Мой кабинет

Для активации аккаунта, перейдите по ссылке, отправленной на Ваш электронный адрес

При изменении почты на Ваш текущий адрес будет отправлено письмо для подтверждения изменения.
Новый адрес не будет активирован до подтверждения со старого адреса.
Выйти

Завершився перший турнір нового сезону і час підбити підсумки BLAST Premier Spring Groups 2023. Взагалі то BLAST мало хто розглядав, як важливий турнір, бо подія не вирізняється ані значним призовим фондом, ані важливістю. Річ у тому, що на фінал сезону Бласту можна потрапити через ще один турнір, а на річний фінал взагалі можна потрапити через низку подій і навіть просто по рейтингу.

Саме тому перший Бласт всі розглядали, як тренувальний турнір, де можна протестувати свої сили перед надважливим IEM Katowice, який стартує вже дуже скоро.

Хоча BLAST і не мав особливого турнірного значення, він дав всім зрозуміти форму у якій знаходяться команди після зимової перерви. Тож перші три місця здобули FaZe, G2 та Vitality і всі ці три команди показали дуже потужну гру прямо на старті сезону. Хоча ці колективи і не перетиналися між собою через специфіку системи турніру, кожна з них явно домінувала у своїй групі і всі вони забронювали за собою статус фаворитів у Катовіце. 

G2 встигли зіграти з BiG і два рази з NAVI і не програли жодної з шести карт, підтвердивши свій статус елітної команди, який вони заробили, перемігши на фіналі року BLAST наприкінці 2022 року. 

FaZe дісталися теоретично слабші суперники і команда віддала 1 карту OG, що дає привід сумніватися в їх формі, проте вони грали з заміною і все ж  впевнено перемогли в групі, теж підтвердивши статус фаворитів.

Відмінний рівень продемонстрували і Vitality, які програли лише одну карту, але ж не комусь, а Heroic — першому номеру світового рейтингу. Французсько-данський склад однозначно буде одним з головних фаворитів турніру у Польщі. 

Розчаруванням турніру стали NAVI, які після звільнення sdy остаточно втратили статус фаворитів і перейшли у статус «перспективної команди, якій треба час на розвиток». «Народжені перемагати» ледь впоралися з NiP і були надзвичайно далеко від рівня G2, однак, завдяки низькому рівню американських команд, чорно-жовтим вдалося виконати програму-мінімум і пройти у весняний фінал BLAST. 

До фіналу також пробилися Astralis, та Heroic, які дещо розчарували і заставили говорити про те, що перемога на осінньому Бласті — це скоріше здобуток домашньої арени, а не гравців. 

Не дивлячись на непогану гру OG не змогли потрапити на весняні фінали, їх змогли зупинити Astralis. 

Найбільшим розчаруванням турніру, мабуть, стали Liquid, які розпочинали у статусі фаворитів, а закінчили на одному з останніх місць. 

Результати турніру

Найкращі гравці

Найкращим гравцем став Niko, який продемонстрував просто феноменальний середній рейтинг 1,48 на шести картах, чотири з яких були зіграні проти NAVI. Другим став унікум Zyw0o, який мав би стати найкращим, якби Ковач не зіграв на космічному рівні. Олександр s1mple Костилєв був далеким від домінування на турнірі і замкнув вісімку лідерів з рейтингом 1,20.

Перегляди турніру

Традиційно BLAST не вразив космічними переглядами і цьому посприяв як не високий статус турніру, так і відсутність гри до визначення переможця. На піку турнір дивилося близько 400 тисяч глядачів. 

Найпопулярнішими іграми, як завжди, стали ігри NAVI. Цікаво, що другими за популярністю стали ігри NiP. Українськомовна трансляція турніру, яку організовувала студія Maincast, стала четвертою за популярністю і на піку зібрала понад 14 тисяч глядачів. 

За статистику дякуємо аналітичному порталу Esports Charts.

Читайте також:  «Не кожен гравець може бути m0NESY, s1mple або ZywOo», — повний переклад великого інтерв’ю з headtr1ck для порталу

Материалы по теме

VCT EMEA 2023: дати, формат, розклад першого тижня та як дивитися

Регулярний сезон VCT EMEA 2023 розпочнеться 27 березня і триватиме до 19 травня, ігри відбудуться в середу (1x Bo3), четвер (2x Bo3’s) і п’ятницю (2x Bo3’s). Тиждень 1 буде винятком із цього правила: п’ять днів гри з понеділка по п’ятницю, з 2 Bo3 кожного дня, і всі команди гратимуть двічі.

Данило Zeus Тесленко планує відродити тег pro100 і шукає кандидатів на посаду CEO клубу

0

Легендарний капітан NAVI Данило Zeus Тесленко повідомив, що збирається відродити свою команду pro100 і шукає для неї CEO. В планах Зевса створити не тільки склад з CS:GO, а і склади з інших перспективних дисциплін.

Вийшла стаття про легенду української ігрової журналістики Алекса Птицю

0

В українському виданні Межа Медіа з’явилася чудова стаття про справжню легенду української журналістики Алекса Птицю. Ця була неймовірна людина, яку знали всі в ігровій тусовці України, а хто не був знайомий вживу, той все одно обов’язково десь бачив цього сивого бородатого експресивного журналіста у незмінній жилетці з неймовірною кількістю карманів.

Алішер Усманов «продав» компанії EPICENTR та ESFORCE AGENCY за ціною люксової автівки

Звіт російської групи компаній VK повідомляє, що холдинг путінського олігарха Алішера Усманова продав не тільки клуб Virtus.pro, а інші компанії, які ще нещодавно входили до його складу.