Мой кабинет

Для активации аккаунта, перейдите по ссылке, отправленной на Ваш электронный адрес

При изменении почты на Ваш текущий адрес будет отправлено письмо для подтверждения изменения.
Новый адрес не будет активирован до подтверждения со старого адреса.
Выйти

Відомий талант студії Maincast Михайло Olsior Звєрєв розібрав в чому відмінності між ситуаціями з «Z» від Pure, стікерами від C9 та ситуацією з NAVI, які заплющують очі на дії дружини Бумича, але хейт переважно ллється не на команду, а на Бумича, та його дружину. Під його думкою ми висловили своє припущення, чому NAVI заплющують оці на ситуацію та продовжують мовчати.

Ви в коментарях питаєте, чим ситуація з Бумичем та його жінкою відрізняється від ситуації з «Z» від Pure або стікерами С9; чому у тих ситуаціях зверталися до клубів, організаторів турнірів з вимогою вплинути на команду (у випадку з Outsiders — забанити, у випадку С9 — змінити стікери), а у випадку Бумича засирають лише його та його жінку?
Питання доречне, актуальне, вважаю, що про це треба говорити в кіберспорті, в тому числі. Замовчування проблем — це те, що привело наш кіберспорт у такий стан, в том числі.
Всі ситуації різні, тому пропоную пройтися по кожній з них окремо.

1) Ситуація зі стікерами С9 для мене виглядає, у першу чергу, як комунікаційний факап від гравців та менеджменту. Їх стікери дійсно виглядають як підписи, їх команда виїхала з Росії, щоб далі брати участь в турнірах, Костя Пікінер — один з найрозумніших і прагматичних менеджерів в кіберспорті, незважаючи ні на що, і впевнений, що всередині вони обговорили, щоб ніякої хєрні а-ля Pure від них не виходило. Це не тому, що я вважаю, що їх склад підтримує Україну або проти війни — цього я не знаю, просто якщо вони не хочуть залишитися без перспектив та майбутнього — вони будуть просто грати та не відсвічувати (хоча гравці молоді і все можливо).
Швидко та проактивно написати, що стікери зробили до війни і не врахували війну — було б достатньо, щоб швидко деескалювати не супер проблемну ситуацію.

Чи круто це, що С9 взяли собі російський склад і стафф, коли вони не висловили ніякої позиції? Не круто, на мій погляд, але якщо Вальв пофігу (а їм пофігу), то С9 можуть за копійки забрати собі готовий перевірений склад з топменеджментом, з бізнесової, а не людської точки зору, їх можна зрозуміти. Якщо всі росіяни в С9 мають рахунки в іноземних банках, то це вже краще, ніж якби вони сплачували податки в Росії, але це, зрозуміло, не позиція.
Тому, ані С9, ані росіян в їх складі я не підтримую.

2) Про ситуацію з Пьюром навіть нічого писати не треба. Там обісрамс трапився на всіх рівнях — гравець намалював свастон впродовж професійного матчу, їх команду забанили, а клуб його звільнив за це. Тобто, вони внє палітікі; вже в палітікє і підтримують, а нє, все ж таки не підтримують російську армію і державу, тому що виганяють гравця не зрозуміло за що. За ВП пропоную не переживати, у них все буде добре, імпортозаміщення та турніри з дружніми країнами БРІКС врятують російський кіберспорт.

3) Жінка Бумича пишається своєю державою та танками на репетиції параду, а її чоловік пишається своєю жінкою.
Це капітан топ-1 української команди в кіберспорті, топ-1 команди світу по CS:GO, людина, що може дати будь-яке інтерв’ю в формі українського клубу, що асоціюється з Україною сильніше за все. Це жах, а шо не жах? Та жах, жах.

І у цьому випадку питання, звісно, не до організаторів турніру або не до Вальв, тому що це відбувається досить опосередковано — не під час матчів або турніру, а просто в соц.мережах дружини гравця. Тому такі питання повинен вирішувати клуб, який публічно займає українську позицію, займається волонтерською діяльністю, а деякі люди з їх дійсного або колишнього стаффу прямо зараз в ЗСУ або теробороні (і за це Наві величезний респект)

Скоріше за все, вони не можуть зробити заміни перед Мейджором і альтернативна — просто там не грати та знятися, але я навіть не можу уявити, як себе повинні почувати S1mple, b1t та B1ad3, коли у тебе капітан команди та його дружина — абсолютно кончені люди. Сподіваюсь, хоча б Баскова не доводиться під час тренувань слухати (але це не точно).
Відмовлятися від Мейджору — це величезний «-» для організації у всіх складових, і можливо ми почуємо позицію Наві одразу після турніру, але зараз політика і дії клубу не викликають моєї підтримки.

Якщо ви фанат Наві та перед вами стояло питання — грати Мейджор з Бумичем або не грати його взагалі — щоб ви обрали? Залишайте ваші думки в коментарях, пропоную дискусію на цей рахунок.

Приклад Наві — це ще одне підтвердження того, що ніякого СНД-кіберспорту не існує, і що зараз співіснувати та співпрацювати українським і російським клубам, гравцям та організаціям — неможливо (за виключенням ситуацій, коли росіяни чітко висловлюють та відстоюють свою позицію).


Коментар Gameinside: Те, що не тільки ми починаємо підіймати цю тему, надзвичайно важливо насамперед для того, щоб вберегти самих NAVI як українську команду, як досягнення багатьох років розвитку саме українського кіберспорту. 

Схоже, зараз команда обирає споміж двох зол і робить, на перший погляд, не правильний вибір. Правильний вибір — знятися з мейджора, бо честь і гідність важливіші за збереження команди та гроші.

Ми напевно здогадуємося, чому команда вчиняє саме так, як ми спостерігаємо. Скоріше за все s1mple попередив, що в разі відмови від мейджору він піде з команди та склад з CS:GO буде повністю зруйновано. NAVI не можуть дозволити собі зруйнувати основне джерело доходів команди, бо не секрет, що s1mple це і є NAVI. Без нього команда втратить основну частину медійності, втратить більшість спонсорів та перспективи вижити в тому хаосі, що відбувається через війну. 

Вихід Олександра Костилєва з команди  буде означати крах NAVI, як ТІР-1 команди на світовій сцені. Команда відкотиться на 10 років назад, буде звільнено більшість співробітників, а ті, хто купляли круті тачки і велики домівки затягнуть пояси. 

Та ганьба, що зараз відбувається з NAVI пов’язана з банальним страхом втратити роботу в часи, коли знайти нову в кіберспорті в Україні буде майже нереально. 

Материалы по теме

s1mple грає у рейтинговий Valorant лише на одному герої. Riot зробили ідеального агента, про якого снайперам у CS:GO можна тільки мріяти

0

Олександр s1mple Костилєв грає рейтингові ігри у Valorant тільки на одному агенті. Нещодавно на стрімі він показав історію своїх рейтингових ігор і так, він грає на, мабіть кращому агенті для гри на ролі AWP, мова йде про Чамбера.

Клоунада в NAVI — клуб змінив дату новини про підписання росіянина на архівну, видалив відео анонсу та пости в соціальних мережах команди

«Українська» команда NAVI відмітилася черговим зашкваром. Після виходу нашої вчорашньої новини про те, що NAVI взяли у склад нового росіянина і виклали анонс одночасно з новиною про російський ракетний удар по ТРЦ в Кременчуці, команда швидко прибрала всі пости зі своїх соціальних мереж, а також заблокувала розважальне відео з росіянином на своєму каналі.

NAVI взяли в склад чергового росіянина та опублікували пост одночасно зі знищенням ТРЦ в Кремінчуці, де знаходилося близько тисячи мирних жителів

NAVI зробили заміну у складі PUBG, помінявши одного росіянина на іншого. Андрія Qwizzy Побединського NAVI замінили на Івана ubah Капустіна, який вже колись грав за NAVI.

s1mple в черговий раз зганьбив Україну, просуваючи ідею СНД-кіберспорту. Гравець NAVI взяв участь у шоу-матч разом з росіянами

s1mple взяв участь у шоу-матчі разом з росіянами. Шоу-матч організували російськомовні стрімери та друзі Олександра Костилєва — росіянин Buster та українець Evelone. До речі обидва, включаючи Evelone, не робили жодних адекватних заяв щодо війни в Україні.