Мой кабинет

Для активации аккаунта, перейдите по ссылке, отправленной на Ваш электронный адрес

При изменении почты на Ваш текущий адрес будет отправлено письмо для подтверждения изменения.
Новый адрес не будет активирован до подтверждения со старого адреса.
Выйти

Український клуб IKLA не зміг пережити перехід на нову версію Counter-Strike і поразку на відбіркових до RMR PGL Major Copenhagen 2024.

Сьогодні клуб повідомив про закриття. Офіційною причиною названа незахищеність інвестицій через засилля читерів у CS2 і, як наслідок, повний рандом в результатах на турнірах. Клуб може повернутися у 2025 році, але рішення буде прийматися тільки в разі позитивних змін в боротьбі з читерством.

Хоч ця позиція і має право на існування, проте вона цілком може бути виправданням згортанню інвестицій через відсутність результатів, на які розраховували інвестори проекту.

У нас була зустріч і консультації з радою інвесторів. Ми вирішили тимчасово припинити роботу клубу через незахищеність інвестицій. Ми не можемо інвестувати сотні тисяч (мільйони, якщо потрібно) доларів у команду, коли лише удача вирішує, чи будете ви грати проти чітерів на онлайн-кваліфікаціях, чи ні. Команди жодним чином не захищені. Ми візьмемо паузу до 2025 року і якщо ми побачимо позитивні зміни, то розглянемо можливість повернутися у CS.

Що це означає для гравців зараз? З 01.02.2024 всі наші гравці будуть сидіти на лаві запасних і виставлені на трансфер. Нашими останніми офіційними виступами будуть відкриті кваліфікації на IEM Chengdu #2. Якщо ви зацікавлені в наших гравцях, зв’яжіться зі мною електронною поштою [email protected]

Я хочу подякувати всім, хто підтримував нас протягом цього часу. Також я хочу подякувати всім співробітникам і гравцям за їх відданість. Окрема подяка хейтерам – ви завжди надихаєте для руху вперед.

Ми повернемося сильнішими. Грайте дико.

Важливо відзначити, що IKLA стали єдиним українським клубом, який зміг подолати сито відкритих кваліфікацій на найближчий Мейджор. В закритих кваліфікаціях команді не пощастило, вона попалася з Heroic, програла і опинилася в кроці від вильоту, де зіткнулася з командою Pera, яку неодноразово підозрювали в читерстві. 

IKLA програли головний у своїй історії матч з розгромним рахунком і звинуватили Pera у читерстві, проте їх апеляція ні до чого не призвела і команда втратила історичний шанс потрапити на Мейджор. 

Історія клубу IKLA налічує чотири роки. Вони з’явилися, як амбітний проект з київських гравців під назвою EC Kyiv. У руля команди став Максим Беднарський, відомий тим, що за свою кар’єру привів HellRaisers до найкращих результатів в їх історії, а пізніше так само привів команду Windigo до перемоги на Чемпіонаті світу серед національних команд WESG, де команда виграла 500 тисяч доларів. 

EC Kyiv досить швидко стали провідною командою в Україні не рахуючи NAVI, проте не відрізнялися стабільністю. Команда регулярно змінювала гравців, часто повертаючи у склад раніше звільнених в спробах вигравати не тільки місцеві, а й міжнародні турніри. За короткий час існування за клуб виступали 27 різних гравців і тренерів і така сумнівна тактика викликала чимало критики в бік клубу.

В жовтні 2022 року клуб провів ребрендинг і отримав мільйонні інвестиції, найняв чимало стафу і відійшов від прив’язки до Києва, через яку він сприймався, як місцева команда ТІР-2 рівня. Нажаль під назвою IKLA прориву не відбулося, не допомагала ні подальша перетасовка українських гравців ані створення академічного складу.

В середині 2023 року клуб спробував змінити правила, перейшовши до міжнародного складу. До команди приєдналися європейські “збиті льотчики з ім’ям”, а тренерський штаб очолив легендарний гравець польської п’ятірки Loord. 

Того ж року команда несподівано продала свій суто український академічний склад, який тепер досить успішно грає під назвою ENEIDA. 

Буткемп в Португалії та чималі інвестиції в команду дали результат і привели IKLA до закритих кваліфікацій на RMR Major вже після перших відкритих кваліфікацій, де команда змогла здолати таких відомих суперників, як 00Nation, GODSENT та Aurora і навіть довела гру проти Heroic до додаткових раундів. 

Жоден з чисельних українських клубів не зміг показати нічого подібного перфоменсу IKLA. Проте поразки від Heroic і Pera в закритих кваліфікаціях завдали IKLA смертельного удару. На RMR пройшла більшість команд, але тільки не IKLA, які вилетіли через єдину поразку від команди, яку в ком’юніті більшість вважає читерами і це було надто боляче. 

За чотири роки свого існування клуб виграв 97 тисяч доларів, а найбільшими його досягненнями можна вважати 3 місце на чемпіонаті світу серед національних команд IESF World Championship 2021, перемогу на Чемпіонаті України UPEA Ukrainian Championship 2021 і перемогу на міжнародному турнірі B-рівня Forward Cup, де команда заробила 25 тисяч доларів. 

Приклад IKLA показує, наскільки нестабільними і ненадійними залишаються інвестиції в кіберспорт. 

Материалы по теме

“Кіберспорт поза політикою”, або як президенти шести країн відкривали “Ігри майбутнього” в Казані

Коли у 2014 році Росія анексувала Крим і розпочала війну на Донбасі, переважна більшість українських кіберспортсменів і кіберспортивних діячів продовжили грати в російських командах, на російських турнірах і їздити на заробітки до Москви, облаштовуючи студії і виступаючи зі сцени міжнародних змагань, чи коментуючи матчі цих змагань, організованих путінським олігархом для відмивання репутації вбивць і загарбників.

Кінець казки? Monte не пройшли на Мейджор і ось основні причини, чому так сталося

Український клуб Monte, який здійснив революцію у CS:GO і в українському кіберспорті, не зміг пройти на перший Мейджор з CS2. Ця поразка може привести команду до швидкого згасання на тлі проблем, з якими вона стикається прямо зараз.

Англомовні запроданці та інші зашквари трансляцій турніра Путіна “Ігри майбутнього”

В Росії розпочався турнір Путіна “Ігри майбутнього”. Попри сподівання, на турнірі з Dota 2 була присутня англомовна трансляція і на ній працювали відносно відомі англомовні таланти, один з яких навіть коментував The International.

Відома українська стримерка і подруга Сімпла зилишила Україну і стала амбасадором російської команди Aurora

Відома українська  стримерка та інста-блогерка Diana Rice, знаходячись в Києві після початку повномасштабного вторгнення, остаточно обрала бік Росії. Дівчина, широко відома в кіберспортивному ком’юніті, стала амбасадором та ведучою російської команди Aurora, головним спонсором якої є російський букмекер 1xbet.