Мой кабинет

Для активации аккаунта, перейдите по ссылке, отправленной на Ваш электронный адрес

При изменении почты на Ваш текущий адрес будет отправлено письмо для подтверждения изменения.
Новый адрес не будет активирован до подтверждения со старого адреса.
Выйти

FaZe Clan, один з китів кіберспоту та індустрії комп’ютерних ігор, може зазнати банкрутства. У жовтні північноамериканський бренд оголосив, що буде публічно представлений на біржі NASDAQ з оцінкою в 1 мільярд доларів, чому допоможе спеціальна компанія SPAC, що спеціалізується на виводі на біржу.

Однак останні події можуть коштувати FaZe Clan не просто гарної оцінки, а і взагалі існування. Комісія по цінним паперам виявила у Faze проблеми з бізнесом. Як мінімум це знизить оцінку компанії, як максимум може призвести до банкрутства. 

FaZe Clan, яка є зареєстрованою корпорацією в штаті Делавер під назвою FaZe Clan Inc., добре відома своєю командою зі створення контенту та має склади в різних кіберспортивних дисциплінах. Однак одним із маркетингових інструментів, які організація використовує для залучення більшої аудиторії, є перехід у світ традиційного спорту шляхом партнерства з зірками спорту, наприклад NFL.

Згідно з початковими планами FaZe, злиття мало бути завершене десь у першому кварталі 2022 року. У раду директорів мали увійти  Снуп Догг та генеральний директор The Arena Group Росс Левінсон. Перший квартал завершився, а FaZe Clan все ще залишається приватною компанією.

Керівництво FaZe Clan перед виходом на біржу розробило фінансовий прогноз, але Комісія по цінним паперам зазначила, що фінансові результати FaZe Clan у 2021 році значно відхилялися від прогнозованих. У той час як дохід і валовий прибуток компанії трохи перевищили очікування в 52,85 мільйонів доларів річного доходу (прогноз був 50 мільйонів доларів) і 11,30 мільйона доларів річного валового прибутку (прогноз у 10 мільйонів доларів), прибуток FaZe виявився набагато гіршим, ніж очікувалося. Після вирахування податків, відсотків та амортизації виявилося, що компанія понесла збитки у 28,741 мільйона доларів, хоча прогнозувала 19 мільйонів. 

Фінансові результати FaZe Clan за 2021 рік також показали, що майже половина його доходу була отримана від спонсорської підтримки бренду, яка принесла $24,87 млн. Іншими значними потоками доходу у 2021 році були сегмент контенту, який приніс 16,07 мільйона доларів, споживчі товари – 5,75 мільйона доларів, а дохід сегменту кіберспорту лише – 5,85 мільйона доларів.

Крім того, фінансові звіти показали значні витрати на топменеджмент збиткової компанії: так генеральний директор Лі Трінк отримав загальну винагороду в розмірі 1,38 мільйона доларів, а головний стратегічний директор Кай Генрі отримав заробіток у 2,91 мільйона доларів США.

Фінансова звітність FaZe Clan викликала значні сумніви щодо її здатності продовжувати свою діяльність без постійного дофінансування. Без нього FaZe скоріше за все не втриматися на плаву. 

FaZe Clan вже визнали, що їх фактичні результати у 2022 і наступних роках суттєво відрізнятимуться від прогнозованих раніше. Причини в тому, що FaZe Clan тепер очікує збільшення витрат на прибуток, додаткових загальних та адміністративних витрат і зниження доходів щонайменше на 20%. 

Заява FaZe Clan про свої плани вийти на біржу у свій час викликала резонанс в кіберспорті, оскільки це була заявка на лідерство, щоб перемогти у перегонах за звання першої кіберспортивної команди, що коштує майже мільярд доларів.

Провал планів FaZe Clan щодо виходу на біржу можуть виявитись корисними для кіберспорту. У кіберспорті надувається велика мильна бульбашка, яка накачує увесь ринок і це тисне на інших гравців. Вибух такої бульбашки після виходу на біржу у випадку з FaZe може мати руйнівний ефект для індустрії. Можливо буде кращим, якщо FaZe залишаться приватною компанією, до якої іншим немає особливої справи. 

Материалы по теме

FaZe звільнили гравця через расистські висловлювання. Судячи з усього його кар’єру в якості професіонала закінчено

FaZe Clan вигнали професійного гравця зі свого складу з Fortnite за расистські висловлювання на стрімі. Під час гри гравець з ніком Cented сказав слово ні..р у груповому чаті. При чому це слово профі використав в якості привітання, скоріше за все він вирішив пошуткувати, але це обурило інших гравців. 

Faze Clan разом з Disney випустив капсульну колекцію одягу, яку презентували мультиком з Мікі Маусом

Один з лідерів кіберспорту клуб Faze Clan випустив колекцію одягу разом з Disney. Колекція включає футболки, худі та бейсболки. Обіграно тему як класичний символ студії Disney Міки Маус поринає у цифровий світ та стає цифровим наче в матриці.

Найцінніші кіберспортивні команди 2022 року — повний переклад матеріалу міжнародного Forbes

Міжнародне видання Forbes підготувало рейтинг найбільш дорогих кіберспортивних команд світу. Читач здивується, але серед десятки немає команди NAVI! Вочевидь, команда не сприймається виданням як достатнь сильний актив, щоб конкурувати на світовій арені. На наш погляд це пов’язано з прив’язкою до регуону, який і раніше не вважався значущим, не кажучи вже про теперешні воєнні часи. Окрім