Мой кабинет

Для активации аккаунта, перейдите по ссылке, отправленной на Ваш электронный адрес

При изменении почты на Ваш текущий адрес будет отправлено письмо для подтверждения изменения.
Новый адрес не будет активирован до подтверждения со старого адреса.
Выйти

Великий англомовний портал Dexerto присвятив 10-ти річчю CS:GO рейтинг з десяти найкращих гравців за всю історію гри. Хоча ми і не на 100% згодні з колегами, проте перевели для вас цей цікавий матеріал. Не соромтеся залишати коментарі, хто ще міг потрапити у десятку богів CS:GO на вашу думку.

Через десять років після випуску CS:GO стала сильнішою, ніж будь-коли. Гра залишається однією із найкращих і найпопулярніших кіберспортивних дисциплін у світі з цікавими подіями, драмами та низкою світових суперзірок, які привертають увагу мільйонів шанувальників у всьому світі.

За останнє десятиліття спільнота CS:GO пережила багато різних епох. З розвитком гри деякі гравці зникли, а інші навпаки з’являлися. Деякі з найвідоміших імен сучасності зійшли на небосхид лише кілька років тому, але є й старожили, які все ще являють собою грізних суперників.

Скласти рейтинг найкращих гравців останнього десятиліття – завдання аж ніяк не з легких. Деяких профі елітного рівня довелося залишити поза увагою (у кінці статті є три почесні згадки), але ми підібрали десять гравців, які найбільше виділялися за десять років з моменту появи CS:GO. 

10. Пітер dupreeh Расмуссен

dupreeh був невід’ємною частиною команди Astralis, яка встановила новий стандарт досконалої гри на сцені CS:GO і виграла майже все, що тільки можна було виграти, включаючи рекордні чотири Мейджори. Він не був найяскравішим та найбільш обговорюваним гравцем у зірковому складі, але в нього все одно було величезне портфоліо виступів суперзіркового рівня. На додаток, він був серцем команди та тим, хто не проти дозволити іншим потрапити в центр уваги, про що свідчить і те, що він грав різноманітні ролі, від оупенфрагера до люркера та основного снайпера, взагалі він грав ті ролі, які були потрібна його команді зараз.

Але його вплив набагато більший ніж період в п’ять років, коли він був в Astralis. Ніколай dev1ce Рідц, його колишній товариш по команді, є єдиним гравцем, який більше разів бував в рейтингу Top 20 від HLTV. Хоча Dupreeh і має лише дві медалі MVP турнірів, але він точно заслуговує на те, щоб його визнавали, як одного з найвидатніших гравців у CS:GO.

9. Олоф olofmeister Кадж’єр

olofmeister визначав цілу еру CS:GO, коли його команда fnatic у 2015 році буквально знущалася з опонентів та вигравала один за одним великі турніри, завдяки чому його назвали найкращим гравцем того року.

На той час сцена CS:GO була в ногах у Олофмейстера, але травма зап’ястка виключила його з гри на кілька місяців у 2016 році. Після цього він вже ніколи не був таким, як раніше (хоча він все ще бував у рейтингу найкращих гравців від HLTV у 2016 та 2017 роках). Він і надалі залишався гравцем елітного рівня завдяки своєму досвіду та чудовому розумінню гри.

У період з 2017 по 2021 рік він входив і виходив зі стартового складу FaZe, і багато його товаришів по команді хвалили його внесок у гру, який не завжди можна було побачити в статистиці.

8. Ладіслав GuardiaN Ковач

Словацький снайпер, мабуть, найкращий гравець у CS:GO, який так і не заробив і вже не заробить перемоги на Мейджорі. Після повільного старту в CS:GO, бо в його країні не було сильної сцени, GuardiaN почав будувати  яскраву кар’єру снайпера, яку розпочав ще у CS:Source з Reason Gaming.

У 2013–2018 роках GuardiaN займав одне з провідних місць у рейтингу 20 найкращих гравців року від HLTV.org, а у 2014 році посів друге місце. Під час свого першого перебування в NAVI та перебування у FaZe він виграв вісім медалей MVP і численні трофеї, хоча корона чемпіона Мейджора весь час уникало його. Він був у команді, яка програвала у фіналі Мейджорів тричі: на DreamHack Open Cluj-Napoca, MLG Columbus та ELEAGUE Major Boston.

Його колись яскрава репутація була знищена у 2019 році, коли він після повернення до NAVI був у такій поганій формі , що його звільнили лише через чотири місяці після поновлення в команді. Проте це ніяк не зменшує його досягнення за вісім попередніх років, проведених у грі.

7. Марсело coldzera Девід

coldzera захопив сцену штурмом у 2015 році, коли він несподівано з’явився, щоб допомогти відродити команду Luminosity, яка тоді була у занепаді. Того року він продемонстрував свій неймовірний талант, але у 2016 році він піднявся на ще вищий рівень і допоміг своїй команді здобути перемогу на Мейджорі.

Між 2016 і 2017 роками Coldzera була на вершині рейтингу як за результативністю так і за стабільностю, вигравши вісім медалей MVP. Він був надзвичайно важливим гвинтиком агресивної машини, якою були LG/SK і він був здатний на моменти, які ставали історичними, як-от постріл AWP у стрибку на MLG Columbus Major, який був увічнений у грі.

Наприкінці 2016 року Coldzera заявив про свої амбіції бути «найкращим і найстабільнішим гравцем у світі протягом багатьох років і створити спадщину». Але, як і решта його команди, що перемогла на Мейджорі, останніми роками він зник з радарів не дивлячись на те, що залишається гравцем з найвищим рейтингом на Мейджорах з CS:GO. Його спроби повернутися з MIBR, FaZe та Complexity (як заміна) були здебільшого невдалими, і тепер він намагається знову стати на ноги, очолюючи нове покоління талантів у складі 00NATION.

6. Кенні kennyS Шруб

«Я відчував, що вони зробили це для мене, вони зробили це через мене», — сказав kennyS у згадці про послаблення AWP у 2015 році. Він був домінуючою силою в самому розквіті свого таланту, але коли Valve обмежив рух снайперам у зумі, він став одним із гравців, які постраждали найбільше.

Коли професійні сцени 1.6 і CS:Source об’єдналися, коли вийшов CS:GO, від kennyS багато чого чекали і він виправдав очікування завдяки своєму безстрашному стилю, який змушував опонентів рухатися постійно щоразу, коли вони протистояли йому. У період з 2013 по 2017 роки він виграв серію міжнародних трофеїв, у тому числі один Мейджор.

Попри те, що послаблення AWP позбавило його вибуховості, у kennyS було ще два хороших роки. Однак проблеми з психічним здоров’ям і «справді дивне мислення» врешті-решт взяли своє і виштовхнули його з топового рівня CS:GO. Загальна думка експертів полягає в тому, що його стиль не відповідає сучасній грі.

Зважаючи на те, що його майбутнє досі стоїть під питанням, kennyS на рівні з Крістофером GeT_RiGhT Олесундом є третім за кількістю нагород MVP в історії CS:GO. Хоча його шлях можливо все ще не завершено, але вже не можна заперечувати, що він був одним із найвпливовіших гравців останнього десятиліття.

5. Денис electroNic Шаріпов

Кожному Бетмену потрібен Робін, і electroNic завжди був поруч, щоб підтримати Олександра s1mple Костилєва та допомогти нести частину вантажу. Російський гравець проявив себе як перспективний талант у команді FlipSid3 Tactics, після чого потрапив у NAVI, де став одним із найкращих гравців у світі.

У період з 2018 по 2021 рік electroNic ніколи не займав місця нижче сьомого в списку 20 найкращих гравців року у рейтингу HLTV.org, але він має лише одну медаль MVP — це показує, як важко комусь вийти з тіні s1mple.

Попри відсутність індивідуальних досягнень, electroNic залишається одним із найкращих і найстабільніших гравців у CS:GO. У 2021 році він нарешті виграв головний титул, а тепер ще і взяв на себе роль лідера у грі в команді NAVI.

4. Матьє ZywOo Хербаут

Ніколи раніше жоден гравець так не проявляв себе протягом свого першого повного року в ролі професіонала. Після того, як ZywOo сяяв у французьких командах WySix і aAa, і після того, як його не взяли G2 Esports, у жовтні 2018 року він підписав контракт з Vitality і швидко показав, чому навколо нього такий ажіотаж.

ZywOo був визнаний найкращим гравцем у світі у 2019 та 2020 роках, коли Vitality піднявся на вершину сцени. Він став одним з облич французького кіберспорту, і його роль наріжного каменю команди принесла йому чотирирічний контракт наприкінці 2020 року.

Останніми роками ZywOo боровся з s1mple за титул найкращого гравця світу — це двобій, в який, здається, найближчим часом не зможе втрутитися ніхто третій. Але попри весь його талант, який вилився у 12 медалей MVP (хоча шість з них отримано на онлайн-турнірах), ZywOo все ще не має великих трофеїв у своїй шафі; Наприклад, на Мейджорах він ніколи не проходив далі чвертьфіналу. Саме тому він стоїть нижче трьох найкращих гравців у цьому рейтингу. 

3. Нікола NiKo Ковач

За словами gob b, у 2015 році йому знадобилася лише одна тренувальна сесія, щоб зрозуміти, наскільки талановитий NiKo. На той час боснійський вундеркінд давно переріс своє оточення, але йому бракувало можливостей і він чекав, поки LEGIJA запропонує його команді MOUZ, щоб він нарешті зміг показати свій талант на міжнародному рівні.

Решта, як то кажуть, вже історія. Протягом останніх шести років NiKo був на вершині гри, демонструючи видатні результати кожного разу, навіть якщо його команда це не робила. Чудовий стрілець у світі, де всі вершки збирають снайпери, NiKo також пробував виконувати обов’язки IGL, проте результати – це постійна тема для суперечок. 

Інколи NiKo не отримує визнання, на яке він заслуговує, тому що його рекорд блідне в порівнянні з результатами s1mple та dev1ce. Його репутація також постраждала через чутки про те, що він командує своїми командами та намагається скинути капітана, якщо справи йдуть погано. (Пам’ятаєте, що сталося з Карріганом у 2018 році?)

Відсутність титулу переможця Мейджора тяжке випробування для NiKo, особливо болючою була поразка на Бостонському Мейджорі. Але у гравця ще багато часу для досягнення мети і ясно, що він не збирається збавляти обертів. 

2. Ніколай dev1ce Рідц

“Як можна недооцінювати гравця з таким досвідом, резюме і рівнем зірки як dev1ce?” Це те, що сказав Rain з FaZe, коли його запитали про данського гравця, який з моменту появи CS:GO завжди потрапляв в рейтинг 20-ти найкращих від HLTV.

Універсал, який згодом перетворився на снайпера, dev1ce — це випадок, коли суть підходить до стилю. Можливо, він не найяскравіший снайпер, але мало хто наближається до нього з точки зору надійності в моменти великого тиску — риса, яку він розвинув з часом. Історія успіху Astralis була б неможливою без «містера послідовного», який став MVP двох Мейджорів у яких перемогла його команда.

Цифри dev1ce говорять самі за себе: 30 міжнародних трофеїв, 19 медалей MVP (друга найбільша кількість після Сімпла) і рекордні вісім послідовних появ у Топ-20 HLTV.org, шість із яких увійшли до топ-5. Але, хоч це шокуюче, він хворіє своєрідним комплексом “подружки нареченої”: у рейтингу найкращих він ніколи не займав місце вище другого, навіть на піку епохи Astralis у 2018 році, коли в тому історичному році він отримав сім нагород MVP.

У багатьох відношеннях dev1ce — це неймовірна історія тріумфу: він подолав проблеми зі здоров’ям, щоб стати одним із найкращих гравців в історії франшизи. На жаль, проблеми з психічним здоров’ям тримали його осторонь більшу частину минулого року, але його позиція в пантеоні богів CS:GO непохитна.

1. Олександр s1mple Костильєв

«s1mple завжди може повернутися з пекла».

Ден apEX Мадесклер сказав це просто ідеально. Однією з визначальних якостей усіх видатних гравців, будь то у традиційних видах спорту чи змаганнях з кіберспорту, є те, що вони формують ключові моменти за власним бажанням, а s1mple — це той тип гравців, якого ви ніколи не можете списувати з рахунків, навіть якщо у нього сьогодні найгірша гра його життя. Все, що йому потрібно, це один удар, один хороший раунд, щоб він запалився, і тоді суперники знають, що їх чекає світ болю.

У перші дні його кар’єри s1mple переслідували проблеми, від дискваліфікації на ESL за шахрайство до суперечливих висловлювань під час стрімів та суперечок з товаришами по команді. Незважаючи на його очевидний величезний талант і відданість грі, йому потрібно було вирости, щоб реалізувати свій потенціал, і успішний досвід, хоч і без трофеїв, який дали йому в Team Liquid, направив його на шлях до величі.

Пізніше того ж року він підписав контракт з NAVI, де став зіркою, навколо якої все обертається. З тих пір він отримав 21 медаль MVP і незліченну кількість трофеїв, хоча завершив свій довгий пошук корони Major лише в 2021 році на PGL Major Stockholm.

«Страх змушує вас трохи вагатися і просто постійно відчувати стрес та занепокоєння у власній голові, коли ви змагаєтесь проти нього», — сказав Dexerto коментатор Джейсон moses О’Тул.

s1mple завжди змагається в житті як і в грі, і він все ще демонструє великий апетит до самовдосконалення. Після втрати титулу найкращого гравця в світі, який забирав ZywOo два роки поспіль, він знову покращився і якимось чином знайшов нові способи підняти свою гру та досягти ще вищих вершин. Ніхто не знає, наскільки висока його стеля, і це частина задоволення спостерігати за ним, як він продовжує ділитися своїм генієм і переосмислювати досконалість у грі.

Але окрім його ігрових досягнень і особливої магії, особистість гравця також є ключовою частиною його спадщини. Він не просто дуже талановитий гравець, він мегазірка, яка розквітла в ікону та прапороносця того, чим є кіберспорт.

Почесні відзнаки

Габріель FalleN Толедо: «Хрещений батько бразильського Counter-Strike» зіграв важливу роль у просуванні своєї країни у CS:GO, та CS:GO у своїй країні завдяки своєму проекту Games Academy. Він привів свою команду Luminosity/SK до перемог на Major у 2016 році та був одним із найкращих гравців у світі два роки поспіль. Однак він не досягав успіху з 2017 року, і його рівень результативності значно впав.

Крістофер GeT_RiGhT Алесунд: шведський гравець переніс свою вражаючу форму з CS 1.6 у CS:GO і був практично недосяжним протягом перших двох років гри, коли NIP була домінуючою командою на сцені. Проте слід зазначити, що загальний рівень гри на той час був досить низьким. Коли в 2015 році новий клас гравців піднявся на вершину, GeT_RiGhT і його команда NIP почали відставати. Тим не менш, його спадщина в грі недоторкана.

Януш Snax Погожельскі: Зараз це може здатися далеким спогадом, але Снекс був одним із найкращих гравців у світі в середині 2010-х років і ключовою частиною команди ‘Virtus Plow’, яка вселяла страх у серця суперників. Він виграв низку міжнародних турнірів, у тому числі EMS One Katowice 2014 Major. Він був близький до того, щоб виграти і другий Мейджор через три роки, але Virtus.pro програли у фіналі Atlanta Major команді Astralis.

Останніми роками кар’єра Снекса пішла на спад, і, хоча він і не такий потужний, як раніше, він ветеран, який все ще може протистояти найкращим у світі. У 2018 році він виграв ESL One New York з командою MOUZ, а на початку цього року допоміг ENCE вийти у фінал IEM Dallas.

Материалы по теме

Valve опублікували правила, за якими розвиватиметься кіберспорт в CS2. Детально розбираємося в змінах і робимо висновки

Valve опублікували план і правила, за якими, починаючи з 2025 року, вони беруть під повний контроль весь кіберспорт в Coounter-Strike 2.  Нова система правил чітко розділить всі турніри на рейтингові і нерейтингові, тим самим сепарує важливі турніри від другорядних, а також побудує чіткий розклад найважливіших змагань, який буде відомим на два роки вперед.

Анонсовано перші Олімпійські ігри з кіберспорту. Згідно з угодою з МОК Саудівська Аравія контролюватиме їх 12 років

Міжнародний Олімпійський Комітет оголосив, що перші Олімпійські ігри з кіберспорту відбудуться в Саудівській Аравії.

Оновився рейтинг Valve, через який команди проходять на Мейджор. В рейтингу враховуються українські турніри серії ROG CUP

0

Valve оновили свій рейтинг, який є ключовим для потрапляння команда на RMR і, відповідно, на Мейджор. Враховуючи те, що на найближчий Мейджор взагалі не буде жодних відкритих кваліфікацій в Європі, рейтинг Valve стає надзвичайно важливим для кожної команди.

Збірні України в шести дисциплінах розпочали європейські кваліфікації на Чемпіонат світу WEC24

Федерація кіберспорту України UESF повідомила, що розпочались Європейські кваліфікації на Чемпіонат світу від IESF. В усіх перерахованих дисциплінах братимуть участь українські збірні, які було визначено на національних кваліфікаціях навесні цього року.