Мой кабинет

Для активации аккаунта, перейдите по ссылке, отправленной на Ваш электронный адрес

При изменении почты на Ваш текущий адрес будет отправлено письмо для подтверждения изменения.
Новый адрес не будет активирован до подтверждения со старого адреса.
Выйти

Олександр s1mple Костилєв у своєму твіттері повідомив про те, що бере перерву в грі, але розглядає пропозиції від інших організацій. Важливо, що повідомлення спочатку з’явилося у твіттері гравця, а вже потім новину розмістили NAVI, процитувавши самого s1mple.

Цілком можливо, що рішення Сімпла могло стати несподіванкою для менеджменту команди, хоча вочевидь перемовини щодо подальшої долі зірки велися тривалий час. 

Отже, як я і хотів, час зробити перерву, але це лише половина історії.
Потрібно оформити документи та подбати про інших людей у моєму житті.
Про перехід в іншу організацію: ніколи думав про це не думав, але було б цікаво побачити пропозиції, можливо, на позицію ріфлера, бо awp трохи не потрібна в новій грі.
Хоча ще нічого не вирішено, я сподіваюся, що ви все одно будете вболівати за NAVI на майбутніх турнірах.

 

Офіційний сайт повідомив не про звільнення, а про інактив Сімпла, проте новина більше нагадувала стандартні прощання NAVI з гравцем, коли клуб перераховує всі досягнення і нагороди. Не вистачало лише самого прощання. 

У команді NAVI з CS2 відбулися зміни: після 7 років безперервних виступів під жовто-чорним прапором основний склад клубу залишає легендарний гравець — Олександр «s1mple» Костилєв.

Його вплив на успіхи NAVI, дисципліну CS:GO і кіберспортивну індустрію в цілому дуже складно переоцінити.

Разом із ним Народжені Перемагати стали чемпіонами PGL Major Stockholm 2021, успішно завершили Intel Grand Slam на $1 000 000 і регулярно піднімалися на подіуми найпрестижніших турнірів. За свій час у NAVI s1mple тричі був названий найкращим гравцем року за версією HLTV.org, а також заробив 21 медаль MVP.

Давайте розберемося, що означає несподіваний демарш Сімпла і які наслідки він матиме для гравця, для NAVI і загалом для кіберспорту. 

Ера, яку не відбулася через війну

Проблеми з Сімплом почалися дуже давно, ймовірно ще 24 лютого 2022 року, коли життя всіх українців змінилося. Тоді NAVI вичікували, намагаючись зрозуміти в якому напрямку будуть розгортатися події, бо їх переважно російський склад з CS:GO тільки но почав створювати власну еру, про що завжди мріяв і казав s1mple. Несподівано світле майбутнє NAVI, які нарешті виграли Мажор, стало дуже туманним.

Подальші місяці для команди і гравця вочевидь були наповнені драматичними подіями, коли дві сторони зіткнулися з потужним хейтом з боку як української, так і російської спільнот, внаслідок чого чорно-жовті та Сімпл втратили мінімум три чверті російсько- та українськомовних прихильників. 

Масла у вогонь підливала скандальна ситуація з Бумичем, дружина якого робила все для того, щоб NAVI ненавиділи в Україні ще більше, наприклад викладала фото на фоні російського військового параду.

Інформація щодо дружини Електроніка, яка донатила на ДНР і лайкала Баскова, також підривала команду з середини, але s1mple відчайдушно намагався зберегти зірковий склад, який привів його до перемоги на Мейджорі, а менеджмент все ще сподівався продовжити еру і не хотів змиритися з тим, що існування російсько-українського складу у нинішніх реаліях – це тупиковий напрямок. 

Спроби знайти баланс між любов’ю до батьківщини і російським світоглядом, яким була просякнута NAVI, регулярно знаходили вихід в інформаційне поле. В один день s1mple донатив мільйон на допомогу Україні, а вже на наступний викладав фото з тусовки у компанії  російського репера, якому дарував свою медаль MVP. В інтерв’ю клубному каналу Костилєв називав війну війною і засуджував росіян, а вже через кілька діб сварився з українськими блогерами, захищаючи “хороших” росіян від поганих українців.

Водночас NAVI не полишали спроб зберегти курку, яка несе золоті яйця і одночасно намагалися дотримуватися проукраїнської позиції в умовах, коли росіянам не вдалося захопити Україну.

У хід пішло відмивання репутації. СЕО чорно-жовтих розказував світовим ЗМІ, що росіяни з команди переїдуть до Європи (Електронік так і не переїхав), а s1mple неочікувано став видатним волонтером у блозі Птушкіна, від чого офігіли буквально всі, бо саме в цей час Сашко грав у команді з росіянами, тусив з росіянами, зустрічався з росіянкою і загалом робив дуже багато неоднозначних кроків, які викликали лише негативні емоції в українських уболівальників. 

Коли NAVI остаточно зрозуміли куди все рухається, команда почала покращувати репутацію потужними донатами на допомогу Україні, а в ЗМІ почали розсилати прес-релізи про благодійну діяльність з пропозицією розмістити в тому числі і за гроші.

Проте і це не могло врятувати знищену репутацію колись головної команди країни. В NAVI це зрозуміли в той момент, коли чорно-жовті зустрілися з Monte і той матч зібрав рекордну кількість українців біля екранів, причому за молоду нікому не відому команду, над засновником якої s1mple сміявся ще зовсім недавно, уболівала переважна більшість українців. 

Та перемога Monte зламала не тільки руснявий склад NAVI, вона зламала віру Сімпла у свою правоту і, головне, у свою особливість. 

Чого не можна відняти у найвеличнішого гравця в історії CS:GO так це того, що він не вміє стримували емоції. Він намагається боротися зі своєю темною стороною, але його сутність постійно вилазить назовні. 

За сім років NAVI і s1mple вдалося створили унікальний симбіоз, який не вдавалося створити нікому, бо всі ми пам’ятаємо, як s1mple не уживався в жодній команді до моменту, поки не опинився в NAVI і тільки в NAVI зрозуміли, що розкрити його унікальний потенціал можна лише в один спосіб – у всьому потакати гравцеві, створювати команду виключно навколо нього і робити все лише для нього. 

Така модель себе повністю виправдала. Після того, як з команди пішов Zeus, єдиний, хто міг протистояти s1mple, NAVI зрештою досягли своєї мети й виграли Мейджор. Війна зламала цей симбіоз, війна зламала мораль, бо неможливість повернутися в Україну не могла не вплинути на гравця, який все життя прожив в Києві. 

Вихід з NAVI російських гравців вочевидь став фатальним для s1mple, який відчув, що втратив все, над чим працював багато років. Власна ера, можливість поставити себе на один рівень з Astralis, які виграли кілька найцінніших трофеїв, відсунулася за обрій. 

Довіру не повернути

Спроба грати з міжнародним складом нагадувала другу спробу у сімейних стосунках, коли все погано і пара хоче розбігтися, але  йде до сімейного психолога, намагаючись щось виправити. Тут несподівано s1mple дізнався, що гравці з Європи не хочуть бути хлопчиками для биття і бути на других ролях. 

У Сідней s1mple вочевидь не поїхав не тільки через документи, гравець хотів показати, що він і є NAVI, що без нього команда ніщо, але вийшло навпаки. Несподівано з’ясувалося, що без s1mple, фактично граючи учотирьох, команда може показувати результати ледь не кращі ніж с триразовим Гравцем року. Визнання цього факту ще більше знищило впевненість Сімпла у собі.

Не міг не вплинути і перехід з CS:GO на CS2. Оновлення гри спонукало багатьох змінити все і спробувати новий шлях – бо це цілком зрозуміла реакція. До того ж гра не сподобалася Сімплу, а його лідируюча роль awp в CS2 насьогодні виглядає другорядною.

Можливо останньою спробою “відкласти розлучення” з боку NAVI стало підписання відомого коуча, яка мала б якось повернути Сімпла до реальності, повернути йому впевненість і склеїти інтернаціональну агломовну команду, але і це не допомогло, навпаки це лише прискорило розставання.  

Що далі

Хоча гравець вочевидь каже про вихід з NAVI, сам клуб не поспішає з гучними заявами і каже про інактив.

Звісно s1mple це не весь NAVI, але чи можна уявити NAVI без s1mple? Очевидно, що клуб все ще не готовий розійтися з тим, хто створив стійку асоціацію NAVI = склад з CS:GO і NAVI = s1mple. З тим, хто приніс клубу не тільки славу, а і позитивний фінансовий баланс завдяки стікерам, угодам з ESL та BLAST, а також спонсорським грошам, які щедро полилися саме завдяки присутності в команді найкращого кіберспортсмена у світі.

Проте керівництву NAVI не слід вдаватися до ілюзій, бо очевидно, що s1mple вже не повернеться і NAVI залишиться лише продати зіркового гравця туди, де більше заплатять і куди захоче піти сам Костилєв. 

У 2019 році на наше запитання одному с керівників NAVI, чому вони не беруть в академію w0nderful було сказано, що відомо начебто гравець мав VAC-бан на одному з акаунтів і NAVI не ризикнуть репутацією, підписавши сумнівного гравця. 

Сьогодні саме w0nderful називають найбільш ймовірною заміною s1mple. Український гравець давно переїхав в Європу, а після початку повномасштабної війни встиг перейти в російський клуб Team Spirit, за що потрапив в бан-лист Федерації кіберспорту України і сильно зіпсував власну і без того спірну репутацію. Зараз одесит грає в Sprout і показує чудові результати, тож деякі джерела повідомляють, що саме він стане заміною Сімпла в NAVI. 

Що буде з s1mple

Цілком ймовірно, що ми спостерігаємо кінець карколомної кар’єри Олександра Костилєва, бо жодна інша серйозна команда крім NAVI не буде так потакати навіть такому зірковому гравцеві. Те, що s1mple нездатний стабільно грати в міжнародному складі стало зрозумілим ще за часів його гри в Team Liquid, і з нинішньої поведінки гравця складається враження, що з тих часів в складному характері Олександра нічого кардинально не змінилося.

Якщо говорити про українські колективи, то тут окрім NAVI немає жодної команди рівня, якої гідний бог CS. Ми це кажемо цілком серйозно, бо навіть Monte – це не той рівень, куди може піти Сімпл і це не той гравець, якого можуть дозволити собі Монте. 

Залишаються лише російські колективи або псевдозахідні колективи з російськими гравцями, куди вже сватають Костилєва чисельні російські пабліки. Чи може опинитися s1mple в умовних Cloud9, возз’єднавшись з Perfecto, electronic, а може і BoombI4? 

Теоретично це можливо, але практично – це буде остаточна смерть гравця у себе на батьківщині. Багато хто, схиляючись перед талантом Сімпла у кс, одночасно говорить і про його не надто видатні розумові здібності, але погодьтеся, складно повірити, що Костилєв може виявитися настільки дурним, щоб самостійно “вистрілити собі в ногу” пішовши в Cloud9. До того ж таку угоду мають погодити NAVI, а це боляче вдарить по їх і без того не найкращій репутації.  

Звичайно кар’єра Костилєва не закінчиться сьогодні і ми ще не раз побачимо його на професійній сцені, але чи зможе він повторити успіх в NAVI, чи зможе знову стати найкращим гравцем року? Чомусь здається, що ні. 

Повернення в NAVI

s1mple обов’язково повернеться в NAVI, але з часом, як це зазвичай буває з багатьма видатними гравцями, які не вчасно зрозуміли, що “Від добра добра не шукають”. Ми це бачили не один раз і обов’язково побачимо знову, після того, як s1mple пограє в інших командах, зміниться під впливом обставин і повернеться в “рідну хату”, щоб зробити ще одну останню спробу. 

І можливо ця спроба принесе йому ще одну нагороду найкращого гравця, а може і перемогу на Мейджорі, але це вже будуть інші часи, інші NAVI і інший s1mple, а поки всі мають пройти шлях, з якого вже немає дороги назад. 

Материалы по теме

Монгольські команди виграли три з чотирьох перших місць на Чемпіонаті Світу з PUBG Mobile. Підсумки турніру

Монгольські команди повністю домінували на PUBG Mobile Global Championship 2023, фінальна частина якого відбулася в Стамбулі. 50 команд з усього світу боролися за престижний титул і три мільйони доларів США, проте саме гравці з Монголії увезли в безкрайні степи основну частку призового фонду.

Nigma Galaxy розгромили NAVI Javelins в фіналі ESL Impact League Season 4. Турнір дивилося в 10 раз менше людей, ніж рівнозначний чемпіонат з VALORANT

0

Nigma Galaxy стала переможцем ESL Impact League Season 4 Finals, у фіналі російська команда розгромила польський склад NAVI Javelins.

Zyw0o вдвічи обійшов s1mple у голосуванні за звання найкращого гравця на думку уболівальників

0

HLTV проводять опитування, кого читачі вважають головною зіркою Counter-Strike. До списку потрапили лише чотири гравці, які є безумовними лідерами збірного рейтингу, якщо рахувати всі роки існування рейтингу ТОР-20 HLTV.

Відбулася церемонія The Game Awards 2023. В усіх п’яти кіберспортивних номінаціях перемогли ігри Riot Games

Відбулося церемонія нагородження премією The Game Awards 2023. Церемонія проводилася вже в десятий раз, на відміну від Esports Ewards дана премія охоплює не тільки кіберспорт, а насамперед ігрову індустрію, проте включає в себе і кілька кіберспортивних номінацій.x