Мой кабинет

Для активации аккаунта, перейдите по ссылке, отправленной на Ваш электронный адрес

При изменении почты на Ваш текущий адрес будет отправлено письмо для подтверждения изменения.
Новый адрес не будет активирован до подтверждения со старого адреса.
Выйти

Комітет з фізичного виховання та спорту МОН України — КФВС МОН України направив листи про недопущення російських і білоруських спортсменів до міжнародних змагань.

Прохання запобігти поверненню спортсменів з Росії та Білорусі до участі в змаганнях отримали:

  • Президент Міжнародної федерації шкільного спорту Лоран Петринка (Laurent Petrynka, ISF President); 
  • Президент Європейської асоціації університетського спорту Адам Рочек (Adam Roczek, EUSA President);
  • в.о. президента Міжнародної федерації університетського спорту Леонц Едер (Leonz Eder, FISU Acting President).

«Російські війська продовжують убивати і катувати мирне населення, дітей, запускати ракети по житлових будинках, нищити нашу інфраструктуру – лікарні, школи, стадіони і спортивні комплекси. Білорусь надає свою територію для тренування російських солдатів, для злетів російських бомбардувальників, для запуску ракет по мирних українських містах.

Спорт у руках диктаторів – це ще один інструмент, за допомогою якого вони (росіяни та білоруси) брешуть світові, поширюють шовіністичні ідеї. Тож прошу вас усіма доступними методами сприяти, щоб заборона на участь російських і білоруських атлетів в учнівських і студентських спортивних змаганнях продовжувала діяти», – зазначив голова Комітету з фізичного виховання і спорту МОН України Вадим Стеценко.

Хоча кіберспорт в Україні і визнано офіційним видом спорту, за понад рік повномасштабної війни найбільші гравці кіберспорту в країні — кіберспортивні студії та провідні команди в тому числі NAVI, так і не робили жодного звернення до розробників ігор, турнірних операторів чи міжнародних федерацій щодо повної заборони участі кіберспортсменів з Росії та Білорусі у міжнародних змаганнях. 

Єдині, хто робив таке звернення — це Федерація кіберспорту України UESF, яка закликала до блокування кіберспортсменів з РФ та Білорусі всесвітню федерацію кіберспорту IESF та європейську федерацію кіберспорту EEF. В результаті російські спортсмени були виключені зі змагань федерації EEF. 

Читайте також: Україна планує бойкотувати Олімпіаду в Парижі, якщо на неї допустять росіян навіть під нейтральним прапором. В кіберспорті українці і росіяни

Материалы по теме

«Вибач, перемога Росії неминуча. Я не хочу допомагати Україні жодним чином в цій безглуздій війні», — Hooxi відповів на запрошення взяти участь у благодійному турнірі

Капітан команди G2 Расмус Hooxi Паллісгаард Нільсен захотів $500 за участь в благодійному турнірі для допомоги Україні, а після того, як один з організаторів пояснив, що турнір благодійний і спрямований на те, щоб зупинити російську агресію, капітан найкращої команди світу сказав, що не хоче допомагати Україні у цій війні, бо перемога Росії неминуча.

Рік тому росіяни намагалися відібрати в українців права на російськомовні трансляції, ось що з цього вийшло

Рік тому росіянин Юрій Фролов, пов’язаний з ESForce, створив петицію, під назвою «Зупинити ненависть та заклики до вбивства дітей в кіберспорті». В петиції автор жалівся на те, що більшість російськомовних прав належить українським студіям, а вони ненавидять Росію і всі трансляції наповненні ненавистю до росіян.

Долучайтеся до чергової лотереї Олександра Петрика. Беріть участь у розігриші цінних призів і допомогайте ЗСУ

0

Олександр Петрик запустив чергову лотерею для збору грошей на допомогу ЗСУ. В планах кіберспортивного волонтера допомогти зібрати гроші на прилад нічного бачення для одного з підрозділів 8 полку ССО.

Рік тому українські кібердіячі зробили спільне звернення, намагаючись зупинити війну. Розповідаємо, як трансформувалася їх позиція протягом року

Рівно рік тому, 5 березня 2022 року, коли російські війська стояли під Києвом, на каналі Natus Vincere вийшло відео з закликом відомих кіберспортивних діячів зупинити війну. У відео знялося більш як 10 відомих українських і навіть російських зірок кіберспорту, блогерів, аналітиків і ведучих, яких звернулися до кіберспортивної спільноти із закликом не мовчати і допомогти зупинити