Мой кабинет

Для активации аккаунта, перейдите по ссылке, отправленной на Ваш электронный адрес

При изменении почты на Ваш текущий адрес будет отправлено письмо для подтверждения изменения.
Новый адрес не будет активирован до подтверждения со старого адреса.
Выйти

Колишній директор HellRaisers проаналізував командні бандли в Dota 2, що вийшли днями. На думку експерта, за останні роки Dota 2 перетворилася з головного конкурента LoL на «ще один проект для монетизації».

Текст колишнього СЕО HellRaisers Олексія Слабухіна

Днями Valve випустили командні бандли в Dota 2. Я спочатку сподівався що через рік все-таки вийде щось і Valve зрозуміють фідбек аудиторії та системи, але все залишилося так само. З одного боку, я їх розумію (Навіщо міняти якщо все й так працює. Приносить мало, але працює). З іншого боку, як я зрозумів, вони не додають скіни, оскільки це прямий дохід, а в бандли йде все інше (А з цікавого лише пару фраз у команд).

Голосові фрази це, напевно, єдине, що комусь десь потрібно. Пам’ятаю, коли вийшла новина про бандли рік тому, ми всі зраділи. І найбільше ми переживали щодо голосових фраз, адже ми хотіли юзати багато різних мемів ком’юніті, але з іншого боку могло прилетіти питання авторського права, і в результаті наш набір не додали б зовсім. Зрештою ми не ризикнули та записали фрази своїх гравців. А насправді всі брали чужі фрази й Valve було все одно.

Їм було скоріше за все все одно, тому що немає особливої ​​дисципліни. Наприклад, Valve додала лише 36 команд у першому етапі. Чому не всі? Причин всього 2. Перша – не всі команди подали у строк. Минулого разу Valve давала місяць на розробку, а випустила через 3. Коли прийшов дедлайн, лише 40% команд встигли зробити. Більш того, Тір-1 команди Європи були у списку тих, хто не підготував. Зрештою Valve просто підганяла, нагадувала. У результаті бандли вийшли вже згодом. Другий момент – технічний, а саме завантаження стікерів. Начебто нічого складного. Але є цілий список правил, навіть сам сайт Valve не приймав архіви більше 100 МБ! У результаті багато хто просто годинами чекав поки архів завантажиться на сайт. А після цього все потрібно ще й в гру додати.

Але в гру потрапляють не всі набори — спочатку дійсно банили образливі, але іноді не приймали «просто тому що». Наприклад, історія з NS і бандлом KBU.US де не додали фразу «У патрулі розберуться» — образливого нічого немає, але в результаті і це банять. І в цілому виглядає наступна тенденція: з одного боку Valve не ускладнюють гру і перестали випускати глобальні патчі, щоб не відлякувати гравців-початківців. З іншого боку, якщо вже працюють на одну аудиторію, то для неї майже нічого не роблять – з останнього Dota Plus, за передплату, скрині, які теж коштують грошей. Ну і командні бандли, які не особливо приносять грошей, але приносять.

В результаті з одного боку маємо Dota, з 40 млн $ призовим на TI11, з іншого боку – екосистему, яка не має перспектив. Ще років 5 тому Dota була головним конкурентом LoL, а тепер перетворилася на ще один проект для монетизації.

Читайте також про те, як працюють тендери на трансляцію The International. Розбирає справжній профі, до якого варто дослухатися.

Материалы по теме

Українець Ігор w0nderful Жданов замінить Абдулхаліка degster Гасанова у Team Spirit

З перевірених джерел нам стало відомо, що новим снайпером Team Spirit стане молодий український гравець Ігор w0nderful Жданов. Гравець добре відомий на українській аматорській сцені, але мало відомий широкій публіці. У Spirit українець замінить Абдулхаліка degster Гасанова, який відмовився переїжджати з командою до Сербії.

Колишній директор HellRaisers дав оцінку останнім решафлам на про сцені Dota 2 та повідомив, що ринок доти вмирає

0

Олексій Слабухін, колись очолювавший HellRaisers дав свою оцінку решафлам на про сцені Dota 2. На його думку сцена Доти поступово вмирає, старі гравці тримаються один одного і просто перемішуються, а сильних трансферів з претензією на перемогу на The International не має.

Олексій Слабухін детально розповів, чому не варто підписувати новачків з Косово Bad News Eagles, які здивували всіх на Мейджорі

Колишній CEO HellRaisers Олексій Слабухін опублікував цікаву статтю про те, чи є перспективи у новачків з Косово Bad News Eagles, які несподівано вистрілили на Мейджорі. Через призму однієї команди дуже цікаво подивитися на стан сцени молодих, майже нікому не відомих команд загалом.