Мой кабинет

Для активации аккаунта, перейдите по ссылке, отправленной на Ваш электронный адрес

При изменении почты на Ваш текущий адрес будет отправлено письмо для подтверждения изменения.
Новый адрес не будет активирован до подтверждения со старого адреса.
Выйти

Пропонуємо вашій увазі повний переклад великого інтерв’ю з Данилом headtr1ck Валітовим для англомовного порталу blix. У ньому гравець розповів багато подробиць про перехід до лав NiP, про адаптацію в команді, про свої шанси потрапити до ТОР-20 HLTV та багато іншого.

NiP — твоя перша команда топового рівня і перша команда за межами NAVI Junior/Youth. Як тобі бути тут?

Я радий за них грати, це гарний досвід для мене – грати у міжнародній команді під таким легендарним тегом, як NiP. Я хотів грати за міжнародну команду ще до NiP, тому що це чудовий досвід і це покращує англійську мову, тому це добре для мене. І я почуваюся чудово, тому що кожен член нашої команди намагається допомогти мені в багатьох аспектах, як на сервері так і поза ним.

Я впевнений, що у тебе було багато пропозицій. Те, що NiP є легендарною організацією, змусило вас вибрати саме їх? Або була інша причина?

Коли я дізнався, що NiP хочуть мене запросити, я не думав про інші команди, тому що, очевидно, це великий крок вперед, це Tier 1 і це інший рівень. В такій ситуації треба ризикнути і просто грати.

Як для тебе проходить період адаптації?

Я думаю, що все добре, ми не багато грали, але намагалися добре грати на тренуваннях. У перший раз мені було важко запам’ятати всю інформацію, але я намагаюся вдосконалюватись і вже відчуваю, що після тижня тренувань я краще спілкуюся і граю.

Я бачив твій твіт про те, що ти думав, що у Стокгольмі холодно. До чого, на твою думку, було найважче звикнути: погода, від’їзд із дому чи..?

Ні, я думаю, що було не важко піти з дому, тому що зараз я живу у Празі, я переїхав до Чехії після початку війни. Важко було переїжджати зі старого дому, з України, але звідси я просто думаю про те, як пишатися своєю родиною і таке інше. 

Ваша родина все ще в Чехії, чи вони їздили з вами до Стокгольма?

Моя мама в Чехії, в Празі, а тато і сестра в Києві. Тому я переїхав один.

Але ви часто з ними спілкуєтесь?

Так, так!

Чи було щось, до чого, на вашу думку, було легко пристосуватися?

Я думаю… ми грали і в перші дні у нас не було жодного стресу і це було легко, ми намагалися відчути один одного, розумієш? Тепер, оскільки у нас є багато турнірів, ми маємо структуру та більше тренуємося, як команда.

Очевидно, існує велика різниця між сценою Tier 1 і академією. Чи ти відчуваєш, що в NAVI було щось, що допомогло легше перейти в NiP і на сцену Tier 1?

Так, NAVI мені дуже допомогли, вони, як моє дитинство, вони виростили мене, як гравця, мій тренер виростив мене, як гравця. NAVI має свою структуру для росту гравців, у них є дві молоді команди NAVI Youth і NAVI Junior, навіть зараз, коли у них є тільки Junior, у них все ще гарна структура, щоб розвивати своїх гравців і допомогати їм рости. Це також добре, якщо дивитися з точки зору бізнесу, тому що команді не потрібно купувати гравців. Тож я вважаю, що NAVI має найкращу академію, бо вони знають, як працює гра і вони просто дивляться на основну команду, беруть її структуру та намагаючись впровадити все це в академію. Ми завжди просто намагалися вдосконалюватися, тож це добре.

Ви помітили якісь відмінності в організаціях між NiP та NAVI?

Обидві команди дуже підтримують, вони намагаються підтримувати гравців і створювати комфорт для них, щоб гравцям було добре під час гри. Вони намагаються допомогати мені поза грою, NAVI також завжди намагалися допомогти мені поза грою, якщо мені було щось потрібно і NiP також це роблять. Це дві організації Тір-1 організації, тому вони знають, як працювати і це добре.

Як ти зараз граєш у NiP? Порівняно з NAVI, тобі довелося змінювати свої позиції та стиль гри, чи NiP просто сказали: «Роби, що хочеш, ми пристосуємося»?

Ні, зараз я намагаюся засвоїти багато нової інформації. Що стосується стилю гри, зазвичай я намагаюся створити простір, зараз мені це може бути важко, бо іноді важко зрозуміти всю інформацію, коли говорять троє товаришів по команді. На це потрібен час, тож, можливо, за кілька місяців все стане добре. Як снайпер я просто намагаюся слухати своїх товаришів по команді та грати індивідуально, щоб робити потрібні кіли і те, що має робити AWP.

Як ту думаєш, що ми можемо очікувати від тебе? Очевидно, це твоя перша подія Tier 1.

Очевидно, мені потрібен час, щоб відчути моїх товаришів по команді, тому що ми просто тренувалися десять днів чи щось таке. Я вважаю, що BLAST — це хороший турнір, щоб побачити, над чим нам варто більше працювати, тому… я не знаю, я просто спробую грати у свою гру і думати про те, як ми можемо виграти, як змусити моїх товаришів по команді грати краще.

Ти відчуваєш якийсь тиск, намагаючись справити гарне перше враження на своєму першому турнірі?

Так, звичайно, я думаю про це, але коли ти граєш, ти не думаєш про те, що буде після гри, ти не думаєш про тиск. Очевидно, я відчуваю трохи тиску, але мені потрібен час, а коли я граю, я не відчуваю тиску, я просто намагаюся зосередитися на своїй грі та на грі моїх товаришів по команді. Щоб відчути один одного в грі, на сервері і виграти гру, розумієте?

Новина про те, що ти переходиш в NiP, з’явилася деякий час тому, як довго готувався твій перехід? Це сталося дуже швидко, чи у тебе був час, щоб переглянути інші варіанти упродовж кількох місяців і нарешті обрати NiP?

Я почав спілкуватися з NiP у грудні і спілкування зайняло, можливо, місяць. Вони також проводили зустрічі з іншими гравцями, тож коли в грудні я мав перерву в іграх, у мене було десять днів, коли ніхто мені не відповідав і я трохи нервував! Після того, як вони зв’язалися зі мною, я дуже зрадів, розумієш?

У вас були зустрічі, щоб пізнати тебе, як людину?

Так, у нас були зустрічі з власником, тренером та іншими хлопцями. Вони намагалися зрозуміти мене, як людину і після кількох зустрічей я поговорив з тренером djL і він поставив мені кілька питань про гру. Після цієї зустрічі ми тільки почали… Я думаю, вони зрозуміли!

Чи ти відчув культурний шок, чи твої тіммейти допомогають тобі адаптуватися і поза грою? 

Так, вони завжди намагаються мені допомогти і я думаю, що вони дуже жорсткі гравці, бо зараз у них молода кров у команді. Наприклад, REZ може зосередитися на своїй основній ролі, і він грає нереально. Я думаю, що всі хлопці дуже круті і це дуже важливо в команді.

У Топ-20 HLTV багато професіоналів обрали тебе, як свій сміливий прогноз на наступний рік. Це чинить на тебе додатковий тиск, чи не боїшся не виправдати ці аванси? Чи не боїшся не досягти такого рівня, як, наприклад, m0NESY?

На початку, коли починали оголошувати Топ-20, я навіть не думав про сміливі прогнози. Коли frozen вперше обрав мене, я був дуже здивований цим. Я думав, що, можливо, m0NESY обере мене, бо ми з ним грали раніше, можливо, також b1t, але для мене було несподіванкою, що rain та blameF вибрали мене. Я дуже радий, що вони це зробили, і я докладу всіх зусиль, але це не чинить на мені додатковий тиск і я не особливо думаю про це. Проте я все одно зроблю все можливе, щоб виправдати довіру.

Очевидно, оскільки ти був у NAVI, твоя найбільша мрія була грати за них, як і у більшості гравців із СНД. Що змусило тебе шукати інші варіанти? Це тому, що s1mple недоторканний у команді, чи ти просто хотів розправити крила за межами академії?

По-перше, я не хотів грати роль опорника, бо почуваюся там не дуже комфортно. Я думав про те, в якій команді мені грати далі і я знав, що s1mple, як ти правильно сказав, недоторканний. Він божевільний і він мій кумир, але я розумів, що мені потрібно рухатися вперед. Хлопці з основної команди в першу чергу гарні люди і я намагався їм допомагати, коли грав за них. Коли я зрозумів, що більше не хочу грати за команду академії, бо відчував, що просто стою на одному місці і мені потрібно рухатися вперед, я поговорив зі своїм тренером і сказав йому про це. Після цього NAVI виставили мене на трансфер і через кілька місяців мною зацікавилися NiP.

Вийти із зони комфорту, якою є СНД, було непросто?

Так, але я відчував, що мені потрібно вийти із зони комфорту і це дуже хороший досвід, особливо в молодому віці. Звичайно, вам комфортно, коли ви працюєте з людьми, з якими ви вже багато працювали і коли ви говорите своєю мовою. Це легко, але я хотів спробувати зіграти в міжнародній команді.

З NAVI вийшло багато AWP світового класу: s1mple починав не там, але він грає у команді уже багато років, ми бачили m0NESY з G2 з його стрімким підйомом, а тепер бачимо тебе в NiP. Що, на твою думку, регіон СНД і NAVI роблять правильно, чого деякі інші регіони та організації не можуть зробити?

Я думаю, що вони добре розуміють молодих гравців, як потрібно правильно їх вдосконалювати та проводити всю цю роботу в академії. Наприклад, якщо ви візьмете MOUZ, у них також була дуже хороша академія, вони вигравали майже кожен сезон Ліги Академії, але NAVI просто знають, як максимально покращити своїх гравців і роблять для них багато. 

Ти не відчуваєш, що змагаєшся з m0NESY? Очевидно, ви були друзями ще в NAVI…

Звичайно є таке.  Дехто навіть намагаються порівнювати наші стилі, але вони повинні усвідомлювати, що кожен гравець є індивідуальністю і гравці не можуть бути схожими у всьому, розумієте? Звичайно, я намагаюся взяти від нього найкраще і іноді я запитую його дещо, наприклад, про його рухи, але люди повинні розуміти, що не кожен гравець може бути m0NESY, s1mple або ZywOo.

Давай поговоримо про новий патч. Valve послабила AWP, тож як ти гадаєш, чи це вплине на твій стиль гри?

Так, я думаю, що це вплинуло на мене на початку, бо потрібно робити простріли і це інша ситуація, коли у тебе залишилося десь три кулі, і ти забув перезарядитися, якщо ти промахнувся, то потрібно витягати пістолет, і гравці з гвинтівками вб’ють тебе, якщо не зайняти гарну позицію. Але з іншого боку я вважаю, що це гарне оновлення, оскільки AWP був занадто незбалансованим, розумієте? Коли в ньому було десять куль, ви могли просто спамити дими прострілювати стіни і це справді дратувало і було надто потужним, я так гадаю. Тепер все більш збалансовано і цей патч — правильне рішення Valve, але AWP все одно залишається сильною зброєю, оскільки розумні снайпери розуміють, коли їм потрібно перезарядитися. Наприклад, коли ви перетягуєтеся з A на B у вас є час для для перезарядки, тощо. Я вважаю, що це хороше оновлення, можливо, Valve мали зробити його раніше, але все одно добре, що зробили.

Як ви вважаєте, це було правильне оновлення від Valve, чи вони могли замість цього дати AWP сім куль?

«Сім куль» все одно буде ОП, я думаю. П’ять ідеально, сім — це забагато!

Також нещодавно вийшов Анубіс і я впевнений, що ти багато грав на ньому на FaceIT. Що ти думаєш про карту на даний момент? Ви будете грати цю карту?

Я думаю, що Anubis — гарна карта. На початку я був дуже розчарований тим, що Valve видалила Dust 2, тому що це була одна з моїх улюблених карт, і я почувався там дуже комфортно, але оновлення зазвичай приносять нові речі в гру, тому це добре. Коли ми грали Анубіс з командою, то було дуже весело, і це хороша карта. Це нова карта, тож нам потрібно перевірити нові дими та таке інше. На даний момент це дуже, дуже хороша карта, але треба подивитися на неї більше у професійних матчах, бо на просцені її ще не дуже багато грали. 

Отже, незабаром ми можемо побачити NiP на Анубісі? Як думаєш?

Так, я думаю ми це побачимо!

Як ти вважаєш, чи має вона потенціал бути гарною картою для снайпера? Тому що ми знаємо, що Dust2 був гарним для AWP, наприклад, для при грі на Long.

Я думаю, що Anubis не дуже снайперська карта, я маю на увазі, що на ній немає значної переваги AWP, бо ви можете кинути гранати за T і просто заходити. Якщо CT дозволять T зайти, я думаю, що вони будуть знищені, тому вам не потрібно дозволяти стороні T заходити. Наприклад, коли ви починаєте граєте мід з AWP, вони іноді використовують два моліка і якщо ви їх не гасите, ви не можете дати команді імпакт. Я думаю, що це залежить від снайпера, але, на мій погляд, це не найбільш зручна для AWP карта.

Як у тебе проходила підготовка до BLAST? Чи мав ти перерву під час свят?

У нас був буткемп у Стокгольмі майже тиждень, тож у нас була можливість зустрітися один з одним і познайомитися особисто. У нас було не багато тренувальних днів, ми грали лише кілька днів онлайн, але я вважаю, що BLAST — це дуже хороший турнір для вдосконалення, як я вже казав вище.

У тебе є якісь особисті очікування, можливо, ти мрієш потрапити в Топ-20? Також, які у тебе очікування від команди?

Звичайно, я хочу потрапити в Топ-20 і в мене є всі шанси. Як команда, я вважаю, що у нас є дуже хороші… всі частини головоломки, які потрібні NiP. Нам просто потрібно працювати і намагатися грати в ідеальний CS, як у гарну гру, розумієш? Якщо взяти команду, зараз у нас є хороший тренер, хороші гравці та хороший снайпер, тому я думаю, що у NIP є всі шанси на перемогу. Ми просто спробуємо грати в нашу гру.

Є якісь події, на які ти найбільше очікуєш?

Очевидно, що це Мейджор, бо я думаю, що це буде божевіллям. По-перше, ним керує BLAST, а по-друге, він проходитиме у Парижі. Я також з нетерпінням чекаю Катовіце, тому що це легендарний турнір.

Ти хочеш відчути те саме, що було на останньому Мейджорі в Ріо, цю поведінку натовпу? 

Цей натовп був божевільним. Коли ти вболіваєш за свою команду, іноді ти можеш втратити розум. На мій погляд, Ріо був божевільним Мейджором із найпотужнішою публікою.

Читайте також переклад інтерв’ю з headtr1ck для HLTV.

Материалы по теме

VCT EMEA 2023: дати, формат, розклад першого тижня та як дивитися

Регулярний сезон VCT EMEA 2023 розпочнеться 27 березня і триватиме до 19 травня, ігри відбудуться в середу (1x Bo3), четвер (2x Bo3’s) і п’ятницю (2x Bo3’s). Тиждень 1 буде винятком із цього правила: п’ять днів гри з понеділка по п’ятницю, з 2 Bo3 кожного дня, і всі команди гратимуть двічі.

Данило Zeus Тесленко планує відродити тег pro100 і шукає кандидатів на посаду CEO клубу

0

Легендарний капітан NAVI Данило Zeus Тесленко повідомив, що збирається відродити свою команду pro100 і шукає для неї CEO. В планах Зевса створити не тільки склад з CS:GO, а і склади з інших перспективних дисциплін.

Вийшла стаття про легенду української ігрової журналістики Алекса Птицю

0

В українському виданні Межа Медіа з’явилася чудова стаття про справжню легенду української журналістики Алекса Птицю. Ця була неймовірна людина, яку знали всі в ігровій тусовці України, а хто не був знайомий вживу, той все одно обов’язково десь бачив цього сивого бородатого експресивного журналіста у незмінній жилетці з неймовірною кількістю карманів.

Алішер Усманов «продав» компанії EPICENTR та ESFORCE AGENCY за ціною люксової автівки

Звіт російської групи компаній VK повідомляє, що холдинг путінського олігарха Алішера Усманова продав не тільки клуб Virtus.pro, а інші компанії, які ще нещодавно входили до його складу.