного.

«Люди, які шукають таланти, говорять мені про froz1k», — каже s1mple . «Ходять чутки, що він міг би бути кращим за багатьох талантів, яких виховали NAVI і хоч я не думаю, що він потрапить до 20 найкращих цього року, але я маю показати свою віру в нього».

П’ятнадцятирічний гравець ще минулого року був обраний у сміливому прогнозі Расселом “⁠Twistzz⁠” Ван Дулкеном, але цього року s1mple став першим, хто назвав це ім’я. Froz1k був підписаний NAVI у 2021 році та досяг 3000 ELO у віці лише 13 років.

Материалы по теме

ESL FACEIT Group звільняє 15% персоналу по всьому світу

ESL FACEIT Group, яка є дочірньою компанією Savvy Games Group, яка, своєю чергою, належить суверенному фонду державного капіталу Саудівської Аравії, Public Investment Fund звільнила 15% свого персоналу. 

Monte звільнили sdy. Що буде з командою і гравцем

Неочікувано для всіх  сьогодні український клуб Monte звільнив свого лідера Віктора sdy Оруджева. В офіційній заяві клуб повідомив, що контракт гравця не подовжено за згодою обох сторін. Проте з заяви гравця стає зрозумілим, що ініціатором звільнення була команда.

Олександр Зінченко оголосив список всіх учасників свого благодійного шоу матчу і серед них є s1mple

0

Олександр Зінченко назвав всіх учасників свого благодійного шоу матчу, метою якого є збір 30 мільйонів гривень. На сервері в CS2 зустрінуться як відомі футболісти, так і блогери та зірки CS2 і навіть захисники з батальйону Айдар.

“Кіберспорт поза політикою”, або як президенти шести країн відкривали “Ігри майбутнього” в Казані

Коли у 2014 році Росія анексувала Крим і розпочала війну на Донбасі, переважна більшість українських кіберспортсменів і кіберспортивних діячів продовжили грати в російських командах, на російських турнірах і їздити на заробітки до Москви, облаштовуючи студії і виступаючи зі сцени міжнародних змагань, чи коментуючи матчі цих змагань, організованих путінським олігархом для відмивання репутації вбивць і загарбників.