Мой кабинет

Для активации аккаунта, перейдите по ссылке, отправленной на Ваш электронный адрес

При изменении почты на Ваш текущий адрес будет отправлено письмо для подтверждения изменения.
Новый адрес не будет активирован до подтверждения со старого адреса.
Выйти

Нещодавно ми писали про рейтинг 10-ти найкращих гравців десятиліття у CS:GO за версією порталу Dexerto. Не дивлячись на аргументацію його творців, цей рейтинг все ж залишив багато питань щодо своєї об’єктивності, тому нам спало на думку скласти рейтинг, на який не буде впливати ніяке суб’єктивне бачення, окрім бачення творців рейтингів HLTV, бо саме їхніми даними ми і оперували. 

Для підрахунку ми просто перевели місця, які займали гравці у рейтингу ТОР-20 HLTV у бали та підсумували значення за весь період, що існує рейтинг. За перше місце ми давали 20 балів, а за останнє двадцяте 1 бал. В результаті ми отримали максимально об’єктивний рейтинг, який враховує не тільки піки форми гравців, а й те, наскільки часто вони потрапляли до 20-ки найкращих, що безумовно говорить про стабільність і рівень на дистанції, а значить і домінування гравця за час існування CS:GO. 

Загалом за весь період існування світового рейтингу з 2013 по 2021 рік у ТОР-20 потрапляло лише 79 гравців, причому 36 гравців потрапляли в рейтинг лише один раз, 19 гравців потрапляли 2 рази, 6 гравців 3 рази, 10 гравців 4 рази, 3 гравці 5 разів, 3 гравці 6 разів і лише 1 гравець 7 разів та ще 1 гравець 8 разів. 

Ми підсумували досягнення всіх професійних гравців, що потрапляли до ТОР-20 рейтингу HLTV за всю історію гри і от що у нас вийшло

20. Keith “NAF” Markovic (36 балів) (#6, #7, #14)

Статистика у 2018 році, коли гравець зайняв найвище місце.

Канадський кіберспортсмен стрімко увірвався у світовий ТОР у 2018 році, посівши шосте місце серед двадцятки найкращих. На великих івентах NAF демонстрував вражаючий рейтинг 1.17, а також заробив дві медалі MVP турнірів. Роком пізніше він навіть покращив свої показники, але зайняв сьоме місце в рейтингу. У ковідний рік, коли для американської сцени все було особливо погано, гравець випав з рейтингу, проте повернувся у 2021 році, зайнявши 14 місце. Його показники ефективності знизилися, а команда вже давно не виграє турніри, тому і MVP гравець не отримував, проте він все ще залишається потужною силою північноамериканської сцени. 

19. Jesper “JW” Wecksell (40 балів) (#8, #5, #10)

Статистика у 2014 році, коли гравець зайняв найвище місце.

Молоде покоління вже не пам’ятає, яким колись був JW, проте гравець вже у 18 років став частиною ери домінації fnatic і три роки поспіль з 2013 по 2015 потрапляв до 20-ки найкращих каесерів планети, займаючи місця у верхній частині списку. 

Найкращу ефективність гравець показував у 2014 році. Тоді його рейтинг на великих турнірах склав 1.13, а команда виграла 5 великих турнірів за рік. 

18. Olof “olofmeister” Kajbjer (44 бали) (#12, #1, #8, #19)

Статистика у 2015 році, коли гравець зайняв найвище місце.

Ветеран сцени і зараз може дати жару, проте він особливий тому, що є одним з лише п’яти гравців, які ставали найкращими гравцями року у CS:GO. Потрапляючи у рейтинг найкращих з 2014 по 2017 рік включно, Олоф став кращим у світі у 2015 році, коли його команда виграла 8 турнірів, в тому числі й Мейджор, а він чотири рази ставав MVP. 

17. Freddy “KRiMZ” Johansson (46 балів) (#9, #7, #9, #17, #17)

Статистика у 2015 році, коли гравець зайняв найвище місце.

Третій поспіль гравець легендарних fnatic п’ять разів потрапляв у 20-ку найкращих, що крім нього робило лише двоє. Але ветеран сцени це робив з перервою у два роки. Хоча в останні роки гравець, який був частиною ери fnatic, спустився на самий низ таблиці, проте у 2015 році він вигравав Мейджори і двічі ставав MVP турнірів.

15-16. Jonathan “EliGE” Jablonowski (47 балів) (#12, #15, #4, #8, #19)

Статистика у 2019 році, коли гравець зайняв найвище місце.

Американський гравець, як і його попередник, п’ять разів потрапляв у ТОР-20 каесерів світу. Максимальне четверте місце ELIGE виборов у 2019 році, коли його команда виграла 7 міжнародних турнірів, а сам гравець тричі ставав найкращим гравцем турніру. У 2021 році в Liquid, за яку виступає американець, почався великий спад, проте талановитий гравець все одно має гарні особисті показники і не випадає з рейтингу п’ятий рік поспіль. 

15-16. Emil “Magisk” Reif  (47 балів) (#14, #7, #5, #11)

Статистика у 2019 році, коли гравець зайняв найвище місце.

Спіймавши удачу за хвіст з переходом в Astralis, гравець став частиною легендарної ери данської команди, яка не мала собі рівних протягом тривалого часу. Це дозволило magisk підійматися у ТОР найкращих світу у 2018-2020 роках, займаючи сьоме, п’яте та одинадцяте місця відповідно. 

У 2019 році гравець став п’ятим у світі завдяки відмінному перфоменсу на престижному IEM Katowice, де він став MVP турніру. Також, демонструючи якісну гру протягом року, magisk 10 разів ставав EVP турнірів, а його команда в той рік здобула 6 трофеїв, включаючи перемогу на двох Мейджорах!

13-14. Marcelo “coldzera” David  (51 бал) (#1, #1, #10)

Статистика у 2017 році, коли гравець зайняв найвище місце і мав найкращу статистику.

Головна зброя бразильської сцени стоїть так низько тільки з однієї причини – його феноменальне сходження на вершину у 2016 році виявилося занадто швидкоплинним і, хоча гравець два роки поспіль ставав найкращим у світі, вже у 2018 він скотився в середину рейтингу, а потім, коли його команда розпалася, взагалі пропав зі списку найкращих і вже кілька років поспіль нагадує лише свою тінь. 

Але у 2017 Марсело був як Роналдо, він виблискував, він нищив суперників і робив абсолютно нереальні речі. Лише за один рік він 5 разів ставав MVP турніру, та 8 разів EVP, а його команда вигравала майже всі змагання, де брала участь. Також у гравця був просто божественний для того часу рейтинг 1.24 на великих турнірах. 

Зараз колишній двократний чемпіон Мейджорів та двократний володар MVP мейджора намагається повернутися, зібравши склад молодих гравців у команді 00NATION. 

13-14. Janusz “Snax” Pogorzelski  (51 бал) (#4, #4, #5, #20)

Статистика у 2015 році, коли гравець зайняв найвище місце.

Польський гравець був головною ударною силою Virtus.pro в часи їх домінації на просцені, коли вони спромоглися виграти Мейджор. Підсиливши команду після її переходу на CS:GO, молодий гравець показував видатні результати, він би і зараз міг грати на топовому рівні, що демонстрував у якості гравця заміни за MOUZ у 2018 році та за ENCE у 2022. Проте після розпаду зоряного складу VP гравця, як і всіх інших членів команди, списали на пенсію. 

Зараз Янушу вже 29 років і годі й сподіватися, що він повернеться на просцену, принаймні як гравець у складі ТІР-1 команди, проте він вже досяг головної мети будь-якого каесера – стати чемпіоном Мейджора. 

12. Patrik “f0rest” Lindberg  (52 бали) (#2, #7, #16, #7, )

Статистика у 2013 році, коли гравець зайняв найвище місце.

На початку CS:GO ера NiP була такою потужною, що зараз навіть не можливо уявити подібну домінацію від сучасних команд. f0rest був провідною силою шведів не відстаючи від GeT_Right. У 2013, який був розквітом NiP, forest мав рейтинг 1.27, проте поступився зірковому тіммейту. 

Чотири роки поспіль, навіть після закату NiP, Патрік, залишався серед найкращих.  За кар’єру він добув чимало трофеїв, вісім разів ставав найкращим гравцем турніру, а також переміг на Мейджорі. 

11. Christopher “GeT_RiGhT” Alesund  (53 бали) (#1, #1, #11, #18)

Статистика у 2013 році, коли гравець зайняв найвище місце.

Крістофер унікальний гравець. Він єдиний у світі, хто був на самій вершині у двох версіях гри. Перед тим, як стати гравцем №1 в CS:GO GeT_Right двічі поспіль ставав другим у світовому рейтингу з CS 1.6 – у 2010 та у 2011 роках. Більше нікому не підкорювалася подібна вершина.

Швед взагалі міг зробити неперевершений рекорд, проте доля склалася так, що у 2010 році забрати першість йому завадив Єгор Маркелов, який творив дива з AWP і NAVI забрали всі ключові турніри року. Тоді до ТОР-5 гравців потрапило одразу три представники чорно-жовтих. 

У 2011 році статус найкращого гравця у шведа відібрав гравець десятиріччя Філіп NEO Кубскі, ну а далі на всіх чекав закат 1.6 та початок CS:GO і у 2012 році рейтинг не складали. 

Не дивлячись на те, що після закінчення ери NiP гравець ще довго грав на просцені, його найкращі часи залишилися у минулому. Останній раз до двадцятки він потрапляв у далекому 2016 році. 

Загалом же GeT_Right один з чотирьох гравців, що ставали гравцем року двічі, також він має 10 нагород MVP тільки у CS:GO, виграв понад 20 трофеїв, серед яких і титул переможця Мейджора. 

9-10. Robin “flusha” Rönnquist (54 бали) (#13, #2, #5, #10)

Статистика у 2014 році, коли гравець зайняв найвище місце.

Увірвавшись до fnatic у 20 років Робін значно підсилив команду, допоміг скинути NiP з трону і став частиною величної ери fnatic, яка увійшла в історію. Він грав настільки круто, що навколо гравця постійно точилися чутки про те, що він чітер, але жодного доказу так і не знайшли. Швед чотири роки поспіль входив до 20-ки найкращих, переважно перебуваючи у верхній частині списку, а його піком став 2014 рік, коли він з командою виграв п’ять турнірів і двічі ставав MVP. 

Зараз Флюша відродив легендарний тег EYEBALLERS і намагається повернутися на професійну сцену, хоча і не зовсім зрозуміло для чого це робити гравцю, який тричі вигравав Мейджори та навіть ставав MVP головного турніру року. 

9-10. Richard “shox” Papillon (54 бали) (#3, #8, #13, #6)

Статистика у 2013 році, коли гравець зайняв найвище місце.

Якщо не дивитися на сухі цифри, то навряд чи хтось би включив Річарда у ТОР-10 найкращих гравців в історії, але цифри не брешуть. В часи, коли у світі конкурували шведська та французська сцени, саме shox був одним з найяскравіших представників останньої. 

Чотири роки поспіль з 2013 до 2016 не зважаючи на домінацію NiP, а потім fnatic, Папілон завжди знаходився в топі гравців. Багато хто вважає, що його геніальний талант так і не було розкрито повністю, проте свій Мейджор він таки встиг виграти. 

8. Mathieu “ZywOo” Herbaut (59 балів) (#1, #1, #2)

Статистика у 2019 році, коли гравець тільки з’явився на просцені та відразу зайняв найвище місце.

Молодий француз увірвався на професійну сцену лише у 2019 році та шокував буквально всіх. Попри слабкішу команду, гравець показував якусь абсолютно нереальну індивідуальну статистику і з першої спроби став найкращим у світі, обійшовши навіть Сімпла, який перебував на піку форми. Унікум настріляв рейтинг 1.33, та виграв 5 MVP в перший же рік гри на ТІР-1 рівні і все це він зробив в 19 років! 

Вже наступного року ZywOo заробив 6 MVP і знову посунув Сімпла з першої сходинки. Домінувати французу не заважала навіть погана гра команди, а в ком’юніті відверто казали, що гра Vitality залежить тільки від одного фактора – чи йде сьогодні гра у ZywOo. 

Відносно низьке 8 місце у цьому рейтингу Матьє займає тільки тому, що він лише три роки грає на професійній сцені, а рейтинг складався за весь час існування гри. Безумовно, в майбутньому на французський феномен, який ще не вигравав Мейджорів і навіть титулів у нього лише п’ять, чекає місце у самому топі. 

6-7. Peter “dupreeh” Rasmussen (61 бал) (#18, #16, #12, #10, #5, #16, #9)

Статистика у 2018 році, коли гравець зайняв найвище місце.

Попри те, що гравець лише двічі ставав MVP турнірів, він один з двох абсолютних унікумів у CS:GO. Річ у тому, що друге ім’я Пітера – це стабільність. В ТОР-20 найкращих він увірвався в 20 років в далекому 2013-му. Після того він ще шість разів потрапляв у престижний список, щороку доводячи статус одного з найкращих попри зміну ролей та команд. 

Також він один з тих, хто побудував незабутню еру Астраліс, здобувши перемоги на 4-х Мейджорах. Навіть у віці 27 років гравець спромігся зайняти 9 місце у рейтингу найкращих, демонструючи фантастичну стабільність. Загалом же данець має 28 титулів, а також перемогу у Grand Slam Season 1. 

6-7. Kenny “kennyS” Schrub (61 бал) (#12, #6, #6, #13, #7)

Статистика у 2015 році, коли гравець зайняв найвище місце.

До появи ZywOo головною французською зіркою всіх часів у CS:GO безумовно був kennyS. За свою кар’єру гравець встиг пограти в усіх головних командах французської сцени, таких як LDLC, VeryGames, Titan, EnVyU, Clan-Mystick та інших. 

До світового топу гравець потрапляв п’ять років поспіль, починаючи з 2013, крім того, за кар’єру Кені не тільки виграв Мейджор, а і ставав MVP престижного турніру. Крім того, на його рахунку аж 10 медалей MVP. Нажаль в останній час, після того, як його звільнили з G2, талановитий снайпер зник з радарів. Останнього разу він засвітився у фановому кліпі G2, присвяченому підписанню нових гравців. 

5. Denis “electronic” Sharipov (62 бали) (#4, #6, #5, #7)

Статистика у 2018 році, коли гравець зайняв найвище місце.

Електронік вічний другий після Сімпла, проте саме його стабільність в останні чотири роки робить NAVI потужною силою і дозволяє Сімплу розкривати свій талант. 

За свою кар’єру Денис жодного разу не ставав MVP турніру, але весь час потрапляє у топ, чим він дуже нагадує Дюпрі. Проте його вклад в гру, і найвищий рівень, який він демонструє в останні чотири роки, дозволили йому швидко дістатися до п’ятірки найкращих в історії CS:GO. Нехай у Шаріпова і немає медалей MVP, проте в нього 17 трофеїв великих турнірів, включаючи перемогу на мейджорі та Гранд Слем і це дійсно вражає.

4. Ladislav “GuardiaN” Kovács (66 балів) (#10, #11, #2, #17, #9, #11)

Статистика у 2015 році, коли гравець зайняв найвище місце.

Дехто з читачів пам’ятають Ладіслава, як приклад максимально провального повернення, коли він спробував повернутися в NAVI і грав настільки погано, що просто неможливо про це згадувати без болю. Проте на початку CS:GO GuardiaN був феноменальним снайпером, на якого рівнялися буквально всі, хто грає з AWP. 

Піку своєї гри словак досяг у 2015, граючи саме за NAVI. В той рік він здобув чотири нагороди MVP, та виграв з народженими перемагати чотири турніри. Загалом гравець входив у 20 найкращих шість разів, тобто був одним з чотирьох найстабільніших гравців в історії. На додаток, навіть після провалу в NAVI, коли, здавалося б на його кар’єрі поставлено хрест, гравець повернувся з FaZe у 2018 році, став MVP IEM Sydney, виграв три титули, здобув друге місце на ELEAGUE Major, та зайняв 11 місце у світовому рейтингу гравців!

Єдиним дійсно сумним моментом у кар’єрі Ковача є те, що він так і не спромігся виграти жодного мейджору, хоча тричі був дуже близьким до цього, граючи у фіналах DreamHack Open Cluj-Napoca, MLG Columbus та ELEAGUE Major Boston.

3. Nikola “NiKo” Kovač (92 бали) (#11, #2, #3, #11, #4, #3)

Статистика у 2017 році, коли гравець зайняв найвище місце.

Свою геніальність Ковач довів, демонструючи феноменальний перфоменс за цілковито середню команду MOUZ. Схожу аналогію можна провести з ZywOo та Vitality, коли один гравець не просто виділяється, а сяє і тягне всю команду вгору. 

Найкраще місце у рейтингу боснієць зайняв у 2017 році, коли його викупили FaZe, де він мав стати новою мегазіркою і привести команду до чемпіонства на Мейджорах. З тих часів Нікола входив у ТОР-20 шість разів, причому чотири рази він входив у четвірку найкращих, демонструючи феноменальну стабільність, проте титул чемпіона Мейджора так і не підкорився.

Багато хто вважає, що стати найкращим гравцю заважає те, що він стрілок, а мЕта CS:GO останніх років говорить про те, що найкращими стають тільки снайпери, принаймні в останні чотири роки ми бачимо саме таку картину. 

2. Aleksandr “s1mple” Kostyliev (108 балів) (#4, #8, #1, #2, #2, #1)

Статистика у 2021 році, коли гравець зайняв найвище місце, став чемпіоном Мейджора, виграв Grand Slam та 8 медалей MVP.

Висловлювання та вчинки Олександра Костилєва часто ставлять в глухий кут навіть його відданих фанатів, проте абсолютно всі згодні з тим, що s1mple геній гри, якому немає рівних у кіберспорті, більше того цілком можливо, що він найкращий кіберспортсмен всіх часів не залежно від дисципліни. 

З моменту переходу в NAVI у 2016 році українець увірвався в рейтинг кращих одразу на 4 місце, при тому, що його команда в той рік виграла лише один турнір і ще на трьох була в призерах. 

У 2017, коли NAVI перебували на спаді після звільнення Зевса, Костилєв все одно спромігся потрапити у список найкращих на 8 місце завдяки феноменальним індивідуальним показникам.

У 2018 році, після повернення до команди Zeus, справи у NAVI пішли в гору і геній гри зміг по-справжньому розкрити свій талант. За цей рік чорно-жовті виграли чотири титули, включаючи престижний ESL One Cologne, а також ще 8 разів сходили на подіум. Сімпл здобув 6 медалей MVP, та набив феноменальний рейтинг 1.34, завдяки чому й переміг у головного конкурента device, який в той рік здобув сім відзнак MVP, в тому числі і відзнаку найкращого гравця мейджора, проте мав рейтинг 1.24

Здавалося б ніхто не зможе скинути українця з трону, настільки вище за всіх він піднісся, проте вже наступного року у Сімпла з’явився реальний конкурент з Франції, якого звали ZywOo, і який за всіма параметрами перевершив українця і посунув його на друге місце. 

Стагнація NAVI, а з нею і спад s1mple продовжилася й у 2020 році. Безумовно, українець залишався поза конкуренцією за одним виключенням – ZywOo демонстрував ще кращу гру, ніж роком раніше і  набив, здавалося б, недосяжний рейтинг 1.39 та взяв шість медалей MVP! Всі почали говорити, що s1mple вже пройшов свій пік і далі буде поступовий спад, проте снайпер NAVI був з цим не згодний. 

2021 рік скоріше за все увійде в історію, як рік пікової форми s1mple, коли він зміг вийти на такий рівень, який раніше просто здавався неможливим. У 2021 вперше за багато років NAVI повністю домінували та виграли 8 турнірів, виграли Grand Slam, але головне, що їм нарешті підкорився Мейджор. Своєю чергою снайпер команди завоював 8 нагород MVP, став найкращим на мейджорі та заробив найвищий в історії рейтинг 1.4 у великих матчах та 1.43 на елітних івентах. 

На сьогодні 24 річний кіберспортсмен є абсолютним рекордсменом за кількістю нагород MVP – у нього їх аж 21, разом з командою він виграв 18 титулів, серед яких і титули переможця PGL Major Stokholm 2021 та Grand Slam 3.

1. Nicolai “device” Reedtz (118 балів) (#20, #3, #3, #5, #2, #3, #3, #11)

Статистика у 2018 році, коли гравець зайняв найвище місце, виграв 10 турнірів, включаючи мейджор, та 7 разів ставав MVP. 

Ніколай Рітз набрав найбільшу кількість балів у нашому рейтингу не завдяки феноменальному перфомансу, а завдяки феноменальній стабільності та результатам, яких він досяг, граючи в команді, яка змогла побудувати власну еру в CS:GO. 

device єдиний, хто за 9 років існування рейтингу потрапляв у нього вісім разів, 6 разів входив в п’ятірку кращих, чотири рази ставав третім, один раз був другим, але жодного разу так і не став найкращим гравцем року і це при тому, що на рахунку гравця 19 медалей MVP, 29 виграних титулів, перемога на чотирьох Мейджорах, медалі найкращого гравця двох Мейджорів, та виграний Grand Slam Season 1. 

Хтось скаже, що головне – статистика і власний скіл гравця, а тому s1mple кращий. Хтось не погодиться і наполягатиме, що головне – титули і тому кращий device, проте цей рейтинг складено простим підрахунком цифр і Ніколай Рітз дійсно все ще найкращий в історії. Проте це триватиме лише до кінця року. Очевидно, що у 2022 s1mple знову буде кращим, а от device вперше за 9 років не потрапить до рейтингу ТОР-20 HLTV через свою тривалу відпустку.

Вже після Нового Року навіть за сумою балів s1mple стане найкращим гравцем в історії CS:GO, а також, скоріше за все, першим в історії гравцем, який тричі ставав номером один у рейтингу найкращих гравців року від HLTV.


Сподіваюся вам сподобався цей рейтинг, та система підрахунку. Переглянути повну таблицю з підрахунком рейтингу ви можете за цим посиланням.