Мой кабинет

Для активации аккаунта, перейдите по ссылке, отправленной на Ваш электронный адрес

При изменении почты на Ваш текущий адрес будет отправлено письмо для подтверждения изменения.
Новый адрес не будет активирован до подтверждения со старого адреса.
Выйти

Відомий блогер та аналітик CS:GO Олександр Петрик відреагував на запрошення студією Weplay російських гравців на свій академічний турнір. На думку Петрика, якій займає проукраїнську позицію і взагалі після початку війни відмовився від виробництва контенту російською мовою, заява та вчинок Weplay входить в дисонанс з попередніми вчинками студії.

Відомо, що Weplay з самого початку війни зайняла радикальну проукраїнську позицію, заборонивши росіянам грати на своїх турнірах, та відмовилася від трансляцій російською мовою. 

Через два з половиною місяці з початку війни риторика Weplay змінилася кардинально. Спочатку було прийнято рішення повернути російськомовні трансляції, а потім було оголошено про запрошення російських команд на український турнір. 

Коментар ситуації Олександром Петриком

Почитав усі заяви, коментарі та думки щодо ситуації довкола участі росіян у четвертому сезоні академліги від WePlay.

Виходить, що WePlay скопіював підхід до питання російських команд та гравців у ESL та PGL. Дозволив грати Spirit і академії VP (тільки без тегу).

Що думаю сам?

Якщо дивитися на ситуацію з точки зору европейських клубів та турнірних організаторів, то це логічне рішення. Бо так само зробили PGL та ESL, а суспільство це прийняло. PGL навіть допустили до мейджору forze!!! В Україні ніхто не розуміє, як таке можливо, в Европі таке враження, що нікого це не здивувало.

Але чого ми очікуємо від европейців, коли провідні українські компанії, що є обличчям України у світі кіберспорту, демонструють ось такий приклад? Чи маємо ми моральне право вимагати чогось від ESL чи PGL, якщо у NAVI грають росіяни, а наш український турнірний оператор допускає росіян до свого турніру?

WePlay вибрали класну стратегію розвитку українськомовних трансляцій, запустили безліч ініціатив на підтримку української армії та людей, купу грошей пожертвували на ЗСУ. Я сподіваюсь, що у офіційній заяві вони просто не захотіли говорити як є. Сподіваюсь, що насправді є якісь об’єктивні причини, чому відмова від росіян на цих турнірах неможлива зараз, але планується у майбутньому. А зараз у моїх очах і очах багатьох українців (як я побачив по реакціям у соцмережах) усе виглядає так: українська компанія допомагає знищити рф, але створює можливості молодим російським талантам потрапити у великий кіберспорт.

Сподіваюсь, що WePlay не забариться і випустить заяву, у якій знищить цей дисонанс.

Раніше ми писали про те, що Weplay офіційно пояснив, чому саме він запросив російські команди, одна з яких напряму пов’язана з керівництвом РФ на турнір, який проводиться українською компанією у розпал війни Росії проти України. 

Материалы по теме

«Не хочу, щоб NAVI називали себе українським клубом, поки за них грають росіяни» — Олександр Петрик дав відверте інтерв’ю українському спортивному порталу

Аналітик, коментатор та блогер CS:GO Олександр Петрик дав дуже велике, розгорнуте та відверте інтерв’ю українському спортивному порталу Tribuna.com Окрім стандартних тем мова зайшла і на такі складні та важливі теми, як то перехід на українську мову, створення українськомовного контенту, неприйнятну позицію NAVI щодо росіян у своїх складах, та незрозумілі висловлювання найкращого гравця світу Олександра s1mple

Олександр Петрик детально розібрав та проаналізував всі зміни нового патчу CS:GO

Олександр Петрик випустив відеоблог з детальним оглядом змін нового патчу CS:GO. Зміни стосуються зменшення кількості патронів в одній з автоматичних рушниць, а також переробки турнірної карти Ancient.

Global Esports Tour Dubai 2022 з CS:GO — інформація про турнір, розклад, офіційна пряма трансляція від Олександра Петрика

В Дубаї стартував досить великий турнір з CS:GO, який пройде за дуже простою системою Single Elimination. 8 запрошених команд розіграють між собою призовий фонд у розмірі 250 тисяч доларів. Турнір шейхам допомагає проводити Starladder, а офіційну українськомовну трансляцію на своєму власному каналі забезпечує Олександр Петрик.

Weplay з партнерами запустили безкоштовний кіберклуб для українських геймерів в Варшаві. Фото з місця подій

Weplay разом з партнерами запустили круту акцію для українських біженців, які перебувають у Польщі. Протягом місяця українські геймери можуть прийти та пограти в комп’ютерному клубі Day Center by AMD абсолютно безкоштовно.