Мой кабинет

Для активации аккаунта, перейдите по ссылке, отправленной на Ваш электронный адрес

При изменении почты на Ваш текущий адрес будет отправлено письмо для подтверждения изменения.
Новый адрес не будет активирован до подтверждения со старого адреса.
Выйти

В Данії розгортається гучний скандал навколо співпраці BLAST з Арабськими Еміратами, де днями було проведено фінал сезону BLAST Premiere. На думку популярного данського видання dr.dk BLAST, як компанія, яка частково фінансується демократичною державою, не має права співпрацювати з країною, в якій постійно порушуються права громадян. Співпрацю розкритикувала і правозахисна організація Amnesty International Denmark.

Проведення Бластом великих кіберспортивних подій допомагає диктаторським державам приховувати свої злочини та відбілювати своє ім’я в очах світової спільноти. 

Пропонуємо вашій увазі трохи скорочений переклад статті про BLAST.


 

У ці дні очі багатьох людей прикуті до Чемпіонату світу з футболу, але Катар не єдина диктаторська держава Близького Сходу, яка зараз рекламує себе за допомогою довгоочікуваної спортивної події.

Те саме відбувається в Абу-Дабі в Об’єднаних Арабських Еміратах, провідну участь у події бере організація, що частково належить данській державі.

Цими днями в Абу-Дабі проходить кіберспортивний турнір Blast Premier World Final, в якому беруть участь вісім найкращих команд світу з Counter-Strike. За турніром стоїть данська компанія Blast ApS, яка отримала мільйони крон державних інвестицій.

Мільйони надходять, серед іншого, від Vækstfonden, державного інвестиційного фонду, який у 2018 році разом із двома приватними фондами інвестував у Blast 74,5 мільйона данських крон (10,6 мільйонів доларів США). За даними CVR, Growth Fund наразі володіє часткою у 20 — 30 відсотків компанії.

….

«Одна справа, що приватні компанії інвестують в Абу-Дабі та подібні диктаторські держави, але платники податків Данії не повинні цьому сприяти. Тому я хочу обговорити з міністром, чи справді правильно, що Growth Fund, цілями якого є бізнес-етика та соціальна відповідальність, повинен прямо чи опосередковано сприяти інвестиціям у цю княжу диктатуру», — каже Сьорен Сондергаард DR Sporten.

Це перший випадок, коли Світовий фінал великої події відбувся в Абу-Дабі, і Blast організує його разом з Abu Dhabi Gaming, яка описує себе як «ініціативу під керівництвом уряду». Однак фінальний BLAST — це не одноразовий турнір. Цього літа Blast і AD Gaming уклали угоду про трирічну співпрацю.

Абу-Дабі – столиця Об’єднаних Арабських Еміратів, яку критикують за проблеми з дотриманням основних прав людини.

Крім того, жінки мають менше прав, ніж чоловіки, гомосексуалізм є незаконним, критики системи ув’язнені, а Емірати входять до коаліції на чолі з Саудівською Аравією, яку, зокрема, ООН звинувачує у воєнних злочинах у Ємені.

Ці умови змусили Amnesty International Denmark розкритикувати турнір Blast в Абу-Дабі.

«Об’єднані Арабські Емірати, як і інші авторитарні режими в регіоні, використовують великі спортивні події, щоб відвернути увагу від серйозних порушень прав людини, які відбуваються в країні«, — каже Мален Хаакансон, прес-менеджер Amnesty International у Данії.

– За мирну політичну активність зараз у в’язниці перебувають щонайменше 26 осіб – у тому числі правозахисник Ахмед Мансур, який відбуває покарання у вигляді десяти років позбавлення волі. Його «злочин» полягав у тому, що він розмістив критику уряду в соціальних мережах.

Мален Хаакансон зауважує, що Blast частково фінансується державними коштами. І, за словами Хаакансон, Growth Fund, як державна установа, має особливі зобов’язання відповідати власним ідеалам інвестування відповідно до прав людини ООН.

— Як державний фонд фінансування, Vækstfonden несе підвищену відповідальність, і тому він повинен запитати Blast, що вони зробили з міркуваннями та підготовкою, перш ніж вони вирішили розпочати співпрацю в країні, яка відома серйозними порушеннями прав людини.

Протягом року Blast Premier організовує низку турнірів, через які можна вийти до Світового фіналу.

Два роки тому Blast розпочав співпрацю з Саудівською Аравією, що викликало люту критику з боку шанувальників кіберспорту, бо раніше BLAST створював імідж організації, яка прагне бути інклюзивною.

На думку критиків такий імідж погано гармоніює з такою країною, як Саудівська Аравія. Незабаром після скандалу Blast відмовився від співпраці.

Blast пише на своєму веб-сайті, що «вважає, що кожна людина в будь-якому куточку світу заслуговує на те, щоб мати можливість дивитися, грати та любити кіберспорт у позитивному, безпечному та стійкому середовищі», і що він хоче допомогти «створити рівні ігрове поле в кіберспорті для будь-якої особи, статі, раси чи походження».

Інвестор BLAST державний фонд Growth Fund також підкреслює, що він прагне дотримуватись керівних принципів ООН щодо прав людини та бізнесу, і що «ми наголошуємо на тому, що компанії та фонди, які ми фінансуємо, зобов’язуються відповідально поводитися та активно підходити до відповідних, значущих, соціальних, екологічних та управлінських рішень».

Видання DR звернувся до Blast за інтерв’ю, але не отримало відповіді.

Фонд Growth Fund надав письмову відповідь:

Growth Fund не має інвестицій в Об’єднаних Арабських Еміратах, але зосереджується на інвестиціях у данські компанії, які забезпечують економічне зростання та робочі місця в Данії.

– Ми не можемо вдаватися в окремі інвестиції, але в цілому для Growth Fund важливо, щоб компанії, які ми фінансуємо, пов’язували з соціальними умовами, які мають відношення до діяльності компаній. Підхід фонду розвитку як фінансового партнера базується на діалозі та співпраці.

– Якщо компанії в нашому портфелі не відповідають вимогам відповідальної корпоративної поведінки, Growth Foundation розпочне діалог із діловим партнером для з’ясування стосунків.

Коментар Gameinside: Насправді скандал, що спалахнув може мати досить значні наслідки. До останнього часу уряд Данії дуже сприяв розвитку кіберспорту в країні і те, в що вляпався Бласт, може підірвати довіру до кіберспорту в країні. Скоріше за все BLAST лишиться державних інвестицій або буде змушений розірвати угоду з Арабськими Еміратами. 

Читайте також: Президент Зеленський проти NAVI в країні кривих дзеркал українського кіберспорту

Материалы по теме

Дали задню! VALVE повернула фінансування тренерів на Мейджорі під тиском спільноти CS:GO

0

Після скандалу, яку здійняла в ком’юніті новина про відмову VALVE фінансувати проїзд та проживання тренерів на офіційних турнірах, компанія дала задню і повернула все на свої місця. Вкотре ми побачили, що кіберспортивна спільнота має величезний вплив на компанію, проте часто не користується ним.

Організатори BLAST перемістили Україну в окремий від Росії регіон. Посилання на відкриті кваліфікації на BLAST Spring Showdown

0

BLAST змінив політику щодо відбіркових на свої турніри і переніс Україну до регіону Східної Європи і ряду інших країн. Раніше українці мали проходити кваліфікації на турнірах для регіону CIS (так званий СНД), проте, після початку повномасштабного вторгнення, ці турніри було взагалі скасовано.

На трансляціях BLAST Paris Major заборонили політичні заяви, а приватні трансляції тепер не можуть робити працівники студій

0

Організатори BLAST Paris Major оголосили правила сторонніх трансляцій відбіркових і інших етапів, що передують Мейджору. Стрімерам, що не мають комерційних прав на трансляції, потрібно ставити затримку 2 хвилини, не можна рекламувати будь-що і не можна робити політичні заяви.

BLAST змінюють дати Major RMR та Spring Showdown через накладки у щільному розкладі турнірів

0

Організатор турніру BLAST оголосив про зміни в датах паризьких Major RMR і Spring Showdown, перенісши Showdown на два тижні вперед і скоригувавши розклад RMR.