Мой кабинет

Для активации аккаунта, перейдите по ссылке, отправленной на Ваш электронный адрес

При изменении почты на Ваш текущий адрес будет отправлено письмо для подтверждения изменения.
Новый адрес не будет активирован до подтверждения со старого адреса.
Выйти

Рік тому росіянин Юрій Фролов, пов’язаний з ESForce, створив петицію, під назвою «Зупинити ненависть та заклики до вбивства дітей в кіберспорті». В петиції автор жалівся на те, що більшість російськомовних прав належить українським студіям, а вони ненавидять Росію і всі трансляції наповненні ненавистю до росіян.

Автор навіть стверджував, що на трансляціях закликають вбивати росіян і їх дітей (звісно це фейк). Петиція стала відповіддю на звернення багатьох українців прибрати росіян з турнірів і навіть прибрати їх з Фейсіта та позбавити прав грати в ігри.

Загалом петицію було створено для того, щоб позбавити студії WePlay та Maincast прав на російськомовні трансляції, в петиції автор звертався до всіх видавців кіберспортивних ігор і до турнірних операторів. Окрім цього автор закликав не запрошувати на The International та інші турніри українських талантів. В петиції були відмічені конкретні особи, такі як v1lat, ceh9, Petr1k, leniniw та yxo. 

За рік парадоксальна та цинічна петиція від представників країни-терориста зібрала жалюгідних 6 тисяч підписів. Автори не змогли домогтися суспільної підтримки своєї брехні, проте слід констатувати, що українські студії за рік свідомо чи ні втратили величезну частину прав на трансляції російською мовою. 

Студія Weplay сама відмовилася від трансляцій російською, деякий час вона передавала права на російськомовні трансляції BLAST своєму співробітнику Sl4m, який робив трансляції на своєму власному каналі. Після закінчення контракту права на російськомовні трансляції BLAST отримали росіяни через студію-прокладку в Сербії. 

Зараз Weplay займається виключно розвитком українськомовних трансляцій Студія не змогла отримати права на українськомовні трансляції BLAST і не анонсувала новий сезон академічної ліги, тому не відомо, чи продовжить Weplay працювати на українському кіберспортивному ринку.

Студія Maincast за рік не отримала жодних нових прав на трансляції російською мовою. Вона активно розвиває українськомовні трансляції і почала транслювати нові дисципліни, а також викупила українськомовні права на трансляції BLAST. Відносно російськомовних трансляцій, студія продовжує їх робити з турнірів ESL та DreamHack, з якими підписано контракт до початку 2027 року. 

Українські таланти за рік майже повністю зникли з міжнародних подій, на TI11 їх було значно менше ніж в попередні роки. Хоча петиція і не мала прямої дії, проте бізнесові інтереси сприяли тому, що українці почали відходити від роботи на російськомовних трансляціях. 

Материалы по теме

CEO NAVI порівняв Virtus.pro з білоруськими креветками та відмітив, що ця історія пахне гірше білоруського сиру

0

CEO Natus Vincere Євген Золотарьов у своєму твіттері прокоментував ситуацію зі зняттям санкцій з російського клубу Virtus.pro. Золотарьов порівняв клуб Алішера Усманова з білоруськими креветками і висловив думку, що ця історія пахне гірше білоруського смердючого сиру.

З російського клубу Virtus.pro зняли всі санкції

Російський клуб Virtus.pro зміг вийти з під міжнародних санкцій, які було на нього накладено через війну в Україні. В останні місяці клуб активно працював над тим, щоб знову грати під своєю історичною назвою, яку був вимушений змінити на Outsiders. Наразі фактично всі великі турнірні оператори зняли санкції з ведмедів і дозволили Virtus.pro виступати під своєю

Видавець ігор Brawl Stars та Clash of Clans повністю закриває свої ігри для росіян

0

Розробник відомих мобільних кіберспортивних дисциплін Brawl Stars та Clash of Clans компанія Supercell повідомила про повний вихід з Росії через триваючу агресію цієї країни проти України. Компанія не просто видалила російські додатки з онлайн-магазинів, а і заблокує всіх існуючих користувачів з Росії та Білорусі у найближчому оновленні навесні цього року.

Weplay відзвітували, чим живе та займається студія під час війни в Україні

Weplay відзвітував про те, чим і як живе студія під час війни, про основні напрямки роботи і про майбутні турніри. У повідомленні нажаль не згадувався головний проект студії за останній рік, а саме WePlay Academy League.